Yen işe başlayanlar...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Yen işe başlayanlar için Gizlilik Sözleşmesi  

Kadir Aydoğdu
(@kadirakbaba)
Üye

 Merhaba arkadaşlar,

 Yeni işe başlayanlar için bilgisayar kullanım gizlilik sözleşmesi gibi birşey hazırlamak istiyoruz.Elinde bu tarz bir bilgi olan var mı?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 26/01/2011 13:27
Kadir Aydoğdu
(@kadirakbaba)
Üye

Buldum arkadaşlar çokta güzel hazırlanmış isteyen olursa mail ile gönderebilirim.

 

Saygılar,

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 26/01/2011 13:51
ilker tutu
(@ilkertutu)
Üye

Hazır kullanıcılarla bir sözleşme imzalıyorsanız içerisine kullanıcıların hangi kişisel bilgilerinin toplanacağını, nerelerde saklanacağını ve ne amaçla kullanılacağını da ekleyip onlardan bir "izin" alabilirsiniz.

Anayasa değişikliği geçeli epey aman oluyor, kişisel haklara ilişkin kanun taslak halde bekliyor ama yakında kanunlaşacaktır. Kanunlaştığında böyle bir onay alınması gerekecek, şimdiden hazırlık yapmış olursunuz. Yeni borçlar kanununda da benzer bir madde var.

Bunun dışında, sözleşmeyi bir hukukçuya göstermeyi unutmayın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2011 19:45
Hüseyin Sevin
(@huseyinsevin)
Üye

Bu konuda bazı fimaların dediğim dedik çaldığım düdük cinsinden gayet saçma mı saçma içerikle hazırlanmış; hukuka ayrkırı, kişisel haklara aykırı kullanım sözleşmeleri mevcut ki bir çoğununda hukuki bir geçerliliği yok umarım böyle bir şey bulmamışsınızdır. Zira kendi kafanıza göre hazırlayıp, orada belirttiğiniz şeyler hukuka uygun olmadığı sürece sadece belirtilmiş olmaları bir avantaj sağlamıyor.

 

Ayrıca böyle bir sözleşme hazırlarken karşı tarafında haklarına saygı duymak, eğerki kapsamlı bir loglama yapılacak isede bununla ilgili kullanıcıları bilgilendirmek ve onlardan konuyla iglili onay almak gerekmektedir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2011 22:00
Paylaş: