Anasayfa » Forum

Diş Hekimi tavsiye

Diş Hekimi tavsiye  

RSS
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Arkadaşlar merhaba

Bildiğiniz veya tanıdığınız işini deyim yerindeyse sağlam yapan uygun fiyat sunan varmıdır diş hekimi polikliniği, hastane  veya herneyse

Yani ben şuraya gittim iyiydi dediğiniz vs

Birde bu kanal tedavisi yaptıran varmıdırr?

Alıntı
Gönderildi : 23/10/2010 23:44
Ugur DEMIR
(@UgurDEMIR)
Değerli Üye

Uğur selam,

Söylediğim yere baktın mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2010 00:54
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tanınmış Üye

MErhabalar,

Sosyal güvenceniz varsa; Ağız diş hastanelerine online randevu alarak gidebilirsiniz. Aynı fakülte mezunları yaptıracağınız işe göre kullanılan malzeme nedir bunları sorun kararı kendiniz verin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2010 02:51
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

Uğur hocam selam;

Dediğin yere gittim pek ısınamadım daha kontrol etmeden kanala girelim dedi 🙂 artı özel orası

Rahmi hocam sosyal güvence dediğiniz gibi özellerde karşılamıyor ama agız diş hastaneleri konusunda ise ben gittim dilim yandı bir daha gidersem bu sefer dişi kaybedebilirm;

Geçen gün sağlık bakanı bile gazetede bahsetmiş döner sermayeden pay alabilmek için puanı yuksek olduğu için sağlam dişi bile çekebiliyorlar dedi agız diş hastaneleri:)

Ben gitceğim yeri buldumda yinede benden sonrakiler faydalansın maksat 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2010 15:33
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Tanınmış Üye Forum Yöneticisi

Diş doktorlarıda artık bölümlerine göre ayrılmaya başladılar. Size uygun olan doktoru bulmanız gerekir. Diş tedavisi artık sadece diş çekmek veya kanal tedavisi yapmaktan ibaret değil. Diş eti tedavisi, protez gibi konularda uzmanlık yapıyorlar. Doğru doktoru bulursanız ve  gerekli bakımıda yaparsanız çekilecek denilen dişleri bile uzun süre kullanabilirsiniz. Çekilen dişler sonrasında daha çok sorun çıkarıyor. 1 diş yerine 3 protez koymanız gerekiyor veya daha pahalı bir çözüm olan implant takılıyor. Tedavi edilmeyen dişler ise kalp, böbrek gibi daha büyük sorunlara neden olabiliyor.

ORTODONTİ : Dişlerdeki çarpıklık
ORAL İMPLANTOLOJİ : Çene kemiğine yerleştirilen vidalı sistemlerle diş eksikliklerinin giderilmesi
PEDODONTİ : Çocuk diş hekimliği
PERİODONTOLOJİ :Diş eti hastalıkları
ENDODONTİ : Dolgu, kanal tedavisi
PROTEZ : Sabit, haraketli protezler
CERRAHİ : Her türlü ağız, diş ve çene ile ilgili müdahaleler

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2010 16:02
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

[quote user="Ugur BURMA"]

Diş doktorlarıda artık bölümlerine göre ayrılmaya başladılar. Size uygun olan doktoru bulmanız gerekir. Diş tedavisi artık sadece diş çekmek veya kanal tedavisi yapmaktan ibaret değil. Diş eti tedavisi, protez gibi konularda uzmanlık yapıyorlar. Doğru doktoru bulursanız ve  gerekli bakımıda yaparsanız çekilecek denilen dişleri bile uzun süre kullanabilirsiniz. Çekilen dişler sonrasında daha çok sorun çıkarıyor. 1 diş yerine 3 protez koymanız gerekiyor veya daha pahalı bir çözüm olan implant takılıyor. Tedavi edilmeyen dişler ise kalp, böbrek gibi daha büyük sorunlara neden olabiliyor.

ORTODONTİ : Dişlerdeki çarpıklık
ORAL İMPLANTOLOJİ : Çene kemiğine yerleştirilen vidalı sistemlerle diş eksikliklerinin giderilmesi
PEDODONTİ : Çocuk diş hekimliği
PERİODONTOLOJİ :Diş eti hastalıkları
ENDODONTİ : Dolgu, kanal tedavisi
PROTEZ : Sabit, haraketli protezler
CERRAHİ : Her türlü ağız, diş ve çene ile ilgili müdahaleler

[/quote]

Aynı görüşteyiz hocam..

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/10/2010 16:30
Dogan Bayraktar
(@DoganBayraktar)
Üye

[quote user="ugur pek"]

Uğur hocam selam;

Dediğin yere gittim pek ısınamadım daha kontrol etmeden kanala girelim dedi 🙂 artı özel orası

Rahmi hocam sosyal güvence dediğiniz gibi özellerde karşılamıyor ama agız diş hastaneleri konusunda ise ben gittim dilim yandı bir daha gidersem bu sefer dişi kaybedebilirm;

Geçen gün sağlık bakanı bile gazetede bahsetmiş döner sermayeden pay alabilmek için puanı yuksek olduğu için sağlam dişi bile çekebiliyorlar dedi agız diş hastaneleri:)

Ben gitceğim yeri buldumda yinede benden sonrakiler faydalansın maksat 🙂

[/quote]

Merhabalar Uğur,

Dediğin gibi ağız ve diş hastanelerindeki doktorlar sağlam dişi bile tedavi etmek değil çekip direk kurtulmak istiyor.

Bundan 10 sene evvel bir diş doktoruna gitmiştim dişin kurtarılma durumu %10 nereye gittiysem böyle demişlerdi hatta devlet hastanesi de bundan adam olmaz direk çekelim demişlerdi. Fakat özelde denk gelen o doktor özel bir tedaviyle dişi kurtarmıştı ve şuanda urfa devlet hastanesinde dişçi.

Demek istediğim o ki doktordan doktora fark var bir insanı para hırsı bürümesin :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2010 13:32
ugur pek
(@ugurpek)
Üye

doğan hocam selam;

adamlar dişi çekince yüksek puan alıp döner sermayeden pay alıyorlarmış dedğim gibi yani diş çeksinde isterse sağlam olsn farketmiyor onlara yani seni görse deseki ben bundan 5 diş çeksem farketmez:) 5 dişde bana şukadar para kazandırır seni düşünmez direk dalar dişlere 😀

bakalım şişlide bir muyahane buldum yarın gidecem bayan bir doktor elide hafiftir muhtemel ;gittim direk dişle ilgili konuyu bahsetti dedi böyle böyle şu olursa şu olur bu olursa bu olur;röntgenini çekti

ondan önce başka bi doktora gittim adam bi kere baktı dişe ne diş röntgeni çekti ne bişey hemen dedi şu işlemi yapıcaz ya yap yap da bir elinde belgen olsun  şu şu deyip öyle yap

birde şu var  bayan doktor diş çekiminde avantaj değil ama diğer dişle ilgili işlemlerde avantaj çünkü elleri küçük olduğundan çeneni çok açmana gerek olmuyor 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/10/2010 14:54
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Merhaba bizim ailecek hatta sulalecek 🙂 desek daha doğru olur gittiğimiz dişçimiz biraz pahalıdır ama çok temiz iş yaparlar, bu kliniğin sahibinin oğlunun İstanbulda ofisi var, telefonunu bilmiyorum ama  0 (264) 277 27 09 buradan İstanbul da ki ofislerinin telefonunu alabilirsin, her konuda aracı olurum. Ödeme vs.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/10/2010 04:27
Byron
(@Byron)
Yeni Üye

ileride yardımcı olması açısından kendi dişçimi tavsiye edebilirim. Dentaluna diş kliniğinde Arzu Yalnız.

http://www.dentaluna.com/

videoları için, http://bit.ly/nvZQVP

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2011 17:39
ibrahim yaman
(@ibrahimyaman)
Üye

Okmeydanı Ağız ve Diş hastalıkları hastanesini tavsiye edebilirim.

Tel:(0212) 320 10 43

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/08/2011 17:49
Uğur BURMA
(@ugurburma)

[quote user="ibrahim yaman"]

Okmeydanı Ağız ve Diş hastalıkları hastanesini tavsiye edebilirim.

Tel:(0212) 320 10 43

[/quote]

Diş çektirecekseniz evet ama tedavi için düşünmek gerekir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/08/2011 00:11
Mahmut Ay
(@MahmutAy)
Yeni Üye

merhaba,
https://www.hospitadent.com/subeler/  bakırköy ve mecidiyeköçye gittim. gayet memnun kaldım. tüm diş hekimlerine de https://www.disrandevum.com/haritada-doktorlar  adresinden harita üzerinden ulaşabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/09/2018 21:01
Uğur BURMA
(@ugurburma)

7 sene önceki konuyu hortlaşmışsınız. Umarım reklam için üye olmamışsınızdır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2018 00:57
Mahmut Ay
(@MahmutAy)
Yeni Üye

[quote user="Uğur BURMA"]

7 sene önceki konuyu hortlaşmışsınız. Umarım reklam için üye olmamışsınızdır.

[/quote]

Merhaba Uğur Bey,

Üyelik tarihim eski. Öyle görünce yazayım dedim tarihine bakmadan ama dediğiniz gibi bayağa eskiymiş 🙂

İyi Günler 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2018 21:52
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol