50.000 ile ne yapab...

Bildirimler
Hepsini Temizle

50.000 ile ne yapabiliriz.  

Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye
 Sakarya da üstüme bir ev var satsan 50.000
60.000 arası eder, bu paraya ne açılır ne yapılır, arkadaşlık sayfası açmayı
düşünüyorum yani yaptırmayı sizce kar eder miyim ? bugün bir arkadaşlık sitesine  ulaşıp patronu ile konuştuk, ortak arkadaşımız çıktı o vesileyle tanıştık siteyi
devretmek için 3 Milyon Dolar istiyor, 17 elemanı var, aktif olarak 1.000.000
üyesi mevcut ortalama, 500.000 pasifi var, sizce sıfırdan bir arkadaşlık sitesi
ile buralara gelebilir miyim ? biraz zor görünüyor bana, İstanbul da yaşayanlar
görmüştür son zamanlarda reklama ağırlık verdiler + olarak nette de bir çok
yerde sitenin reklamı var , yani siteyi açmak ile bitmiyor reklama abanmak
gerekiyor, buda sanırım benim sermayem ile biraz zor.
Fikirleriniz benim için değerlidir.
Sevgiler.
Alıntı
Topic starter Gönderildi : 14/09/2011 01:44
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Oyun sitesi açabilirsin. Okey tavla batak bilardo.. İlerleyen zamanlardada arkadaslık sistemini entegre ettiğin zaman. O Bahsettiğin arkadaşını rahatlıkla geçmiş olursun. Google Adwords reklamlarını gözünde büyütme birton kupon var etrafta 100 tl'lik kuponları 30'tl'den toplasan yine reklamsız kalmaz siten ki. Bu tür projelerde kelime calısırsın Örnek vermek gerekirse " almanya chat odası " , almanya chat " partner sitesi" çok fazla kelime başı ücret ağırlığı kimse vermez. Çoğu marka isim yapmak için adwords kullanılar kanaatimca. Ama sağlam elemanlarla calısman gerekir bunları başarabilmek için.Ayrıca Sunucu Yönetimi ,ve elemanlara yaptıracağın işlerde bilgili olman gerekir. Daha detaylı bilgi vermek isterdim ama cıkarken gördüm yazını cevap atamadan duramadım 🙂 Detaylı bilgi istersen mail adresine proje gönderebilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2011 01:55
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Şamiş çalışarak çoğu zaman belli bir yere gelinmiyor ekonomik olarak. Ticari olarak cesurluğuna hayran kaldım. Kazanmak için bir bakıma riske girmek şart. Ticaret yapmak şart. Yahudilikteki mantık çok geçerli aslında "Beşe al beşe sat.Ticaret yap" .Kaliteli bir site kurup ilk aşamada üyeliklerin hepsini ücretsiz olarak başlatsan.Gerekli engelleme,sahte resim v.s. gibi şeyleri engellesen.Girenlere güven verebileceği bir site ortamı sağlasan sanırım google üzerinde aramalarda üstte çıksan biraz hızlı ilerleyebilirsin.

Bence riske girmeden evvel site portalını kaça alabileceğini, nerede kaça barındırabileceğini , sitenin bakımını nasıl yapacağını ve kaç kişi çalışmak zorunda olduğunu öğrenip bir maliyet analizi yapar bu işe yürürsen belki ortaya çıkan fiyatlarda seni üzmeyecek fiyatlar olabilir ve seni dahada bu işin üstüne götürebilir.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2011 12:21
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Hocam

Misal

gonuldensevenler, siberalem diyelim, bu işin iki usta sitesi bu siteleri açmak ve barındırmak bize ortalama kaça mal olur.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 14/09/2011 13:54
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Şamil bunlar çok profesyonel projeler.Bu nedenle bu işleri yapan yerlerle özellikle sayfayı yazanlarla görüşmelisin.Bu sitelerin altında kimlerin yaptığı ile ilgili bilgi mutlaka vardır.Bir irtibata geç bence.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2011 14:17
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Hocam

gonuldensevenler ile irtibata geçtim, tanıştık konuştum ama yapamam diyor 🙁 etik olarak hoş olmaz hakketten 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 14/09/2011 14:20
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Zaten etik olmaz.Senin için ücreti ödenmiş bir sistem yazmaları lazım.Sen onalra onarın sisitemini istiyorum şeklinde değilde bu şekilde bir online arakdaşlık portalı satınalmak istiyorum şeklinde izah et.Bu işi yurt dışı firmaları ile ucuza getirebilirsin belki bir kaç yabancı sohbet sitesi incele.

www.badoo.com
www.meqan.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2011 14:31
Ragıp ÜNAL
(@RagipUNAL)
Üye

sosyal bir platform yapacaksan facebook a app geliştirmende fayda var. Orjinal fikir kısmı sana kalmış. Sıfırdan bu işe girişmen profesyonel bir altyapı ve yüklü bir para gerektirir. Bence ilk başta profesyonel bir altyapı kullanarak ilerlemen daha mantıklı ve ucuz olur.

tutarsa ne ala tutmazsa yetiş batıyom mualla 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2011 15:54
OMER YILDIRIM
(@OMERYILDIRIM)
Üye

[quote user="Şamil Altundal"]

Hocam

gonuldensevenler ile irtibata geçtim, tanıştık konuştum ama yapamam diyor 🙁 etik olarak hoş olmaz hakketten 

[/quote]

bende böyle bir proje üzerinde calışıyorum dediğiniz rakam biraz ilk aşamada afaki gibi ama ilerisi için düşünüle bilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2011 16:38
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Şamil selam,

İşini düzgün yaptığın sürece her iş sana para kazandırır. Yeterki sen işini düzgün yap.

Ayrıca Rıza'nın dediği gibi risk almazsan kazanamazsın. Bu girişimciliğin güzel. Hayırlısı olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2011 17:43
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Hocam

http://badoo.com/  harika imiş. Kim yaptıysa tebrik ederim 🙂 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 14/09/2011 19:40
ibrahim yaman
(@ibrahimyaman)
Üye

Güzel bir iş kurabilirsin.Borsa da yatırım yapabilirsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2011 23:23
Gökhan Alkan
(@GokhanAlkan)
Üye

ustalarım daha iyi bilir ama bodoslama büyük işe girdiğinde ün yapana kadar cepten yemen lazım.İş gören askeri bi site tanındıkça ileri> desen daha kârlı olursun bence:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/09/2011 03:36
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

Hocam

[/quote]

Arkadaşlık siteleri iyi getiri sağlıyor ama şöyle bir durum var hemen hemen tüm  sitelerde gerçek olmayan kullanıcılar (botlar) yada para ile çalışan kullanıcılar mevcut bunlar birilerini kandırıyor mesaj atıyor karşısındaki aa bak ne kadar yakışıklıymışım bir sürü mesaj geldi yanıtlayım diyor. Tabi bu arada cevap yazmak ücretli hemen üye oluyor bir süre sonra mesajlar kesiliyor. Bu karşılıklı bir kandırmaca hizmeti gibi bir şey eğer bunun bir vebali olmadığını düşünüyorsan Türkiyede bu işlerden iyi para kazanılıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/09/2011 14:08
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Özgür MAZLUM"]

Hocam

[/quote]

Arkadaşlık siteleri iyi getiri sağlıyor ama şöyle bir durum var hemen hemen tüm  sitelerde gerçek olmayan kullanıcılar (botlar) yada para ile çalışan kullanıcılar mevcut bunlar birilerini kandırıyor mesaj atıyor karşısındaki aa bak ne kadar yakışıklıymışım bir sürü mesaj geldi yanıtlayım diyor. Tabi bu arada cevap yazmak ücretli hemen üye oluyor bir süre sonra mesajlar kesiliyor. Bu karşılıklı bir kandırmaca hizmeti gibi bir şey eğer bunun bir vebali olmadığını düşünüyorsan Türkiyede bu işlerden iyi para kazanılıyor.

[/quote]

Aynen Özgür'e katılıyorum. Zamanında Bado, Perfspot vb. tarzda sitelere bende takılmaktaydım. Gerçek arkadaşlar bulduğum kadar sanal ve yalan arkadaşlar da buldum. Zaten onlar kendilerini belli ediyorlar.

"Buralarda canım çok sıkılıyor" "Senin profilini inceledim. Gerçekten güzel bir profilin var." vb. çok kurgusal ve yapmacık olan mesajlar görebilirsiniz. 1-2 mesaj atarsınız. Sonra pat mesaj atabilmek için GOLD ÜYE, SÜPER ÜYE, MEGA ÜYE gibi ilginç terimli üyelikler yapmanızı isteyen mesajlarla karşılaşırsınız. İnanırsınız alırsınız. 1-2 gün daha yazışır sonra pat konuştuğunuz kız "Hocus Pocus yokoluyoruz" Gitmiş. Sonra siz inancınıza göre ya arkadan küfür ya da beddua.

İşin bu tarafını da düşünmek lazım...

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/09/2011 20:52
Paylaş: