Bilgi İşlemci olmak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgi İşlemci olmak yada olmamak  

RSS
Mehmet Onat Güvenir
(@MehmetOnatGuvenir)
Üye

Alıntı
Gönderildi : 19/01/2015 22:15
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Bence bilgi işlem ya da yazılım ne iş bulsanız girin çalışın ücrete kesinlikle takılmayın bu aşamada (eğer imkanlar dahilindeyse..)

İyi bir yazılımcı olabilmek için bilgi işlem alanında öğrenecekleriniz; biraz sistem biraz network size katkı sağlayacaktır. 

Önemli olan bir şekilde başlamak.

Ancak benim önerim yazılım alanında devam etmeniz yönünde olur.

Kolay gelsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/01/2015 22:25
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

Merhaba

Bilg. müh. bitiriyorsanız, ilerde güzel bir etiket olur sizin için, sistemci olarak başlasanız bile, ilerde şartlar sizi yazılıma yöneltecektir. Hakkettiği değeri bulamayıp meslek değiştiren sistemci arkadaşlar var.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/01/2015 23:25
Mehmet Onat Güvenir
(@MehmetOnatGuvenir)
Üye

[quote user="Yavuz Filizlibay"]

Merhaba

Bilg. müh. bitiriyorsanız, ilerde güzel bir etiket olur sizin için, sistemci olarak başlasanız bile, ilerde şartlar sizi yazılıma yöneltecektir. Hakkettiği değeri bulamayıp meslek değiştiren sistemci arkadaşlar var.  

[/quote]

Yavuz bey

Hakettiği değerden kastınız nedir?Maaşları mı düşük? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2015 02:06
Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

Bilgi işlemci olmaktan maksat, sizin düşüncelerinizin şekillenmesi ile ilgili birşey bu. Şöyle ki Bilgi işlem departmanı veya sektörüde kendi içerisinde dallara ayrılmakta yine sizin seçeceğiniz bir dalda ilerlemeniz yine size bağlıdır. Yazılımcı dahi olsanız yine bir alana hitap eden uygulamalar yazmanız,geliştirmeniz gerekecektir. Analitik düşünebilme ve kod geliştirme mantığınız, en önemlisi sorunu görüp algoritma ortaya koyabiliyorsanız yazılım sektöründe tecrübe edinmeye çalışın diyerek genel düşüncelerimi beyan etmek isterim. Bu arada unutmayın ki iyi bir yazılımcı aynı zamanda iyi bir donanımcı ve donanım kadar olmasada sistem ve ağ konusunda da bilgili olmalıdır ki geliştirdiği uygulamalar hangi donanımlarda ve hangi sistemlerde kullanılacaksa ona göre çözümlerde üretebilsin.

Son karar yine bireysel olarak atacağınız adımlara bağlı. Ben olsam diye bir cümle kurmak istiyorum; Bilgime göre yol haritem şu olurdu:

1- Pc Teknik servis işi yapan bir işletme
2- Teknik servis ve Network çözümleri sunan bir işletme
3- İnternet alt yapısı ve ağ omurgası çözümleri sunan bir işletme
4- Bilgi işlem departmanı- Kurumsal bir Firma
5- ve Yazılım sektörüne merhaba...

İstediğini bir şekilde en hayırlısı olması temennimle...
Başarılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/01/2015 11:07
Mehmet Onat Güvenir
(@MehmetOnatGuvenir)
Üye

Kafamda net bir fikir oluştu.Yazdıklarınızı değerlendirince yıllardır yazılımcı olmak için kendime altyapı oluştururken bir anda sektör değiştirmenin zor olduğuna karar verdim.

Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2015 09:16
Paylaş: