Telefonumu çal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Telefonumu çaldırdım  

RSS
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Merhaba;

Telefonumu çaldırdım, seri no fatura vs. duruyor bende, nereye başvurmalıyım, 2. sorum ise imei değiştirilmiyor mu, başka imei kayıt edip satmıyorlar mı , öyle ise pek uğraşmak istemiyorum.

OFF.

İnsan Kaynakları bölümünden takip eden var ise bilir, Eyüp Sultanın benim için değerini 🙂 teli orada çaldırdım 🙂 

Alıntı
Gönderildi : 21/10/2010 05:11
Mustafa KILIC
(@MustafaKILIC)
Üye

Tam olarak sorununuz nedir? Yada nasıl yardımcı olabiliriz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/10/2010 07:22
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Günaydın.

Şamil imei ve fatura olsa sen şikayet etsen şikayetinle ingilenen biri olsa telin ufak ihtimalde olsa geri gelir.
Bu şekilde geri telini alan bir iki kişi biliyorum ama alamayanların sayısı daha çok.
Öyle olsa böyle olsa teyzemin bıyığı olsa dayım olur hesabı gibi oldu.
Burası Türkiye yaşıyorsak Allah'ın hikmeti şans eseri ayaktayız.
Sen telin üstüne bir bardak su iç.
Biraz üzücü oldu ama durum bu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/10/2010 12:17
Murat GUCLU
(@muratguclu)
Üye

Merhaba;

http://www.tk.gov.tr/tuketici/sorulanlar/sorulanlar.htm#elektronik1

Buradan BTK yı arıyorsun. EMEI nosu ile birlikte en son ne zaman, hangi hat ile kullandığını soruyorlar. Daha sonra kullanan mesaj gidiyor. Telefon çalıntıdır diye ve kapatıyorlar. 

Benimde çalınmıştı ama uğraşmadım. Telefonda bir özellik vardı, hangi hat takarsa taksın bana o kişinin telefonundan mesaj geliyordu.  Ben uğraşmadığım için kapatamadım. Satın alan kişiyi aradım o da çok anlayışlı biri çıkmadı.

Sen mutlaka uğraş. Kimse uğraşmadığı için sonuca varılmıyor ama emei nosunu değiştirebiliyorlar. O da bazen, 2 telefonda aynı EMEI aynı anda aktif olduğu zaman yakalıyorlar ve her iki telefonda kullanıma kapatılıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/10/2010 12:31
ekremcukurca
(@ekremcukurca)
Üye

Geçmiş olsun wala ne yalan söyleyim ben de çaldırdım ama gidip hattı kapattırdım sadece telefonla uğraşmadım. Büyük geçmiş olsun tekrardan

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/10/2010 13:31
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

Teşekkürler arkadaşlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/10/2010 19:24
Ertuğrul Özal
(@ErtugrulOzal)
Üye

Bende 2007 yılında 20 tl'lik Nokia 3310 telefonumu kaybetmiştim. 

6
gün boyunca cep telefonumdan bir haber alamayınca 444 97 77 telefondan Telekomünikasyon Kurumunu arayarak
telefonumu kaybettiğimi bildirdim. Kimlik bilgilerimle, kaybolan cep telefonumun IMEI numarasını
istediler. Bana ihbar kayıt numarası verdiler. Birkaç gün sonra tekrar
aramamı söylediler.

3 gün sonra bağlı olduğum servis sağlayıcısından kaybolan 3310 cep telefonuma “Cihaz çalınmıştır. En yakın
savcılığa teslim ediniz” mesajı gitmesi sonucu kaybolan telefonum kullanılamaz hale gelmiştir. Bunu yapmakla en azından çalanın yanına kar kalmadığını ispatladım.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php   adresinden imei numarasını girerek sorgulamak mümkün.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/10/2010 04:24
Burak Uyar
(@BurakUyar)
Üye

geçmiş olsun.

sana tavsiyem sadece savcılıga bildir sakın telefonu kapattırma o zaman telefon gelme ihtimali sıfır.

eğer telefonu kapattırmaz isen bi gun illa ki gelir ya bugun yada 2 yıl sonra. Eğer telefonunun markası samsung ise kesinlikle uğraşma en kolay imeil değişikliği bu modelde olmakta. Nokia nın son serilerinde bu imkansız diye biliyorum.

hayırlısı olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/10/2010 15:29
Can Yerli
(@CanYerli)
Üye

Öncelikle çok geçmiş olsun., çalınan telefonun marka modelini bilemiyorum ama 2009 yılı tüm telefonların (ıphone-CE işletim sis. ve işletim sistemli teller hariç)IMEI numarası hapis cezası olmasına karşın max 1 veya 2 saat içinde değiştirebiliyorlar, bunu aklımızın bir köşesine yerleştirelim Burası TR denetim çok gevşek..Amacınız bulan veya çalan kişinin yakalanması mı ? Yoksa telefonunuza kavuşmak mı? Eğer telefonunuza kavuşmak istiyorsanız telefonunuzu kapattırdığınız andan itibaren o telefonu bulmanıza imkan yoktur.Arkadaşında yazdığı gibi savcılığıa karakoldan aldığınız dilekçe ile suç duyurusunda bulunursanız er yada geç aylar belki yılları bulabilir, telefonunuzu savcılıktan alabilirsiniz.Operatörler hangi telefonun hangi simkartla kullanıldığının bilgisini Jandarma,Polis ve Savcılık a bldirme zorunlulukları var.Bu arada bunmları yapabilmeniz için o IMEI numarasının yazdığı faturanızın olması gerekiyor.   

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/10/2010 17:45
Paylaş: