Simplivity Converge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Simplivity Converged Infrastructure  

RSS
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

Merhaba ,

Bu ürünü kullanan ve ya duyan var mı ? piyasaya yeni giren bir ürün , kutu ürün olarak size datacenter , disaster recovery çözümü sağlıyor.İçerisinde virtualization,ram,cpu,enterprise storage,compression,deduplication,wan optimization ve %100 e yakın iş sürekliliği sağlıyor.Ve bu ürünün yönetimi tek bir ekran üzerinden sağlanıyor.Bu ürün hakkında fikirlerinizi öğrenebilir miyim,sizce yakın zamanda piyasaya hakim olabilir mi ? Aşağıda ürün hakkında detaylı bir demo video mevcut.Teşekkürler.

Omnicube-Hyper-Converged Infrastructure

https://www.simplivity.com/video-omnicube-demo-9-minutes/  

Alıntı
Gönderildi : 19/12/2014 18:44
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Yakından takip ediyorum. Test etme şansım olmadı ama söylediklerini yapıyorlarsa çok ciddi bir pazarı olabilir diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/12/2014 17:34
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

Yorumunuz için teşekkürler , piyasaya gireli 6 ay gibi süre olmuş , 250.000 müşterisi var,özellikle kuzey amerika tarafında cisco tüm portföyünü taşımış,kutu ürün içerisinde saniyede 150.000 iops yaptıran cisco patentli bir kart var,bu kart deduplication ve wan optimizasyonu konusunda çok başarılı görünüyor.Tek hareketle switch datacenter yapıyorlar.Bende merakla takip ediyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/12/2014 23:35
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

[quote user="Can Bolat"]

Merhaba ,

Bu ürünü kullanan ve ya duyan var mı ? piyasaya yeni giren bir ürün , kutu ürün olarak size datacenter , disaster recovery çözümü sağlıyor.İçerisinde virtualization,ram,cpu,enterprise storage,compression,dedaplication,wan optimization ve %100 e yakın iş sürekliliği sağlıyor.Ve bu ürünün yönetimi tek bir ekran üzerinden sağlanıyor.Bu ürün hakkında fikirlerinizi öğrenebilir miyim,sizce yakın zamanda piyasaya hakim olabilir mi ? Aşağıda ürün hakkında detaylı bir demo video mevcut.Teşekkürler.

Omnicube-Hyper-Converged Infrastructure

https://www.simplivity.com/video-omnicube-demo-9-minutes/  

[/quote]

Selamlar,

şu anda yeni görev aldığım şirkette Bu ürüne geçilmiş 1 yıl önce. Benim şu anda gördüğüm kadarıyla 200+ sunucunun barındırıldığı bir alanda tekilleştirme gerçekten de çok iyi ancak Disk I/O ları açısından aynı şeyi söyleyemem. Disk yapısı dolmadan yeni Simplivity almanız gerekmekte performans konusunda sıkıntı yaşamamak için. Sunucu yedeği almak yaklaşık 2-3 saniye ve geri yüklemek'te..o yüzden bu kısımlar gerçekten iyi ancak dediğim gibi doldurmamaya dikkat edin. umarım ilerideki versiyonlarda bunu aşmanın bir yolunu bulurlar.

Cenker Çetin
Bilgi Teknolojileri Danışmanı

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/11/2015 13:23
Can Bolat
(@canbolat)
Üye

Merhaba Cenk Bey ,

switch'lerin gb olduğunu düşünürsek network üzerinden bu durumda dosya transferini disk i/o ları gerçekten etkliyor.Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ,

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/11/2015 18:15
Paylaş: