Anasayfa » Forum

Ilk Active Director...

Ilk Active Directory kurulumu.  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Evren Banger
(@evrenbanger)
Üye Forum Yöneticisi

Selam herkese ilk active directory kurulumu nereye olmustur bilen varmi ? Buyuk ihtimal microsofttur. Bir video gibi birsey varmidir ? Tesekkurler.

Alıntı
Gönderildi : 29/12/2011 19:44
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Üye

🙂 tebrik ediyorum güzel post. Neden aradığınızı söyler misiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2011 19:57
Evren Banger
(@evrenbanger)
Üye Forum Yöneticisi

Sadece merak ediyorum 🙂 Onemli bir olay esasinda 🙂 Soyle bir dusununce.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2011 20:08
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Üye

🙂 bakalım bişeyler bulabilecek miyiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2011 20:17
Evren Banger
(@evrenbanger)
Üye Forum Yöneticisi

Mesut hoca sayesinde soyle bir videoya ulastim. Cok saol hocam

Super bisi :):)

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2011 12:52
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Üye

Çok iyiymiş , heycanları süper:) 3 Engineer aynı anda Enter'a basıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2011 15:02
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

Güzel videoymuş. Kağıda yazılan dokunmayın notu güzel 🙂 Bir zamanlar herşey bu kadar basit değildi, next next ler yoktu.Yeni versiyonlarla eski bilgi birikimi dönemlerine geri dönüş başladı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2011 15:02
Evren Banger
(@evrenbanger)
Üye Forum Yöneticisi

Videoda benim cocugum diyen eleman nasil 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2011 15:30
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="Evren Banger"]

[/quote]

Teşekkür Ederim Evren Hocam Bende İzledim :))) Nerde Eski Günler Diyen Hocalarımıza Katılıyorum Ben Çok Eski Değilim Bu Meslekte 1997 Yılında Başladım Benden Eski Olan 3.1 Ve Daha Önceki Sistemleri Kuran Kullanan Hocalarıma Saygılarımı Sunuyorum :))) 

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2011 17:51
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Serkan Taş"][quote user="Evren Banger"]

[/quote]

Teşekkür Ederim Evren Hocam Bende İzledim :))) Nerde Eski Günler Diyen Hocalarımıza Katılıyorum Ben Çok Eski Değilim Bu Meslekte 1997 Yılında Başladım Benden Eski Olan 3.1 Ve Daha Önceki Sistemleri Kuran Kullanan Hocalarıma Saygılarımı Sunuyorum :))) 

[/quote]

Önünüzde bir ürün var, tek kaynak ingilzice help kısmı, internet bu kadar yaygın değil, bilenler az, bildiklerini paylaşacaklar dahada az, her semtte bir kurs yok...... Gelde o sistemi öğren. Şansınız varsa ve bilen birinin yanında işe girebildiyseniz ondan ne kaparsanız artık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2011 19:38
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

Çok Zor Günlerdi Bilgi Olan Kişiler Her Bir Komutu Anlatmak İçin Haftalıklarımızdan Belirli Bir Kısmını İstiyorlardı O Sayede Öğrendik. 2001 Yıllarında İnternet Kafeler Açıldı Yavaş Yavaş Bilgi Paylaşımları Başladı Falan Derken Haftalıklarımız Cebimize Kalmaya Başladı :))) Ama Şuda Gerçek O Zamanlar IT Sektöründeki Bilgili Personeller Çok Kıymetliydi. Artık O Günlerdeki Kadar Kıymet Vermiyorlar :((( Bu Konuda Üzüyor Bizleri. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2011 14:09
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"][quote user="Serkan Taş"][quote user="Evren Banger"]

[/quote]

[/quote]

Önünüzde bir ürün var, tek kaynak ingilzice help kısmı, internet bu kadar yaygın değil, bilenler az, bildiklerini paylaşacaklar dahada az, her semtte bir kurs yok...... Gelde o sistemi öğren. Şansınız varsa ve bilen birinin yanında işe girebildiyseniz ondan ne kaparsanız artık.

[/quote]

O senelerden bir kaç yıl sonra staj yapıyordum. Uğur hocamında dediği gibi, birilerinden bişeyler öğrenke, paylaşan insanları bulmak çok zordu. Birine bişey sorduğunuzda nasıl yaptığımı unuttum vs. cevapları. :s

İyiki varsın çözümpark. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/01/2012 16:30
SerkanTaş
(@SerkanTas)
Üye

[quote user="Belgin TAŞTAN KARAALİOĞLU"]Çözümpark'ın değerini bu sayede daha iyi anlamış olduk :)[/quote]

Sizinde Hakkınız Yenmez Belgin Hocam :))) 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2012 01:13
Onr TURAN
(@OnrTURAN)
Üye

😉 Evet bende video'yu.

Teşekkürler ÇözümPark

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2012 13:18
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Ugur DEMIR"][quote user="Ugur BURMA"][quote user="Serkan Taş"][quote user="Evren Banger"]

[/quote]

[/quote]

[/quote]

O senelerden bir kaç yıl sonra staj yapıyordum. Uğur hocamında dediği gibi, birilerinden bişeyler öğrenke, paylaşan insanları bulmak çok zordu. Birine bişey sorduğunuzda nasıl yaptığımı unuttum vs. cevapları. :s

İyiki varsın çözümpark. 

[/quote]

Madem nostalji yapıyoruz. Kapı kapı Windows 3.1 Disketleri arardım. Çünkü çok kırılgan, narin bir yapıları vardı sağolsun Disketlerimizin. =))

Hiç unutulur mu??

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2012 14:31
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Üye Forum Yöneticisi

Disket niye arıyorsun, DCF diye bir program vardı, disketlerin image ını alıyordum, bozulunca yenisini yapıyordum. Hala DCF arşivim durur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2012 16:26
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"]Disket niye arıyorsun, DCF diye bir program vardı, disketlerin image ını alıyordum, bozulunca yenisini yapıyordum. Hala DCF arşivim durur.[/quote]

Ondan haberim yoktu Uğur Hocam. İlk kez senden duydum. :)))

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/01/2012 18:15
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Ugur BURMA"]Disket niye arıyorsun, DCF diye bir program vardı, disketlerin image ını alıyordum, bozulunca yenisini yapıyordum. Hala DCF arşivim durur.[/quote]

alternatifi winimage var birde 

www.winimage.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/01/2012 15:31
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="Vasvi UYSAL"]

alternatifi winimage var birde 

www.winimage.com

[/quote]

Winimage uygulamasını biliyorum ama o DOS'ta çalışmıyor. DCF daha eskilerdenmiş. Ama şans ki. Ben karşılaşmadım. Hatta ekşi sözlükte nostaljik yazılar yazanlar olmuş.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/01/2012 14:28
Sayfa 1 / 2
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol