Anasayfa » Forum

Dijital Fotograf Ma...

Dijital Fotograf Makinesi  

RSS
Yusuf TÖKE
(@YusufTOKE)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Bilgisi olan arkadaşlardan biraz bilgi almak istedim. Dijital fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Profesyonel makineye ihtiyacım yok sadece basit çekimler yapacağım. Ancak şöyle bir durum var hem fotoğraf çekimi güzel olmalı hem de gerektiğinde video çekmek istersem beni yarı yolda bırakmamalı bunda da performansı iyi olmalı diye düşünüyorum. Maksimum 400 lira civarı filan olsun diye düşünüyorum.

Ben şu markalar arasındayım; Samsung, Nikon, Canon

Teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 13/05/2014 18:50
kemalettin taylan
(@kemalettintaylan)
Üye

Merhaba, Bende Canon IXUS 510 var çok memmunum , 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 19:12
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Bu fiyata compact makina alabilirsiniz. Bütçenizi biraz zorlaya bilirseniz compact ve dslr makina almak isterseniz olympus markasını inceleyebilrisiniz. Ben 2.elini 400 TL'ye aldım gece çekiminde üstüne yok ve fiyatına göre son derece iyi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 19:45
MEHMET ÖZPINAR
(@MEHMETOZPINAR)
Üye

Mobil cihazlarda Samsung hastası olsamda fotoğraf makinesinde tavsiye etmem.

Samsung teknolojik olarak uçuk kaçık özellikler sunuyor evet ama optic seviyesinde canon, nikon tercih edilmelidir diye düşünüyorum.

Tabiki fuji, pentax, lumix, olympos vs bir yığın marka var. Ancak dediğiniz fiyatlarda en çok ürün canon, nikon ve samsung ta var.

Ben tercihimi canonda yana kullandım yıllardır. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 20:21
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Aynasız teknolojilerini araştırmanızı öneririm. Yeni teknoloji aynasızlar fiyatları ile çok uygun ve bir çok dslr teknolojisine rakip durumda. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 20:39
Yusuf TÖKE
(@YusufTOKE)
Üye

[quote user="Fatih KARAALIOGLU"]

Aynasız teknolojilerini araştırmanızı öneririm. Yeni teknoloji aynasızlar fiyatları ile çok uygun ve bir çok dslr teknolojisine rakip durumda. 

[/quote]

Merhaba,

Yakın zamanda çalıştığım şirkete Nikon D7100 aldık aksesuarları ile birlikte 5200 lira civarı bir para verdik. O sıra epeyce bir araştırma yaptık. Aynasız olarak adlandırılan makinelerinde onlardan kalır fiyatları yok. 700 - 800 liradan başlayarak ve üzeri rakamlardan bahsediyorlar.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 20:51
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

günümüz aynasız teknolojilerinin bir çoğu raw formatta çekim yapabiliyor ve böylelikle PhotoShop tarzı programlarla istediğimiz oynamaları yapma, efekler verme, çekim anında yapılandıramadığımız makinenin ayarlarını değiştirme vb. imkanlarını bize sunuyor. Kısaca dijital ortamın karanlık odasını bizlere sunuyorlar.

Dslr nin yeri tartışılmaz ama artık aynasızlar çok kuvvetli. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2014 23:24
Yusuf TÖKE
(@YusufTOKE)
Üye

[quote user="Fatih KARAALIOGLU"]

günümüz aynasız teknolojilerinin bir çoğu raw formatta çekim yapabiliyor ve böylelikle PhotoShop tarzı programlarla istediğimiz oynamaları yapma, efekler verme, çekim anında yapılandıramadığımız makinenin ayarlarını değiştirme vb. imkanlarını bize sunuyor. Kısaca dijital ortamın karanlık odasını bizlere sunuyorlar.

Dslr nin yeri tartışılmaz ama artık aynasızlar çok kuvvetli. 

[/quote]

Aynasızların kuvvetli olduğu konusunda kesinlikle katılıyorum ama olay biraz maddiyat olunca durumlar değişiyor 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2014 14:37
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

O halde compact ekonomik bir makina almalısınız 🙂 Olympus, canon düşünülebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2014 15:05
Altuğ Güvendiren
(@AltugGuvendiren)
Üye

Kesinlikle  Canon öneririm.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/07/2014 05:12
aydinyavas
(@aydinyavas)
Üye

Merhaba,

Canon'un EOS-M model aynasız makineleri maddi olarak sizi zorlamaz sanıyorum. 1000 TL'nin altında bir fiyata kartı, çantası, (tel maşa) tripodu ile internetten bulabilirsiniz .

Bu model genelde 18-55mm bir lens ile birlikte satılmakta. bunun yanında 20mm bir lenste tercih edebilirsiniz. Modelin en büyük avantajı ayrıca satın alabileceğiniz bir aparat ile Canon'un EOS model tüm lenslerini kullanabiliyor olmanız. Dolayısıyla bir çok seçeneğe de açılmış oluyorsunuz.

Eğer ben photoshopta işleme yapmayacağım, JPEG format bana yeterli, ISO, diyafram, enstantane uğraşamam takarım otomatiğe çekerim diyorsanız. PowerShot modellerinden de gidebilirsiniz. Ha ben olsam cep telefonundan devam ederdim o ayrı 🙂

Hayırlı olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2014 13:10
Yusuf TÖKE
(@YusufTOKE)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun bir uğraş sonucu en sonunda dijital bir fotoğraf makinesi alabildim.

SONY DSC H200 aldım. Elektronik mağazasının birinde 400 liraya buldum fiyatı da uygun olduğu için aldım ama gayet de beğendim.

20megapixel, 26X optik zoom var bir HD Video kaydı var. İlgilenenlere tavsiye edebilirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2014 17:55
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Güle güle kullanın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2014 19:16
Yusuf TÖKE
(@YusufTOKE)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]Güle güle kullanın.[/quote]

Teşekkürler... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2014 17:57
emir selamet
(@emirselamet)
Üye

güle güle kullanın.

tavsiye arayıp konuya girecek diğer arkadaşlara önerim canon 1100D. fiyatı amatör ama performansı profesyonel. onlarca değişik lens ve aksesuar desteğine de sahip. pişman olmazsınız. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/08/2014 19:46
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol