Nasıl IOTA, Ripple ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nasıl IOTA, Ripple Alabilirim?  

RSS
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Dünyayı ve özellikle para piyasalarını takip eden pek çoğumuzun bildiği üzere dijitalleşen Dünya’nın djital para birimleri ortaya çıkmış bulunuyor; Evet Blokchain yani Bitcoin’den bahsediyorum, bitcoin nedir-ne değildir burada bunu anlatmayacağım, zira bununla ilgili zaten pek çok internet sitesinde makale bulabiliyorsunuz

Bitcoin’in şuanki fiyatı (BTC/USD) 14.400 USD seviyesinde, bu treni kaçırdık mı bilinmez ama yeni ortaya çıkan haberlere göre bitcoin’i tahtından edecek ve blokchain teknolojisinden çok daha efektif sonuçları olduğu söylenen IOTA dijital para biriminin nasıl alınabileceğinden bahsetmek istiyorum, çevremde bunu soran arkadaşların sayısı azımsanacak gibi değil..

Eğer söylenenler gerçek olursa yeni kralın IOTA olmaması için hiçbir sebep yok, sorulması gayet doğal

IOTA’nın şuanki değeri 4.5 USD, imkan varken hiç üzülmeyeceğiniz miktarda ufak paralara biraz alıp unutun derim, ne olur ne olmaz.. belli mi olur dedem şuradan 2 dönüm iota almamış zamanında dedirtmeyelim sonraki nesillere 

Elbette sağlamcı olmakta yarar var, aman ha ciddi miktarları bu işlere bağlamayın, lütfen dikkatli olun

Nasıl alınacağına gelir isek,

Öncelikle para yatırabileceğimiz ve tamamen türkçe olan bir kaç siteden bitcoin almamız gerekiyor; paribu.com, btcturk.com ve cointurk.com dan alabilirsiniz

Sonrasında binance veya bitfinex’a bitcoin transfer ederek buralardan iota alabilirsiniz

İşlemleri sırasıyla anlatıyorum;

1-  https://www.paribu.com veya diğer sitelere kimliğinizde yer alan bire bir bilgilerle üye oluyorsunuz.

2- Ben Paribudan aldığım için oradan devam ediyorum, TL işlemleri Para Yatırma alanına gerelek yatırmak istediğiniz tutarı giriyorsunuz ve bildirim gönder diyorsunuz. Bu bildirim ile beraber size bir keyword ve banka hesap bilgisi veriliyor.

3- EFT yapmak istediğiniz banka hesabınıza giderek aynı tutarı iletilen banka hesabına yapacaksınız, ancak size verilen keyword ü açıklama alanına aynen olduğu gibi girmeniz gerekiyor. Bu kod paribunun sistemi tarafından kontrol edilerek tanınıyor ve otomatik olarak sizin hesabınıza geçişi sağlanıyor.

4- Paramız hesaba geçtikten sonra Kolay Alış-Satş menüsünden kaç TL lık bitcoin almak istediğinizi girerek güncel bitcoin fiyatından hemen alım yapabilirsiniz.

5- Bitcoinimizi aldıktan sonra binance adresine aynı şekilde üye oluyoruz, dilerseniz bitfinex ı da deneyebilirsiniz ama orası gerçekten çok prosedürel, bu sebeple ben binance ı tercih ediyorum.

6- Binance‘a üye olurken, eğer telefonunuzda google authenticator(ücretsiz app) yüklüyse 2 factor authentication ı aktiflemenizi güvenlik açısından özellikle tavsiye ederim, aksi halde mail hesabınızı ele geçiren biri tüm cüzdanınızı ele geçirmiş olur.

7- Üyelik gerçekleştikten sonra Funds menüsünden Deposit – BTC Deposit’i seçiyorsunuz, size bu tür bir adres veriyor: 1B1Q7SV5b8SAPMztgGeqaRRwfYzphv87ev  – daha sonra bu adresi kopyalıyoruz

8- Paribu.com’a geçerek BTC Çekme menüsüne geliyoruz, bu adresi oraya yapıştırıyoruz ve binance’a aktarmak istediğimiz miktarı girerek süreci başlatıyoruz, sms ile onay istenecektir sürecin başlaması için

9- Ortalamada 45 dk içinde (7/24 ) bitcoininiz binance’a aktarılmış olur. Artık Exchange Basic menüsünden elinizdeki BTC ile IOTA alıp bekleyebilirsiniz

10- Burada bahse konu sitelerin ve bu işi Dünya’da yapan diğer sitelerin veya sistemlerin, herhangi bir yasal kuruma karşı hiçbir sorumluluğu yoktur, bu içerik yatırım tavsiyesi değildir! Önemle bilginize.

IOTA'nın farkı nedir derseniz aşağıdaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

http://blog.isyatirim.com.tr/iota-blockchainin-otesi

Bazı güvenlik önlemleri; Bilinmeyen Yeni bir email adresi ile üye olun, 2 Factor Authentication Kullanın, Google üzerindeki reklamlara tıklayarak sayfaları açmayın çünkü reklam linkleri ya da sıralanan linkler fake olabilir

Sevgi ve Selamlarımla

Kaynak:  https://www.linkedin.com/pulse/nas%C4%B1l-iota-alabilirim-mesut-sariyar/

Alıntı
Gönderildi : 24/12/2017 21:59
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Güzel yazı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2017 02:20
Aziz Kadagan
(@azizkadagan)
Üye

Güzel bir bilgilendirme olmuş. Bende IOTA'nın yakın zamanda yükseleceğini düşünenler arasındayım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/12/2017 13:14
Paylaş: