MCSE personel ihtiy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MCSE personel ihtiyacı USA -  

RSS
baris ugus
(@barisugus)
Üye
Şansmı, Kader mi?  yorumlarınızı bekliyorum.

Bu arada  maaş orda yıl üzerinden konuşulur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Title:

Sr. Systems Engineer (MCSE) & Active Directory
Skills:
Systems Engineer MCSE Active Directory
Date:
2-28-2008
Area code:
212
Tax term:
FULLTIME
Pay rate:
$120,000+
Length:
PERM JOB
Position ID:
rsmtvjo
Dice ID:
10124022
Job description:
Title: Senior Systems Engineer

Base Salary: $100K++ (15% bonus with full benefits).

------------------------------------------------------------

*** Candidates must be very strong in either Active Directory and/or Exchange and come from an infrastructure with 2,000+ users/mailboxes.
I cannot stress the importance that candidates understand the underpinnings of those technologies.****

EXPERIENCE:

** 5+ years Windows Server Management in Large Systems Environments
** Strong Exchange 2003 background in environments with 5,000+ mailboxes
** Multiple Domain/Forest Active Directory Experience
** Programming experience & knowledge a definite plus.

EDUCATION:
** BS in Computer Science or related experience (MCSE, other certs) REQUIRED

POSITION SUMMARY:

Enterprise Systems Group Senior System Engineers are responsible for the management, architecture, backup and monitoring of the Enterprise technologies which include Access Controls, Active Directory, Akonix, Blackberry, Content Addressed Storage (EMC Centera), Enterprise Vault, Exchange, Extreme-Z Print Server, File Server, Goodlink, Ironport, Live Communications Server, Macintosh File Services, McAfee ePO/Anti-Virus, Microsoft Identity Integration Server, Network Attached Storage (EMC Celerra), Office Communications Server 2007, Outlook Web Access, Print Server, Public Key Infrastructure, RightFax, Storage Area Network (EMC Clariion), Systems Management Server, Trend ScanMail and Windows Mobile Access. The main focus for the position is Active Directory and Exchange 2003/2007.

Candidates for this position must understand the low level underpinnings of both technologies and be able to automate the management of these technologies through the WMI and ADSI providers using scripting/programming languages.

PRINCIPAL RESPONSIBILITIES:

** Manage the Exchange 2003 and Active Directory Global Infrastructure
** Support and maintenance of development and production systems including incident management, patch management, security management
** Problem management and root cause analysis
** Automating repetitive system management tasks
** Systems analysis and capacity planning
** Work closely with our helpdesk, desktop support and junior administrators to resolve issues beyond their technical capabilities and improve their skills
** Work with server administrators in foreign locations to standardize systems architecture and management

SKILL REQUIREMENTS, EXPERIENCE AND EDUCATION:

JOB SKILLS:
** Project management skills
** Systems troubleshooting
** Strong communication skills
** Strong scripting capabilities (PowerShell, VBScript or Perl)
** Systems architectural design
** Self-motivated/self-directing
** Ability to query WMI and ADSI programmatically
** Knowledge of switching and routing
** Solid understanding of firewalls, clustering and load balancing for high availability
** Application of operating system security

MISC (not required but plus):
** Strong EMC background with Clariion, Centera and Celerra technologies.
** Symantec Enterprise Vault
** Captaris Rightfax
** Akonix L7 Enterprise
** BlueCat Adonis Series
** UNIX experience

Travel required:
none
Telecommute:
no

Rich Smith

BMJ STAFFING

200 Madison Place

Alıntı
Gönderildi : 12/03/2008 02:13
Ertan KURUN
(@ErtanKURUN)
Üye

Şu ücretleri türkiyede görmek sanırım imkansız ötesii :):):) ellerinden gelse siz ne iş yapıyorsunuz sürekli masraf çıkarıyorsunuz diyecekler walla :):)

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 11:33
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Yabancı ülkelerdeki ilanlarda yıllık 100.000 dolar ve üzeri konuşuluyor genellikle.Yalnız ilanı biraz incelerseniz az buz bi eleman istemediğini görürsünüz.Deneyim kısmında 5000 mailboxlı bir exchange'i yönetmiş olmak istiyor.Aynı zamanda oldukça iyi scripting becerisi(perl,wmi) olmazsa olmazlardan,unix bilgisi tercih nedeni.Ve henüz ismini duymadığım birkaç uygulama hakkında önbilgi isteniyor.Bence gerçekten iyi bi eleman arıyolar.

Bu aralarda yurtdışı ilanlarına baktığım için Türkiye'deki ilanlarla karşılaştırma hiç yapmıyorum.Gerçekten dağlar kadar fark var.Mcp sertifikasına sahip temel düzeyde network bilgisi olan yeni yetme bir eleman için 3200 dolar öneriyorlar.Yaşam standartları biraz daha yüksek olduğu için giderlerde fazla.

Ama ingilizce cv'yi hazırladım ,Kanada'da bir iş ayarlamaya çalışıyorum.Kapağı atarsak tamamdır.Varsa tanıdığı olan beni haberdar ederse sevinirim 😉

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 14:42
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Anıl yakında zamanda ingiltereden yardımcı olmaya çalışırım 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 14:50
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Yakın derken hocam?

Bir süre alalım:) 2sene 3 sene.Ona göre ayarlim evliliği falan:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 14:53
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

senemi   🙂 yazın desek ....

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 14:54
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

temelli?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 14:59
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Dinamik diyelim , orada MCT ler yıllık 40.000  pound alıyor... anladın sen ...

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 15:05
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Çok iyi para.Umarım sorun çıkmaz.O zaman Kanada'nın yanında İngilitere alternatifinide ekledim kendime hocam.Haberiniz olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 15:23
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Aklımda  ama cv lazım mail at ...

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 15:31
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Kim durduracak bu beyin göçünü ? (Sitemim nereye gideceği belli fazla söze gerek yok)

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 18:23
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Açıkcası hedefim temelli kalmak değil 4-5 sene kalmak idi.Fakat yinede beyin göçünü gerçekleştiren bireylerden çok ,bunu gerekli kılan şartları araştırmak daha mantıklı olur sanırım.Burada piyasada gayet adı geçer şirketlerde sistem uzmanı olarak sizden atıyorum jenaratörün mazotunu kontrol etmenizi istiyorlarsa,buna paralel olarak yurtdışı iş ilanlarında sadece active directory tabanını yönetmek yada sadece messaging uzmanı olmak gibi istekler var ise,düşünmek gerek,aradaki şartları yaşam kalitelerini göz önünde bulundurmak gerek.

Ama tabi diyebilirizki sen sistem uzmanısın bu işi yapmayacaksın,abuk subuk işler verildiğinde kabul etmeyeceksin,sözünü geçireceksin.Açıkcası sizden bu abuk işleri yapmanızı isteyen bir yönetimin yanındayken ne kadar huzurlu olabilirsinizki? Hadi birini atlattık yeni atakları nasıl savuşturabilirizki?

Bu sadece bir örnek,elbette çalışanına değer veren şirketlerde vardır.Onlara birşey söylemek mümkün değil.Ama fırsatları değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 18:36
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Ben göç etmiyorum 🙂  , sonuçta çok daha iyi tecrübeler ile yine bilişim camiasına hizmet edeceğim . Benimde kesinlikle amacım bireysel kalite ve beni tanıyanlar benim edindiğim bu tecrübeleri yine buradan paylaşacağımı iyi bilirler . Yine sana yarar Rafetcim sen merak etme 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2008 21:04
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Benim size veya diğer arkadaşlara en ufak sözüm yok. Siyaset içerikli yazmamak için yukarıyı parentezledim ama sanırım başka yöne gitti 😀 ... Demek istediğim Türkiye'nin ortam ve şartları buna paralel olarak yukarıda arkadaşın bahsettiği belli başla örnekleri dile getirmekti ... Artık parentez yok direk açıklayıcı yazayım bunları 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/03/2008 00:27
Paylaş: