Anasayfa » Forum

Wordpress Ayrı Sayf...

Bildirimler

Wordpress Ayrı Sayfalara Post Girmek  

RSS
Ozturk Erdag
(@OzturkErdag)
Üye

Merhabalar ,

Öncelikle Wordpress ile ilgili nereye konu açacağım ilgili bir sayfa bulamadım veya dikkatimi çekmedi buraya yazdım yanlış olmaz umarım.
Basit bir sorum olacak sonrasında yanlış yere açılmış bir konuysa silebilirsiniz.

Örnek üzerinden anlatmam gerekirse wordpress te 3 sayfa oluşturdum diyelim ve yazı eklerken genel anasayfada değilde o 3 sayfadan istediklerimde yayınlansın istiyorum.  Her yazarın kendine ait sayfası olacak ve yazıları oralarda paylaşıcak şekilde nasıl yapabilirim

Kullandığım tema : Customizr

Daha uygun tema öneriniz varsa bekliyorum.

Teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 26/03/2014 16:40
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

bunu kategori ile yapabilirsiniz.

kategorileri seçersiniz, menüye kategorileri koyarsınız.

o menüye girildiğinde yazılardan o kategoriyi seçtiğiniz yazılar gelir. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2014 21:00
Ozturk Erdag
(@OzturkErdag)
Üye

[quote user="Yasar KIYAK"]

[/quote]

Peki yazarların tek bir kategori seçmelerini nasıl sağlarım ?

Ben ben portal tarzı bir blog sitesi yapmak istiyorum yazarlar belli konular hakkında kendi yazılarını yazacak 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2014 13:10
ozgur akdemir
(@ozgurakdemir)
Üye

o tür işlemleri, kullanıcı bazlı izin yapılandırabilirsin. wp için öyle bir eklenti var mı bilmiyorum, ancak araştırırsanız bulabilirsiniz.Ancak portal tarzında bir site yapacaksanız, WP yerine Joomla Kullanmanızı öneririm

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2014 13:36
Ozturk Erdag
(@OzturkErdag)
Üye

[quote user="ozgur akdemir"]o tür işlemleri, kullanıcı bazlı izin yapılandırabilirsin. wp için öyle bir eklenti var mı bilmiyorum, ancak araştırırsanız bulabilirsiniz.Ancak portal tarzında bir site yapacaksanız, WP yerine Joomla Kullanmanızı öneririm[/quote]

Joomla da güzel portal teması bulmak daha zor ve ben pek bilmiyorum  öneriniz için teşekkür ederim ben biraz araştırayım

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2014 13:46
Bora YILDIZ
(@borayildiz)
Üye

[quote user="Ozturk Erdag"]

[/quote]

Ben ben portal tarzı bir blog sitesi yapmak istiyorum yazarlar belli konular hakkında kendi yazılarını yazacak 

[/quote]

yazarlara kategori seçtirmenize gerek yok diye biliyorum yazar sayfaları üzerinden yapabilirsiniz. sonuçta bir yazar birden çok konuda yazabilir (en azından ihtimali var:)

https://codex.wordpress.org/Author_Templates 

http://www.wpbeginner.com/wp-themes/how-to-add-a-custom-author-profile-page-to-your-wordpress/ 

kod seviyesinde müdahale etmek istemez iseniz eklenti bakmanız gerekebilir 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2014 17:34
Ozturk Erdag
(@OzturkErdag)
Üye

[quote user="Bora YILDIZ"][quote user="Ozturk Erdag"]

[/quote]

[/quote]

yazarlara kategori seçtirmenize gerek yok diye biliyorum yazar sayfaları üzerinden yapabilirsiniz. sonuçta bir yazar birden çok konuda yazabilir (en azından ihtimali var:)

https://codex.wordpress.org/Author_Templates 

http://www.wpbeginner.com/wp-themes/how-to-add-a-custom-author-profile-page-to-your-wordpress/ 

kod seviyesinde müdahale etmek istemez iseniz eklenti bakmanız gerekebilir 

[/quote]

Teşekkür ederim 
yazar sayfası eklentilerine bi bakayım olmadı vermiş olduğunuz linklerden yararlanırım
katagoriler şeklinde yapmak benimde aklıma pek yatmamıştı olmadı son çare öyle yaparım 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2014 18:06
Paylaş: