İphone 4 Seri Araşt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İphone 4 Seri Araştırması  

RSS
Serkan KURT
(@SerkanKURT)
Üye

Merhabalar ÇözümPark Ailesi; 

Öncelikle tüm üyelerimizin Oruçlarının kabul olması diler, Sağlıklı günler geçirmesini ümit ediyorum.

İphone 4 serisin'den bir telefon almaya karar verdim, Fakat İPhone serisinden memnun olmayanlar var, gereksiz cihaz diyenler var vs. vs..

Peki Aile bireylerinin İphone 4 hakkın da görüşleri nelerdir?  Ya da alternatifleri hakkın da görüşleri nelerdir?

Ailemizin fikirlerini almak istedim..

Alıntı
Gönderildi : 04/09/2010 21:36
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Amin diyerek cümleme başlayayım.

IPhone 4ü bende merakla bekleyenlerdendim fakat anten problemi, sonra bu problemin sanki önemsiz bir problemmiş gibi gösterilip bumper kılıf dağıtılarak çözülmeye çalışılması ve bu problemden dolayı Amerikan Tüketici Heyetinin "Bu ürünün satılmasını onaylamıyoruz" tarzında ifadesi ve bilimum diğer nedenler beni açık söylemek gerekirse soğuttu. Tabi onu da geçtim. Ürünün PC Gold mağazalarında 2.700 TL gibi absürd bir rakamla piyasaya girmesi bana "Ben zengin miyim?" cümlesini kurduttu. Asıl önemlisi "Ben 2.700 TL gibi bir rakamı SmartPhone'a tabir-i amiyane bir telefona verir miyim?" Hayır benim babam da bende zengin değiliz. Almayalım sağolun. İnsanı yurtdışından getirtmek için teşvik ediyorlar ama orada da kontrat meselesi, kırdırılması vb durumlar devreye giriyor. O yüzden ben HAYIR diyorum.

Benden öneri istersen

1- Samsung Wave araştır derim. 1 GHz işlemci BADA işletim sistemi vb. gibi özellikleri var.

2- Biraz bekle bakalım Windows Phone 7 açıklansın. Ben sıkı takipçisiyim. İlk bilgileri portalımızda paylaşacağım. Elle tutulur somut örnekler bulursam da Windows Phone 7 kurulu LG, Motorola ya da HTC'leri düşünürüm gibime geliyor.

Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2010 23:27
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

Erdem Hocam, çok güzl açıklamış. Bence biraz daha bekle ve eğer gerçekten bir Pocket PC ye ihtiyacın avr ise Android işletim sistemli telefonların piyasada çoğalmasını bekle. Oluşacak rekabet ortamı fiyatların düşebileceği kanısını oluşturuyor insanda. İPhone ve Windows Mobile 7 üzerinde ücretli bulunana bir çok uygulama Android Markette ücretsiz. Android 'in arkadasında Google var bir de. Google'mı MS'mi tartışılır bir konu ama bence tercihini Android tarafında kullanmalısın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 00:35
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Serkan merhaba ;

Erdem'in yanıtının yanı sıra illada iphone düşünüyorsan , 3gs al. Fiyat daha makul ve aralarında extra bir farklılık bulunmuyor. Bulunsa dahi bir telefona 2.700 - 3.000 tl gibi fiyat vermek ne kadar mantıklı olur?

İyi düşün derim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/09/2010 02:35
Serkan KURT
(@SerkanKURT)
Üye

Öncelikle İlgili araştırmayı yapan büyüklerime teşekkür ederim.

Erdem abi;
Bahsettiğin samsung'u araştırdım bugün almak için gittim hatta ama pek iç açıcı gelmedi, çok hashas geldi.. Yani masa üstünden düşse telefon çalışmıycak gibime geliyor.

Ben laptop'u götüremediğim yerlerde laptop yerini tutabilecek bir cihaz düşünmüştüm..
--

Ufuk abi;
İphone 3Gs parçaladım o yüzden güzel birşey alıyım diyordum ama vazgeçtim.. Gerçekten pahalıymış, fiyat araştırması yapmamıştım ben.. Tahmini 2.000 demiştim. Eğitimlere gelicem abicim istanbula.. Böylesi daha hayırlı olur diye düşünüyorum. Ailemiz ile yakından tanışma fırsatını yakalamış olurum diye düşündüm.
--

Hasan Hocam;
Windows Phone 7 konusun da bende bir beklenti içindeyim eğer kullanımı uygun ise Erdem abinin detaylı araştırmasından iyi veya kötü yönlerini hep birlikte görmüş olacağız. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2010 17:58
Berat Çakırca
(@BeratCakirca)
Üye

Erdem hocamın söylediklerine ek olarak, HTC'yi öneriyorum; Incredible, Desire veya daha büyük ekranlı EVO 4g dikkat çekici telefonlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2010 18:12
Serkan KURT
(@SerkanKURT)
Üye

" HTC EVO 4g " araştırdım.. Genel olarak wi-fi sinyal sorunundan yakınıyorlar ki bu benim için en önemli problemlemlerden bir tanesidir.

Ama düzelirse hoş bir telefon kullanışlı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2010 18:48
Paylaş: