Yurtdışından alınan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yurtdışından alınan iphone  

RSS
Kadir Aydoğdu
(@kadirakbaba)
Üye

Merhaba arkadaşlar,

Amerika'dan iphone 3gs aldım ( Türkiye fiyatının yarı fiyatına )

Daha kayıt ettirmek için zamanım olmadı.Ama Geçenlerde bir arkadaşım ile konuşurken Telefonu kayıt ettirip kullanamadığını yine de sim lock kırma olayını yaptırdığını söyledi.Amerika'da At& T sadece iphone'da başka hat çalışmasın diye sim lock yaptırmış ve yurtdşından olsa dahi telefonu kayıt ettirmenin yeterli olmuyormuş.Telefon kontratlı alınmadı.Başınıza böyle bir durum geldi mi?Yada bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

Alıntı
Gönderildi : 26/08/2010 13:45
Bulent Ucar
(@BulentUcar)
Üye

Evet kayıt ettirmek yeterli olmuyor At& T'den alınınca.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/08/2010 14:33
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

[quote user="skyvulture"]

Merhaba arkadaşlar,

Amerika'dan iphone 3gs aldım ( Türkiye fiyatının yarı fiyatına )

Daha kayıt ettirmek için zamanım olmadı.Ama Geçenlerde bir arkadaşım ile konuşurken Telefonu kayıt ettirip kullanamadığını yine de sim lock kırma olayını yaptırdığını söyledi.Amerika'da At& T sadece iphone'da başka hat çalışmasın diye sim lock yaptırmış ve yurtdşından olsa dahi telefonu kayıt ettirmenin yeterli olmuyormuş.Telefon kontratlı alınmadı.Başınıza böyle bir durum geldi mi?Yada bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

[/quote]

Merhabalar,

Yurtdışından alınan telefonların IMEI kayıt  ettirildikten sonra Türkiye'de kullanılabilir. Eğer sim kilit vs. durumu yoksa hattınızı takarsanız TR de çalışır telefon. Simlock yapılmışsa teknik servis hizmeti veren firmalarla görüşüp halletmeniz lazım.

Yurtdışından alınan telefonları Türk pasaportu olan birisi Türkiye'ye girişi 30 günü geçmemişse IMEI'yi Turkcell veya başka operatörler üzerinden 5-10 tl verip kayıt ettirip yasal hale getirip kullanabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/08/2010 14:35
Kadir Aydoğdu
(@kadirakbaba)
Üye

Para almamaları gerekiyor.Onu da araştırdım:) Bakalım kayıt işleminden sonra çalışıp çalışmayacağını göreceğiz.

Ama şu ürünlerin Türkiye'de bu kadar pahalı olması çok kötü ..

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/08/2010 15:13
Dogan Bayraktar
(@doganbayraktar)
Üye

Bildiğim kadarıyla yurtdışından gelenler sim kilitli oluyor ben de aldığımda hattın üzerine bir devre entegre edip bu şekilde kullanıyordum fakat sonrasında problemi yeni OS yükleyerek halletmiştim muhtemelen sizinde telefonu jailbreak yapmanız gerekebilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/08/2010 16:21
Mehmet Salih Uzun
(@MehmetSalihUzun)
Üye

Yurt dışından alınan telefonların bir çoğu sim kilitli geliyor. Sim kilidi açılabiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/09/2010 13:33
Kadir Aydoğdu
(@kadirakbaba)
Üye

Evet önce teli kaydettirdim.Sonra kilidi açtım 4.0.1 versiyonunda canavar gibi kullanmaya başladım:) Sim lock açmak için bir firmayı aradım 100 lira istedi bende o göz var mı:) oturdum internette okudum sonra kendim yaptım:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/09/2010 15:37
ekremcukurca
(@ekremcukurca)
Üye

Yurtdışında sim kilitsiz operatörden bağımsız olanları tercih ederseniz kilit kırma sıkıntısı yaşamazsınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/09/2010 16:38
Paylaş: