Anasayfa » Forum

İphone 5'in tasarım...

İphone 5'in tasarımını nasıl buldunuz ?  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

Özellikleri çok güzel fakat tasarımı biraz olmamış sankii 🙂

• 640x1136 piksel 4 inç ekran (326 ppi)
  • A6 işlemci
  • GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 ve LTE (4G) desteği
  • 3 adet mikrofon
  • iOS 6 işletim sistemi
  • Yenilenmiş bağlantı yuvası
  • Arka kamera 8 Megapiksel
  • Ön kamera 1.3 Megapiksel
  • Panorama özelliği
  • Full HD video kayıt fonksiyonu
  • 4G (LTE) desteği
  • Bluetooth 4.0 desteği

Alıntı
Gönderildi : 13/09/2012 01:34
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Ürün güzel ekranı büyütmeleri güzel olmuş. Ürünü nasıl bulduğum konusunda biraz ülkemizde ekonomik satılsa güzel veya kötü kullanmak yerine alıp kullansak daha iyi olacak 🙂 Amerika fiyatları ile çok ekonomik ama bize gelene kadar üreticiden daha çok kazanıyor aracılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 11:59
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

Bana kalırsa eski boyut en ideal olandı. Cihaz büyüdükçe ergonomisi azalacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 12:03
Emrah ARSLAN2
(@EmrahARSLAN2)
Üye

Bence hiç bir farkı yok...

Sadece ekranı büyütüldü bence ...

Htc one X bence bundan ççook çook kaliteli  

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 12:49
Emrah YILMAZ
(@EmrahYILMAZ)
Üye

[quote user="Emrah ARSLAN2"]

Bence hiç bir farkı yok...

Sadece ekranı büyütüldü bence ...

Htc one X bence bundan ççook çook kaliteli  

[/quote]

işlemci, ekran çözünürlüğü, kamera çekim hızı, kamera pikselinin arttırılması dışında evet hiç bir fark yok sizin de dediğiniz gibi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 13:00
Ugur INAL
(@ugurinal)
Üye

Ürün muhteşem bence. Eninin el ergonomisine uygun olması sebebiyle aynı tutulması ve 9mm uzatılması doğru karar. 600 Euro verip Samsun Galaxy SIII alacağıma aynı paraya iPhone 5 alırım. IOS 6 ile güzel yenilikler geliyor yazılım anlamında ve bence A6 işlemci pek çok komplike oyunda ve HD filmlerde inanılmaz hız katacak diye düşünüyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 13:27
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]Ürün güzel ekranı büyütmeleri güzel olmuş. Ürünü nasıl bulduğum konusunda biraz ülkemizde ekonomik satılsa güzel veya kötü kullanmak yerine alıp kullansak daha iyi olacak 🙂 Amerika fiyatları ile çok ekonomik ama bize gelene kadar üreticiden daha çok kazanıyor aracılar.
[/quote]

Bende size katılıyorum Rıza Hocam,Amerika'daki fiyatların aynısı burda da olsa harika olur.

İphone-5 16 gb ;199 $,Türkiye'ye geldiginde 2 bin tl nin üstü olucak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 13:38
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Hasan Danış"]

[quote user="Rıza SAHAN"]Ürün güzel ekranı büyütmeleri güzel olmuş. Ürünü nasıl bulduğum konusunda biraz ülkemizde ekonomik satılsa güzel veya kötü kullanmak yerine alıp kullansak daha iyi olacak 🙂 Amerika fiyatları ile çok ekonomik ama bize gelene kadar üreticiden daha çok kazanıyor aracılar.
[/quote]

Bende size katılıyorum Rıza Hocam,Amerika'daki fiyatların aynısı burda da olsa harika olur.

İphone-5 16 gb ;199 $,Türkiye'ye geldiginde 2 bin tl nin üstü olucak.

[/quote]

199$ yüksek bir konuşma faturanız var ise ve ancak kontratla beraber olur. Yoksa sadece 199$ a verirler mi hiç.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 14:09
Evren Banger
(@evrenbanger)
Üye Forum Yöneticisi

Evet arkadaslar Ugur hocanin dedigi gibi 200 dolar arti buyuk ihtimal 2 sene aylik 50 dolar civarinda bir paradir. yani 50 * 24 + 200 $ 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 16:33
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

[quote user="Evren Banger"]Evet arkadaslar Ugur hocanin dedigi gibi 200 dolar arti buyuk ihtimal 2 sene aylik 50 dolar civarinda bir paradir. yani 50 * 24 + 200 $ 🙂
[/quote]

O zaman aşağı yukarı Türkiye fiyatına geliyoo evren hocam Amerika biraz daha ucuz diyelim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 22:47
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Üye Forum Yöneticisi

Amerikada ilk iphone çıktığında 299 dolardı millet kuyruğa girmişti. İlklerde ürün bağımsızdı sonradan gsm oparatörleri ile birlikte verilmeye başlandı sanırım yinede baya ekonomiktir diğer ülkelerde yoksa tahtakelede yarı fiyatının altında olmaz ve tahtakale kepenk kapatırdı.    🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/09/2012 23:08
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

iPhone-5'in Avrupa fiyatı belli olmuş arkadaşlar  660 euro,TL olarak 1537 liraya denk geliyo.

21 Eylül'de 9 farklı ülkede satışa sunulacak.Bu Ülkeler;

ABD, İngiltere,Kanada, Almanya, Fransa,Avustralya,Japonya,Hong Kong, Singapur.

Türkiye'ye Avea, iPhone 5'i Kasım ayının sonu ya da Aralık ayının başında satışa sunacak diye konuşuluyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2012 00:33
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

Yılbaşına her ülkede yetişir merak etme, en büyük tüketim çılgınlığı o zamana denk geliyor. Stokları tüketip peşine bir partide sevgililer gününe yaparlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2012 02:05
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"]Yılbaşına her ülkede yetişir merak etme, en büyük tüketim çılgınlığı o zamana denk geliyor. Stokları tüketip peşine bir partide sevgililer gününe yaparlar.[/quote]

Aynen Hocam katılıyorumm.Satışlarda Samsung S3  geçiceginden de eminim 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2012 02:58
Onur Serhat Uygur
(@onurserhatuygur)
Üye

Teknolojiyi ne kadar çabuk tüketen bir toplum bir dünya olduk aklım almıyor.

Bakıyorum binlerce tl ler havalarda uçuşmakta dünyada ise dolarlar avrolar.İphone için böbreğini osunu busunu satanlar.

Dünya nereye gidiyor diye sormadan edemiyorum.

Benim için hala cep telefonu müzik dinlediğim alo dediğim ve saat baktığım bir alet  10 yıldır 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2012 15:48
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

İphone 5 dezavantajlar:

Apple'ın ekran büyütme kararıyla gelen en önemli sorun ise App Store'da bulunan milyonlarca uygulamanın bu boyutla uyumlu bir hale getirilmesini beklemek olacak gibi görünüyor. 

Zira uyumlu olmayan uygulamalar için Apple'ın getirebildiği tek çözüm, uygulamaları ekranda ortalamak ve dış kesimleri gri bir renkle doldurmak.

Apple'ın iPhone 5 lansmanında duyurduğu bir diğer yenilik olan 9-pinlik Lightning bağlantısıydı. Yeni dock girişi radikal bir yenilik olmasının yanı sıra belki de iPhone 5'in en çok tartışılan özelliği oldu.

Çünkü Apple tarafından yapılan bir açıklamada Lightning bağlantı tipini eski tip 30 pin bağlantıya çeviren aparatın, kesinlikle ses ve video çıkışını desteklemediği belirtildi. Bir başka deyişle sahip olduğunuz tüm yan iPhone ürünlerine dönüştürücü kullansanız dahi docklardan ses iletimi sağlanamayacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2012 16:24
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

İphone 5'in Türkiye fiyatı belli olmuş arkdaşlar;

Apple iPhone 5 16 GB ( Siyah )

Hepsiburada.com da yayınlanan fiyatı ile   3.299,00 TL ile ön sipariş verebiliyorsunuz,

Teslim tarihi 5 ekim diye belirtiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/09/2012 03:43
oldmember
(@yavuzfilizlibay)
Üye

[quote user="Hasan Danış"]

Hepsiburada.com da yayınlanan fiyatı ile   3.299,00 TL ile ön sipariş verebiliyorsunuz,

[/quote]

şaka gibi bir rakam, ön sipariş verenler olmuştur bile ilk gün stokları bile bitirir bizim milletimiz 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/09/2012 12:45
Hasan Danış
(@HasanDanis)
Üye

[quote user="Yavuz Filizlibay"][quote user="Hasan Danış"]

[/quote]

şaka gibi bir rakam, ön sipariş verenler olmuştur bile ilk gün stokları bile bitirir bizim milletimiz 🙂

[/quote]

Bende bu fiyatı gördüğümde çok şaşırdım ama kısa sürede fiyatın düşeceğini tahmin ediyorum.

Türkiye'ye gelsin o fiyat rekabetle erir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/09/2012 15:14
Sayfa 1 / 2
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol