Çalınan bilgis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çalınan bilgisayar hakkında  

RSS
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

Merhaba arkadaslar,

Geçen gün bizim işyerinden laptopumu çalmışlar:) kapıya yakın bir yerde duruyormuş, faturası felan var, vistasıda orjinaldi, takip şansımız varmı? hem içinde şirket adına çok önemli bilgilerimiz vardı hemde baya özellikli bir şeydi.. yapılcak bişey warsa, yardımınzı bekliyorum...

Alıntı
Gönderildi : 18/08/2008 05:55
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba Ahmet ;

öncelikle geçmiş olsun diyorum , ancak bu ürünün büyük bir ihtimalle formatlanacağı kesin bu şekilde satılmaz ve aynı ürün anahtarı ile yüklenmesi de büyük bir şans , yüklense bile bu bilgiyi alabilecek tek firma microsoft ancak microsoft un böyle bir hizmeti yok yani bu bilgileri kimse ile paylaşmaz ki paylaşsa bile en fazla sana ip adresini verebilir bu sefer de telekom da tanıdık olmalı yine telekom mahkeme kararı olmadan ip ye karşılık adres bilgisini vermiyor yani gözüken o ki biraz zor ..

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2008 06:57
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

Merhabalar,

Geçmiş olsun. Elinizde fatura ile karakol veya savcılığa giderseniz gerekli yönlendirmeleri sizlere yapacaklardır. Seri no MAc no ile sonrasında cihaz bulunursa size ileteceklerdir. 

Emniyetin internet suçları konusunda hiçte boş olmadığını belirtmek isterim çok çok iyi çalışıyorlar ve ellerinden kolay kolay kimse kurtulamıyor. Belki başka bir şekilde ulaşılabilir.(büyük çaplı bir iş ise)

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2008 11:39
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Aletin  çalındığı ilçe deki savcılığa gidin  alet diyelim kadıköy de çalındı kadıköy cumhuriyet savcılığına gidin ve çalındığına dair dilekçe verin seri no fatura örneği vs

o bilgisayarın yazıcıoğlunda fln satarlarsa onlardan kimlik alacaklardır

ve o bilgisayar ilk servise gittiğinde yakalanacaktır

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2008 11:47
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

bigiler için sağolun, 🙂 bakalım bişey çıkacakmı..

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2008 20:43
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

çıkacakmı demeyin  peşini kovalayın elbet çıkacaktır ..

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2008 21:00
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

hihi:) tmm tabiki peşindeyim bırakırmıyım hiç:) spiderman-3'teki kayıtlı oyunlarım vardı içinde,

bide simdi aklıma geldi, bnm bi arkadasımın babası cumhuriyet savcısıydı, ona söyleyeyim:)

patronmda gidip yeni bi tane almıs 3bin  iki yüz liraya, adam 5dk durmuyor yav:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2008 01:02
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

bn bu işle uğraştım biraz sanırım buldum çalanı, baskın filan yapmak gerek ama nasıl yaptırcam bilmiyorum ya da ne yapmam gerekiyor?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2008 00:21
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Tanıdık bir Cumhuriyet Savcısına danışmak lazım 🙂

"Savcılık kararı gerekir."

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2008 00:26
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

2-3 msj öncede dediğim gibi kankamın babası cumhuriyet savcısı, ne diyeyim adama, bnm bulma tekniğimde yasalara aykırı bişey, oyüzden sorun olur mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2008 01:45
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)

Savcılığa gidip durumu anlatırsınız, kendinizinde illegal bir yolla bunu tespit ettiğinizi anlattığınızda onlar size uygun bir yol tavsiye edeceklerdir, savcılığa verdiğiniz dilekçede kendi aleyhinize birşey olmamasına dikkat edin. Savcılığa yerinde dilekçe vermeniz şart kısacası.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2008 01:51
FATİHÖZCAN
(@FATiHOZCAN)
Üye

mac adresini biliyosa ethernetin bulunur aslında hakan abi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2008 02:04
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Savcılıiğa gidip dilekçe verebilmeniz için mutlaka veya illaki bir yakınınızın  o ünvanı taşıyor olması gerekmez ...

yasalar  gereği  herkes  özgür bir şekilde haklarını gözedebilmektedir .

bu nedenle  bir dilekçe ve gerekli bilgileri sunarak savcılığıa  gitmeniz yeterlidir .

ek olarak  laptop ı çalan kişiyi dahi bulmuş olsanız

suçluluğu %100 olarak kanıtlanmadığı sürece  ürününüzün o kişide olduğunu iddia edemezsiniz ..

Bilginize ..

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2008 02:21
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)

Bu post başını alıp gitmeden işi uzmanlara bırakalım 🙂 Buyrun: http://www.hukuki.net/

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2008 02:26
ahmetkucuk
(@ahmetkucuk)
Üye

tmm sağolun, uğraşıyorum inşallah bulcam,

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/09/2008 19:04
Paylaş: