Anasayfa » Forum

Call Center hakkınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Call Center hakkında  

RSS
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Bir tanıdığım call center işi ile ilgileniyor, call center kurarak belediyelere out source müşteri hizmetleri hizmeti sunmayı ve ttnet satışı falan düşünüyor.

Bu işler ile ilgili bilgi sahibi olanınız var mı?

iyi çalışmalar.

Alıntı
Gönderildi : 23/01/2013 18:36
Dogan Bayraktar
(@doganbayraktar)
Üye

Merhabalar

Tam olarak nasil bir hizmet sunmak istedigini ayrinti vererek yazabilirsen yardimci olmaya calisalim  

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 20:31
Bekir Mert GULTEKIN
(@BekirMertGULTEKIN)
Üye

Fi tarihinde bir arkadaşa Elastix ile böyle bir sistem kurmuştum, gayette iyi çalışmıştı. Bunu bir araştırın işinizi görebilir hem de free... Yalnız işin içine girince ilk başta bazı sorunlar yaşanıyor. Örneğin echo sorunu. 🙂 Linux konusunda bilginiz varsa Elastix size kolay gelecektir. Elastix gibi başka bir kaç çözüm daha mevcut, ben bir kaç tanesini denemiştim ve Elastix'te karar kılmıştım. FXO/FXS gibi internal  kullanılan birimleri kendiliğinden yüklüyor, driver yüklemek için uğraşmanız gerekmiyor. Web arayüzü grafiklerle zenginleştirmişler, disk kullanımı, Cpu, Memory, sisteme tanımlı ip phones ve PSTN gibi hatların durumunu görebiliyorsunuz. Elastix tarafında size lazım olacak 2 şey var, biri Codec (sesin echo yapmaması için) diğeri ise Türkçe ses dosyaları. Bu ikisi ücretli ama fazla bir şey değil. Elastix'te destek için internette birçok kaynak mevcut ama bu size yetmezse Elastix'in kendiside ücretli destek sunuyor. Elastix'in nasıl çalıştığını tam anlamak için asterisk'i de biraz incelemeniz faydalı olabilir, sonuçta bunun gibi sistemlerin temelinde asterisk var hatta bazı donanımsal santrallerde bile...

Kolay gelsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/01/2013 21:19
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba,

Öncelikle bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Belirttiğiniz yazılımları test etmiştim daha önce ancak bu işte buna entegre CRM falan da gerekiyormuş sanırım, bunuda karel IP santarl adlı ürününde yapmış sanırım, bunu değerlendiriyor kendisi.

Yapmak istediği iş kısaca şu benim anladığım,

Belediyelere müşteri hizmeti gibi destek verecek, birisi belediyeyi şikayet için aradığında call center ile görüşecek, şikayeti call center kayıt altına alarak ilgili belediye birimine bildirecek, belediye adına arama yaparak halka bilgilendirme yapacak v.s. gibi işler.

TTNet v.s. işinde ise siz sınırlı internet kullanıyorsunuz, sizi arayacak sizi sınırsız internete geçirelim, 12 ay olacak şöyle olacak böyle olacak diyecek işte...

Bu TTnet işi için bayiler ile mi anlaşıyorlar, nasıl işliyor iş, bileniniz var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2013 19:45
Erkan BÜYÜKBAYRAKTAROĞLU
(@erkanbbayraktaroglu)
Üye

Merhaba;

Bayi kanalıyla görüşülüp bayi ünvanı alındıktan sonra belirttiğiniz sistem sorunsuz çalışır, Dsmart tarafı düşünülürse bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım, (Eski çalıştığım şirket)

Kolay Gelsin

İyi Çalışmalar

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2013 19:53
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Callcenter kurulumu diyince o benim işim :)) Ttnet projesini de bir kaç yere ayarlamıştır.

Konuyla ilgili olarak size destek olabilirim.

İyi çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2013 20:10
Bekir Mert GULTEKIN
(@BekirMertGULTEKIN)
Üye

Murat bey burada destek olsanız da bizim de bu işler hakkında az çok bilgimiz olur. Maksat kabaca bilgimiz olsun bu konularda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2013 20:39
Murat CAN
(@muratcan-2)

Merhaba,

Konu bir çok noktada teknikten çıkacağı için buradan birçok kişiyi meşgul etmek istemem. Eğer sizin merak ettiğiniz bir konu varsa detaylıca anlatabilirim.

İyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2013 20:54
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

Call Center deyince aklıma AVAYA marka ürünler geliyor 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/01/2013 10:42
Murat CAN
(@muratcan-2)

Türkiye pazar payı %85 ondan dolayı geliyordur Davut Hocam. Ülkeyi ele geçirmişler :)))

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/01/2013 12:31
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

doğrudur hocam 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2013 23:24
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Geri bildirimleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar, konu ile ilgili bazı arkadaşlar ile özelden iletişime geçeceğim.

Teşekkürlerler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2013 12:28
Paylaş: