Ürün Deği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ürün Değiştirme Koşulları  

RSS
kemalettin taylan
(@kemalettintaylan)
Üye

Merhaba 

X firmadan Y marka bir ürün aldım ürünü alalı 7 ay oldu 2 sefer servise gitti 3.kez tekrar göndereceğim servise ürünü 

Ürünü aldığım firmanın müşteri hizmeleri yetkilileriyle günlerdir yazışıyorum sorunu çözemediler satın aldığım ürünün yetkili servisi kesinlikle kabul etmiyor sorunun üründen kaynaklandığını kullanıcı hatası diyorlar 🙂

soru 1 bir ürün kaç sefer servise giderse değiştirilir

soru 2 Tüketici haklarında bu tarz burumdan dolayı dava açan arkadaş var mı varsa ne gibi bir yol izledi.

ürün bebek arabası okadar sorun yaşlşadık ki aldığıma alacağıma pişman oldum

iyi çalışmalar  

Alıntı
Gönderildi : 03/01/2013 12:38
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

:))
Konunun başını okurken elektronik bir cihaz bekleyordum.  🙂

Bence bu tarz surumlarda elinizde bir sözleşme varsa kurtarbilirsiniz. Bununda olma olasılığı düşük Tüketici mahkemesine dava açabilirsiniz ama ülkemizde mahkemeyi anlatmak Kemal Sunalın Davacı filmi gibi olur :))

Bence fazla üstlerine gitmeyin illa kararlıysanızda verin mahkemeye derim 🙂
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2013 17:11
kemalettin taylan
(@kemalettintaylan)
Üye

Aslında ben konunun çözülmesi için aldığım firmaya bunu alın üste para vereyim dedim başka ürün verin kabul etmiyorlar 

Bu konuda çok inadım  3. kez ürünü servise gönderip arıza forumlarıyla  Tüketici heyetine başvuracağım 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/01/2013 13:29
enverakkuş
(@enverakkus)
Üye

Bu tip durumlarda yasal bir değişiklik olmadı ise benim bildiğim ürün aynı sebepten 3. defa gidiyorsa artık değiştirilerek yenisi gelmesi gerekir. hukuksal boyutuna gelince arıza formalarında yazan sebepler aynı ise tüketici hakları aracılığı ile hakkınızı alacağınızı düşünüyorum. sonuçta garanti süresi bu tip durumlarda tüketiciyi mağdur etmemek için tanınan bir zamandır. hakkınızda hayırlı sonuçlar olur umarım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2013 01:58
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Sonucu göreceğiz takipteyiz 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2013 17:01
Deniz ÇINAR
(@DenizCINAR)
Üye

Aynı şekilde bir problem yakın zamanda yaşadım yaklaşık 3 ay boyunca yetkili firma ile ürünleri gönder al şeklinde bir ilişki yaşadık sonunda sizi heryerde kötüleyeceğim, markanıza ve firmanıza her şekilde zarar veriryorsunuz şeklinde tehtidler etmeye ve gerçektende uygulamaya başladım. Baktılar olucak gibi değil tüm ürünlerimi yenisiyle değiştirdiler. Ben mahkemelerle uğraşma taraftarı değilim sonucu 3 ile 6 ay arasında alıyorsunuz almıyorsunuz. Zaten ilk gündede mahkemeye de veremiyorsunuz. Şahsi çözüm tarzım tehtid etmek oluyor, malesef zaten bu tarz şeyler size uygulayabilecek firmalarda ancak bundan anlayabilecek tarzdalar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2013 11:35
Paylaş: