Şirket içi eği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket içi eğitim  

RSS
Semih Başoğlu
(@SemihBasoglu)
Üye

Merhaba;

Yeni başladığım şirket için Personel eğitimi planları yapıyorum. Temel kullanım ve veri güvenliği için bir kaç eğitim vermek istiyorum. Nereden başlamalıyım personelleri nasıl adepte edip bilinçlendirmeliyim. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler 

Alıntı
Gönderildi : 22/12/2012 12:30
 Anonim

1.şirketinizin nasıl bir yapıya sahip olduğunu yazarsanız daha detaylı bir konu oluşturulur

2.Personel kendi pc getirmesi serbestmi değilmi serbestse ağı izlemesi v.b sniff işlemlerini engelemek için ne gibi önlem var

3.şirket pc'lerine veri depolama birimi takılılması ve data kopyalanması serbestmi veya engel varsa nekedar güvenli

4.personelin basılı şirket evrakları v.b dökümanı dışarı -faxl'ama -email atma,veya kendisinin dışarı çıkarması mümkün mü veya engel var'mi

5.dısarıdan gelen ziyaretçi-baska şirket çalısanı - temilikçi v.b kişilerin şirket ilgili döküman veri bilgileri görmesi veya elde etmesi nedenli kolay veya zor

6.personelin çöpe attığı ve belgelerin  okunamıyacak denli imha ediliyor mu yoksa direk atılıyor mu

Bu maddeler üzerinden şirket yapınızı değerlendirdikten sonra bence bu eğitimi verin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/12/2012 15:54
Paylaş: