Bilgi Teknolojileri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgi Teknolojilerinde Ücretsiz Eğitim Fırsatı!Smartpro İşkur ve Yenibiriş.com İşbirliğiyle!  

RSS
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

Yenibiris.com smartpro ve işkur ortaklaşa bir eğitim projesi
geliştirmişler.Bu eğitimden yararlanmak için İşkur kapsamında daha önce
eğitim desteğinden yararlanmamış olmanız, işsiz olmanız şartı
aranıyor.Network ve yazılım gibi alanlarda 100 kişiye  %100 burs
400 başvuruyada %70 burs sağlanıyor.Gideri işkur üstleniyor.Ayrıca işkur proje kapsamında eğitimlerden yararlanan katılımcılara  300-350 TL lik aylık destek de veriyor.

Ayrıntılar ve başvuru için verilen link ; http://www.yenibiris.com/IsIlanlari/ilan.aspx?adID=234513   .İşkur Smartpro ve
Yenibiris.com dan da bilgi alıp başvurabilirsiniz.Önemli bir fırsat
olabilir.

Alıntı
Gönderildi : 28/08/2010 21:42
M. Hakan CAN
(@m-hakancan)
Tecrübeli Üye

Sektörde kendilerine yer bulmak için çabalayan, fırsat arayan arkadaşlar için harika bir haber. Umarım bu tarz uygulamaların sayısı artar.

Bilgilendirme için teşekkürler...

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/08/2010 07:43
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

İş-Kur çeşitli illerde bununla ilgili ihaleler açıp eğitim hizmeti vermeye başladı diye biliyorum. Hatta örnek bir PDF dosyayı aşağıda paylaşıyor olurum.

Açık İşsiz konumundaki bireylere bu eğitimleri verip, staj masrafını karşılayıp hatta yanlış bilmiyorsam günlük cep harçlığı verip işsiz kişilerin eğitim almasını ve uzmanlar yetişmesini sağlıyor. İlinizdeki iş-kur müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz. Saygılarımla.

http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CBkQFjAB&url=http%3A%2F%2Fstatik.iskur.gov.tr%2Ftr%2Frnn_ETA%2F4a%2F2010%2F16%2520E%25C4%259Fitim%2520Hizmeti%2520Sat%25C4%25B1nalma%2520%25C4%25B0halesi_11.02.2010_17.02.2010.pdf&ei=os98TOXUI87P4AbA0s29Bg&usg=AFQjCNGznCHL2I1gRpYktMuZdMeXszoxeg

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2010 15:47
edinak
(@edinak)
Üye

Güzel bir fırsat bu sayede eğitim alan arkadaşlarım var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/08/2010 19:00
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

güzel bir fırsat. umarım herkes için iyi olur..

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2010 16:23
olcaysenol
(@olcaysenol)
Üye

ben bu ilana başvurmuştum ve kabul edildim. ama istanbulda değilim. lütfen bana yardımcı olun... gidersem sadece bu kurs içi gidicam istanbula... onun için araştırıyom buara....bu kurslara katılmak istiyorum fakat, sizce değermi??  gerçekten faydalı mı?.

benim,  bu kursu almış birisiyle veya bu sistemi bilen biriyle görüşmem lazım...

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/01/2011 20:59
Elif ŞANLI
(@ElifSANLI)
Üye

Merhabalar,

Ben İşkur'un kurslarına  katılmış biri olarak yaşadıklarımı anlatayım, gidip gitmeme konusunda siz karar verirsiniz..

1 yıl önce BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ'nde  İşkur'un açmış olduğu AĞ İŞLETMENLİĞİ kursuna katıldım. Eğitimi veren kurum çok iyi, hocalarda alanında uzman kişilerden oluşmaktaydı. Bizim dersimize 2 hoca girdi. Kursun tamamı 52 gün. Fakat ilk 3 hafta boş geçmesin diye WEB TASARIMI eğitimi aldık. Kalan zamanın 2 haftası NETWORK eğitimi aldık. CİSCO PACKET TRACER programının 3-5 komutunu öğrendik desem daha doğru olur. Kalan zamanda ise İnternette serbest takılma, replik izleme gibi saçmalıklarla dolu bir kurs süresi..

Şimdi bu durumun neden kaynaklandığını anlatayım. Kursa katılan kursiyerler sınav yapılmadan, mülakata alınmadan kabul edilmişlerdi. Benim yanımda oturan arkadaşlar kes, kopyala vs.. gibi kısayol komutlarını bile bilmeyen, Bilgisayar işletmenliği eğitimi almamış kişilerdi. Bu seviyede olan bir sınıf ortamında hocanın NETWORK anlatması imkansızdı. Kurum iyi, Hocalar çok bilgili fakat sınıf seviyesi bu eğitimi almamıza engel oldu. Network anlatan hocamız LOGİSTİCS UNIV. Öğretim görevlisiydi. Şimdi size desem ki hangi kurumda eğitimi verecekler, hangi hocadan eğitim alacaksınız gitmeden bir araştırın diyeceğim fakat aklınıza bile gelmeyecek sebeplerden dolayı sağlıklı bir eğitim almanız engellenebilir.  

Benim çok yakın bir arkadaşım 2 hafta sonra açılan eğitimlere katıldı. Biz sabahları derse giriyorduk, arkadaşımın sınıfı ise öğleden sonra giriyordu. Aynı kurumda, aynı hocadan eğitim aldık. Sabah bizde ders anlatmayan hoca öğleden sonra 6 saat Network anlatıyordu.Birkaç defa misafir olarak öğleden sonrada derse katıldım. Öğleden sonra olan grup çok uyumlu, hepsi öğrenmek için gelmiş kişilerdi. Durum böyle olunca çok kaliteli bir eğitim aldılar. Şunu özellikle belirteyim, bu kurslarda grup sayısı 25 kişiden oluşuyor. Grup değiştirme durumunuz yok. Eğer eğitimi yarıda bırakırsanız tazminat ödüyorsunuz. Kontenjanla alındığı için tazminat ödetiyorlar. Diyelim ki 52 günlük kursa 5 gün gittiniz ve memnun kalmayıp bıraktınız. O zaman 52 * 15 = 780 TL yi siz işkura ödüyorsunuz. Benim sınıfımda derste REPLİK - DİZİ İZLEME, MAKYAJ YAPMA ve hatta SAÇ DÜZLEŞTİRME  bile yapanlar vardı. Bu duruma katlanamayıp isyan ettim fakat hoca da haklıydı. Kendisini dinlemeyen insanlara nasıl ders anlatabilirdi.

Mezuniyet için Ağ sistemleri üzerine bir proje yapmam gerekiyordu. Gittiğim kursta switche IP verilmeyeceğini öğrenmediğim için 3 gün boyunca switche nasıl IP verilir diye komut araştırdım. Araştırma yaparken de çözümpark portalından haberdar oldum. Buradaki videolar kursta öğrendiğimden daha fazla  eğitici oldu diyebilirim. Yani şansınız varsa iyi bir eğitim alırsınız. Hiç hesapta olmayan bir durum karşınıza çıkarsa o zaman hocanın bilgisi ve kurumun kalitesi hiç fayda etmiyor.. Eğer öğrenmek isteğiyle gelen bir sınıfta eğitim alırsanız çok faydalı olur derim. Fakat sadece günlük 15 TL ödenen ücreti almak için gelen kişilerden oluşan bir sınıfta eğitim alırsanız internete takılıp zaman geçirir, ve orada harcadığınız zamana üzülerek kursa devam edersiniz.. ( Benim öyle oldu) Hatta orada harcadığım 6 saat boşa geçtiği gibi, haftaiçi 5 gün Beşiktaş - Esenler arası günde 3 saatimde yolda geçiyordu.

Kısıtlı bir zamanda yazdığım için çok düzgün cümleler kuramadım. Aklıma ne geldiyse yazdım. Kafanızı karıştırmak istemem. Ben bunları yaşadım diye sizin grubunuzda da bunlar yaşanacak diye bir kaide yok. Denemeden bilemezsiniz.. Hayırlısı olsun diyelim..

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/01/2011 00:40
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Zaman ayırıp uzun şekilde açıkladığınız için teşekkürler.Eğitimlerde alacağı eğitimin alt safhalarını tamamlamamış olarak katılan kişiler her yerde var.70.000.000 nüfus olunca dağ başına koşuya çıksanız kimse yoktur deseniz yine illaki birileri oluyor.Bu nedenle birşeylerle donanmak istenen kişilerin yoluna set çekiyorlar.En iyisi bu eğitimi belli bir müfredat oluşturmuş hızlandırılmış eğitim veren ve saat saat içeriği belli olan kurumlardan almak lazım.Ücretsiz yada ucuz bir eğitim oldumu herkes bir şeyler öğreniyim vakit geçiriyim diyerek bile kayıt yaptırıyor.Yinede eğitim veren kişilere teşekkürler bir harf öğrenmek bile yeri geldiğinde önemli hale geliyor.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/01/2011 00:46
olcaysenol
(@olcaysenol)
Üye

[quote user="Elif ŞANLI"]

Merhabalar,

Ben İşkur'un kurslarına  katılmış biri olarak yaşadıklarımı anlatayım, gidip gitmeme konusunda siz karar verirsiniz..

1 yıl önce BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ'nde  İşkur'un açmış olduğu AĞ İŞLETMENLİĞİ kursuna katıldım. Eğitimi veren kurum çok iyi, hocalarda alanında uzman kişilerden oluşmaktaydı. Bizim dersimize 2 hoca girdi. Kursun tamamı 52 gün. Fakat ilk 3 hafta boş geçmesin diye WEB TASARIMI eğitimi aldık. Kalan zamanın 2 haftası NETWORK eğitimi aldık. CİSCO PACKET TRACER programının 3-5 komutunu öğrendik desem daha doğru olur. Kalan zamanda ise İnternette serbest takılma, replik izleme gibi saçmalıklarla dolu bir kurs süresi..

Şimdi bu durumun neden kaynaklandığını anlatayım. Kursa katılan kursiyerler sınav yapılmadan, mülakata alınmadan kabul edilmişlerdi. Benim yanımda oturan arkadaşlar kes, kopyala vs.. gibi kısayol komutlarını bile bilmeyen, Bilgisayar işletmenliği eğitimi almamış kişilerdi. Bu seviyede olan bir sınıf ortamında hocanın NETWORK anlatması imkansızdı. Kurum iyi, Hocalar çok bilgili fakat sınıf seviyesi bu eğitimi almamıza engel oldu. Network anlatan hocamız LOGİSTİCS UNIV. Öğretim görevlisiydi. Şimdi size desem ki hangi kurumda eğitimi verecekler, hangi hocadan eğitim alacaksınız gitmeden bir araştırın diyeceğim fakat aklınıza bile gelmeyecek sebeplerden dolayı sağlıklı bir eğitim almanız engellenebilir.  

Benim çok yakın bir arkadaşım 2 hafta sonra açılan eğitimlere katıldı. Biz sabahları derse giriyorduk, arkadaşımın sınıfı ise öğleden sonra giriyordu. Aynı kurumda, aynı hocadan eğitim aldık. Sabah bizde ders anlatmayan hoca öğleden sonra 6 saat Network anlatıyordu.Birkaç defa misafir olarak öğleden sonrada derse katıldım. Öğleden sonra olan grup çok uyumlu, hepsi öğrenmek için gelmiş kişilerdi. Durum böyle olunca çok kaliteli bir eğitim aldılar. Şunu özellikle belirteyim, bu kurslarda grup sayısı 25 kişiden oluşuyor. Grup değiştirme durumunuz yok. Eğer eğitimi yarıda bırakırsanız tazminat ödüyorsunuz. Kontenjanla alındığı için tazminat ödetiyorlar. Diyelim ki 52 günlük kursa 5 gün gittiniz ve memnun kalmayıp bıraktınız. O zaman 52 * 15 = 780 TL yi siz işkura ödüyorsunuz. Benim sınıfımda derste REPLİK - DİZİ İZLEME, MAKYAJ YAPMA ve hatta SAÇ DÜZLEŞTİRME  bile yapanlar vardı. Bu duruma katlanamayıp isyan ettim fakat hoca da haklıydı. Kendisini dinlemeyen insanlara nasıl ders anlatabilirdi.

Mezuniyet için Ağ sistemleri üzerine bir proje yapmam gerekiyordu. Gittiğim kursta switche IP verilmeyeceğini öğrenmediğim için 3 gün boyunca switche nasıl IP verilir diye komut araştırdım. Araştırma yaparken de çözümpark portalından haberdar oldum. Buradaki videolar kursta öğrendiğimden daha fazla  eğitici oldu diyebilirim. Yani şansınız varsa iyi bir eğitim alırsınız. Hiç hesapta olmayan bir durum karşınıza çıkarsa o zaman hocanın bilgisi ve kurumun kalitesi hiç fayda etmiyor.. Eğer öğrenmek isteğiyle gelen bir sınıfta eğitim alırsanız çok faydalı olur derim. Fakat sadece günlük 15 TL ödenen ücreti almak için gelen kişilerden oluşan bir sınıfta eğitim alırsanız internete takılıp zaman geçirir, ve orada harcadığınız zamana üzülerek kursa devam edersiniz.. ( Benim öyle oldu) Hatta orada harcadığım 6 saat boşa geçtiği gibi, haftaiçi 5 gün Beşiktaş - Esenler arası günde 3 saatimde yolda geçiyordu.

Kısıtlı bir zamanda yazdığım için çok düzgün cümleler kuramadım. Aklıma ne geldiyse yazdım. Kafanızı karıştırmak istemem. Ben bunları yaşadım diye sizin grubunuzda da bunlar yaşanacak diye bir kaide yok. Denemeden bilemezsiniz.. Hayırlısı olsun diyelim..

[/quote]

Teşekkürler Elif Hanım,

Kursun nasıl geçeceğini deneyipte görmekten başka çarem yok sanırım,Tabi gerçekten internette serbest takılma , dizi izleme falan olursa yanarım o geçen boş zamanlara....bakalım ben biraz daha düşüneyim,  ama tabiiki kafamı karıştırmadınız Elif Hanım, daha çok netleşiyo nelere dikkat edip etmiceklerim, hayırlısı olsun diyelim aynen...

Birde  SMARTPRO AKADEMİ DE  bu eğitimi almış birisi varsa ondan bilgi alabilsem çok iyi olcak sanırım...:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/01/2011 01:08
 Anonim

[quote user="Elif ŞANLI"]

Merhabalar,

[/quote]

Bu mesele sınav yapılmadan öğrenci alınan her kurs için geçerli. Mesela ben bilge adama gittim,hoca iyidi ama sınıfta öyle adamlar vardı ki konuya derinlemesine girmenize izin vermiyor, 5 dakikalık işi 1 saatte yapamıyor, hatta birçok şeyi anlamayarak ders içinde sizide meşgul ediyor bu ne bu ne diye. Bu yüzden bana burası nasıl diye soran arkadaşlara önce içeriğe bakın sonra haftasonu grubu hocasını araştırın,kesinlikle haftaiçi gruplarına(özellikle sabah) gitmeyin diyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/03/2011 15:11
ibrahim yaman
(@ibrahimyaman)
Üye

İşkur ve umem projesi yapsamında güzel bir eğitim veriliyor.Bu eğitimin sonunda 2 ay şirkette staj yapıyorsunuz...Yalnız şöyle bir kötü özelliği var bunuda bazı şirketlerin kötü niyetli olmasında kaynaklanıyor. 2 ay staj yaptığınız dönemde size şirket hiçbir ücret ödemiyor ayrıca sigortada yapmıyor resmen bedava adam çalıştırmaya bakıyorlar.Bu sürenin sonunda sizi istihdam etmesi gerekirken staj süreniz bitti diye sizi çıkartıyor.Yeni gelecek adamlara bakıyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/08/2011 13:27
sedat akdemir
(@sedatakdemir)
Üye

Merhabalar Konu üzerinden zaman geçmiş ama SmartPro bu eğitimleri vermeye devam ediyor. 

Hatta bunun için bir blog oluşturmuş. 

http://blog.smartpro.com.tr/200-microsoft-uzmani-yetistirilecek/

Buradan kontrol yapabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/10/2015 20:17
Paylaş: