Bildirimler
Hepsini Temizle

sss  

RSS
Abdullah Sökücü
(@AbdullahSokucu)
Üye

sss

Alıntı
Gönderildi : 24/12/2013 20:07
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

20 yaş başlangıç için oldukca genc bir yaş bence , ben 39 yaşındayım ve programcılık okuyorum

myo yerine 4 yıllık bir bolum bitirmeye çalış bence ve sertifikasyon kısmı ile ilgili çalışmalar yaparsan

okul bittiginde kendinide geliştirmek için çaba harcar isen senin için çok daha verimli olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/12/2013 20:12
Güney OKTAYLI
(@guneyoktayli)
Üye

Ben şu anda 28'imdeyim. bilg. tekn. ve prog. mezunuyum, aöf den işletme 7. dönem deva ediyor. Herhangi bir sertifikasyonum yok kısacası sizin şu anda herneye başlayacak iseniz hayatınızda en verimli olacak yıllarıdır. Alacağınız eğitimde verimli olacaktır,mücadelenizde de kararlı olduğunuz sürece hedeflerinize daha çabuk ve emin olarak İNŞAALLAH ulaşacaksınız, ümidi hiçbir zaman kesmeyin...

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2013 11:29
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Dostum 20 dediğin nedir ya, henüz yeni işe başlıyorsun.

Kişisel tavsiye,

Universite sınavına gir ve AOF den işletme  açık öğretim bitir. Maksat 4 yıllık mezun olmak.

Yok ben AOF istemem dersen biraz daha universite sınavına asıl, uzaktan eğitim bilgisayar müh. bile okuyabilirsin puanları inan çok yüksek değil.

Bu süre içerisinde vakit buldukça ingilizceye çok çalış, sertifikasyon tamamla.

Bunları bitirdiğinde yaşın henüz 25 olacak ve sen 25 yaşında bilgisayar müh. sertifikası ve ingilizcesi olan birisi olacaksın.

Bilgisayar müh. mezunu arkadaşlar sence kaç yaşında? bence hiç birşey için geç değil, senin için erken bile.

Zorlu bir yol olabilir ama bu yolda ilerlersen 30 da 5-7 bin maaş alan birisi olabilirsin, buda seni tatmin eder sanırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2013 13:26
denizayar
(@denizayar)
Üye

[quote user="Abdullah Sökücü"]

Forumdaki üyelere selamlar, forumu iki senedir takip ederim kendimden bahsetmek gerekirse liseyi açıktan okudğum için öğretim hayatım boyunca teknik servisde çalıştım yaklaşık 3 sene, herhangibir mesleki diplomam vs. olmadığı için hep olduğum yerde, aynı maaşta saydım.Kendimi sistem ağ uzmanlığı konusunda geliştirmek istiyorum ama kariyer.net ilanlarına vs. baktığım zaman myo mezunu en az 3 yıl tecrübe isteniliyor.

Bende bu sene ygs girip iki yıllık internet ve ağ teknlojileri veya bilgisayaar programcılığı bölümlerine girmeye çalışıcam ama yaşım 20 olduğu için pek hevesim yok.Askerlikti,tecrübeydi derken sanırım yirmibeş yaşına gelmiş olurum.Forumda ki tecrübeli abilerimde istediğim şu sorularıma cevaplar myo okumalımıyım yoksa düz lise mezunu olarak kurslara gidip sertifikalar ile yoluma devam mı etmeliyim ?

[/quote]

Merhaba Abdullah Bey,

Bende liseyi açıktan bitirdim  Bilgisayar programcılığı üzerine sonrasında 2 yıllık Bilgisayar tek ve programlama okudum yetmedi Bilge Adamda Sistem ve Ağ Uzmanlığı eğitimi aldım 29 yaşındayım. senin yaşındayken yüksek okuldaydım. Yapabiliyorsan 4 yıllık okumaya çalış. kariyer.net de genelde ilanlar o şekilde ama kendini yetiştirmiş olman önemli vazgeçme kursa da gidebilirsin ama en önemlisi kendini iyi yetiştirebilmen. Hatta bir insan kaynakları sorumlusu sürekli sertifika felan soruyordu bilgisayarını kullanıp kullanamayacağımı sordum sonrasında webden bulduğum güncel bir sertifikayı düzenleyip işte dedim biraz bozuldu sadece ama kafamı attırmıştı. Meslek yaşamında başarılar dilerim

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2013 17:51
 Anonim

Ben Kendimi bildim bileli Bilişim içindeyim ve her kanadında bulundum ve 20 yaşımda İntel 2 yıl Teknoloji uzmanı olarak çalıştım ve Süreyya Ciliv dahi Birçok ceo İntel teknolojilerinde eğitim verdim Şimdi Büyük Bir Gıda Firmasında System & Network Uzmanı olarak Çalışıyorum Ve Benim tavsiyem Arkadaşım Hiçbir şey için geç değil Ve "oku Dinle Sorgula Sor" 

Kolay gelsin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2013 17:58
Abdullah Sökücü
(@AbdullahSokucu)
Üye

[quote user="Vasvi UYSAL"]

20 yaş başlangıç için oldukca genc bir yaş bence , ben 39 yaşındayım ve programcılık okuyorum

myo yerine 4 yıllık bir bolum bitirmeye çalış bence ve sertifikasyon kısmı ile ilgili çalışmalar yaparsan

okul bittiginde kendinide geliştirmek için çaba harcar isen senin için çok daha verimli olabilir.

[/quote]

Yaşıtlarım üniversite okuyorken ben hala başlamadığım için bu karamsallık var.Bir yandan aöf işletme okuyorum birinci sınıftayım ama 4 senede bitirebilceğimi düşünüyorum.

[quote user="Güney OKTAYLI"][/quote]İnşalalh güney abi.

[quote user="Kayhan KAYIHAN"][/quote]ddŞuan işletme aöf okuyorum zaten eğer maksat 4 yıllık diplomaysa harika olur ayrıcada myo bitiririm.O yaşa kadar da kendimi geliştireciğime inanıyorum yardımcı olduğunuz için teşekkürler kayhan abicim.

[quote user="Deniz AYAR"][/quote]Abi dediğin gibi insan kaynakları bu kadar sertifika delisi ise bol bol sertifika programlarına katılmam gerek bugünlerde internetten alınan derslerle bile sertifika sahibi olunabiliyor sanırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2013 21:25
Süleyman AÇIKGÖZ
(@SuleymanACIKGOZ)
Üye

Selamlar.

Hocam 20 yaş altın çağdır. Değerlendirilmesi gereken en önemli dönemlerden biri. Bu yaşlarda yapacağın her şey senin geleceğine yön vereceğin işler anlamına geliyor. Diğer arkadaşlarında önerdiği gibi önce 4 yıllık fakülte bitirmeye çalış. Olmuyorsa 2 yıllık MYO bitirmeye çalış. Güzel ülkemizin bizim gibi MYO mezunlarına çok ihtiyacı var.

Umarım hayatında özellikle bu yaşlarda istediğin her neyse ulaşırsın. Başarılar diliyorum.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/04/2014 14:55
Paylaş: