bilgi işlem altyapı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgi işlem altyapısı dizayn sunumu hakkında  

RSS
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

Ustadlar

bizden genel müdürümüz, bilgi işlem altyapısı kullanılan başlıca yazılımlar. (muhasebe, şirketin ürünlerinde kullandığı dizayn,çizim vs.) bir rapor  istedi . bununla ilgi nasıl bir calışma yapabiliriz bunun  ne hazırlamalıyız ne vermeliyiz karşı tarafa bir örnek yada yol gösterirmisiniz. bu envartermi cıkarmak çizimmi yapmak - yardımlarınıza cok ihtiyacımız var

saygılar

Alıntı
Gönderildi : 14/06/2011 14:44
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Öncelikle her bilgisayara ulaşabileceğin bir yer belirle ve buradan Total Network Inventory veya benzer bir programla networkteki donanımları ve üzerlerindeki yazılımları ayrı ayrı HTML formatına raporla. Sonrasında bunu sakla. Ağ topolojin için dışarıdan içeriye doğru gelirsen daha kolay bir çizim yaparsın. İnternet trafiğinden başlayarak, firewall, ana switch ve ara switchlerin ve kablolamalarını ister autocad tarzı bir mühendislik çizimiyle, istersen burada webcat ve videolarda gördüğün sunumlardaki Visio çizimleriyle hallet. Bunların da hepsini yine HTML ' e raporlayıp (visioda şablonlara açıklamalar, Ip adresleri ve bilgisayar isimleri gibi öğeler ekleyebilirsin) sonucu çıkar. Tabi hepsini yaparken cihaz asla atlama. Yani mutlaka tüm cihazlar ve yazılımlar bulunsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/06/2011 14:59
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

hocam istenen sey bir htlm dosyasındaki rapormu yoksa çizimmi yani hangisini asıl istiyorlar sence

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/06/2011 16:17
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

PDF & HTML

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/06/2011 14:43
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Alper YAZGAN"]PDF & HTML
[/quote]

Alper'e katılıyorum. Visio ile çizim yapabilirsiniz.

Mesela ben en son kabinetleri de Visio ile çizdim. Kabinetlerde kaç tane Server var. Hangi Server'ın adı ne IP'si ne gibi bilgileri çizimde belirttim. Server kabinetin hangi U'sunda takılı vb. gibi bilgileri içeren bir çizim. Sizde böyle bir çalışma yapabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/07/2011 19:38
Paylaş: