görüş i&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

görüş için  

RSS
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

merhaba.

sistem ve network üzerine eğitim aldım aynı zamanda aöfyi bitirdim. bu alanda profosyonel anlamda tecrübem yok  normal bilgisayarcıda çalışmışlığım var. kaç yere başvurdum genelde bu aşamada kalıyorum. TECRÜBE.

bir süredir iş için başvurlarda yaptım bi sonuç çıkmadı. askerlik için kasım ayını bekliyorum (eylülden sonra 2 yıl daha tecil ettirme hakkım var)

bir kaç tane daha iş beklentim var ama bi tarafta askerlik. öyle bir durumda askerliğimi seçmeliyim (kısa dönem) yoksa işi mi? iyi bir yerde başlarsam bir süre sonra tekrardan askerlik için ayrılmak zorunda kalabilirim. ama işi seçersem malum TECRÜBE olayını bi nevzii halletmiş olacağım.. 

bu konuda kararsız kaldım hangisini seçeyim benim için daha avantajlı olur?

teşekkürler..

Alıntı
Gönderildi : 12/08/2010 21:07
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

Selamlar, 

askerlik engelini kaldırmanız sizin için daha hayırlı olacaktır. çünkü aradığınız ve yükselmenizde yardımcı olabilecek bir iş potansiyeli askerlik engeli olduğu için sizi tercih etmeyecektir. Askerlik sorununu kaldırdıktan sonra şirketler size daha "kalıcı" olarak yaklaşacaklardır.

Kolay gelsin. 

Cenker Çetin
Bilgi Teknolojileri Danışmanı

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2010 22:16
Yataghan
(@Yataghan)
Üye

İlk önce askerliğinizi yapmanız daha iyi olacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2010 22:30
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

bende öyle düşünüyorum ama eğer fırsat geçerse tecrübe olayını da aradan çıkarmak iyi olur diye de düşünüyorum :S kararsız kaldım  ama en iyiside de biran önce gidip gelmek galiba..

ilginiz için sağolun..

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 14:37
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

Serdem 'im bence 1-2 ay bekle düzgün iş bulamazsan o zaman askerliği düşün.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 15:02
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

İş konusunda her ne kadar bilgi,tecrübe,sertifika olsada şans ve tanıdık işi önemli ölçüde etkileyen bir etken.Askerliği aradan çıkarmanızda yarar var 4 yıllık bitirdiyseniz zaten 155 gün su gibi akıp gider.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 15:40
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Askerliği hallet işin bitsin. Hatta keşke dün kü postaya yetişseydin. 12 Ağustos'ta gider Ocak gibi gelirdin. Hakkında hayırlısı neyse o olsun. Saygılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 15:44
Onur Serhat Uygur
(@onurserhatuygur)
Üye

Askerliği yapman hem sosyal hayatının hemde iş hayatının düzene girmesini sağlayan en önemli etkenlerin başında gelir.

Aynı zamanda en büyükte engeldir bu durum askerliğin yapılmamış olması hem iş hem sosyal hayatta bazı sıkıntıları beraberinde getirir.

6 Aylık bir ara hayatında fazla bir değişikliğe neden olmaz sosyal ve iş hayatı bakımından 15 aya nazaran o yüzden bence en uygun zaman Aralık zamanıdır.Benim tavsiyem gitme yönünde olucaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 16:50
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

[quote user="Erdem CILINGIROGLU"]Askerliği hallet işin bitsin. Hatta keşke dün kü postaya yetişseydin. 12 Ağustos'ta gider Ocak gibi gelirdin. Hakkında hayırlısı neyse o olsun. Saygılar.[/quote]

onu bende çok istemiştim ama geç karar verdiğim için yetişemedim :S

kasımda yolcuyuz ozaman 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 16:57
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba,

Askerlik olayını çözmen lazım. Askere gidene kadar ücretsizde olsa bazı projelerde yer almanda yarar var.

Kolay Gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 16:59
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Kısa dönem gitmeyecekmisiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 17:27
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]Kısa dönem gitmeyecekmisiniz?[/quote]

evet hocam bi aksilik olmazsa kısa dönem gideceğim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 18:11
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

Artık aralık dönemine kaldınız en güzel dönem ben aralıkta gittim kışın gidiyorsunuz eğitim az oluyor yazın mayıs 15te teskere.Artık doğuya dağıtım çok ben hakakride yaptım.Kışta başladı askerlik kışta bitti orada.Aralık en güzel celp dönemi.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 18:25
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]Artık aralık dönemine kaldınız en güzel dönem ben aralıkta gittim kışın gidiyorsunuz eğitim az oluyor yazın mayıs 15te teskere.Artık doğuya dağıtım çok ben hakakride yaptım.Kışta başladı askerlik kışta bitti orada.Aralık en güzel celp dönemi.[/quote]

inşallah dediğiniz gibi güzel olur hocam. bi çok kişide öyle diyor en güzel gidilecek zaman diye. sıcakta eğitim yapmak daha zor oluyormuş.

aralığa kadar ozaman ben uygulamara aralıksız devam:) forumlarda sık sık başınızı ağrıtırım artık 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 19:20
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)

:))[Y]

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 19:22
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

[quote user="Serdem AKSOY"]

merhaba.

sistem ve network üzerine eğitim aldım aynı zamanda aöfyi bitirdim. bu alanda profosyonel anlamda tecrübem yok  normal bilgisayarcıda çalışmışlığım var. kaç yere başvurdum genelde bu aşamada kalıyorum. TECRÜBE.

bir süredir iş için başvurlarda yaptım bi sonuç çıkmadı. askerlik için kasım ayını bekliyorum (eylülden sonra 2 yıl daha tecil ettirme hakkım var)

bir kaç tane daha iş beklentim var ama bi tarafta askerlik. öyle bir durumda askerliğimi seçmeliyim (kısa dönem) yoksa işi mi? iyi bir yerde başlarsam bir süre sonra tekrardan askerlik için ayrılmak zorunda kalabilirim. ama işi seçersem malum TECRÜBE olayını bi nevzii halletmiş olacağım.. 

teşekkürler..

[/quote]

Serdem merhaba,

Mesajı yeni okuma fırsatım oldu. Diğer arakdaşlar görüşlerini belirtmişler zaten. Benimde düşüncem mademki kısa dönemyapcaksın önce askerliği bitir, sonrasında iş durumunu halledersin. Ayrıca yaz ya da kış kısa dönem isen bişey olmaz merak etme. 🙂 Şimdiden hayırlı teskereler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/08/2010 23:08
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

[quote user="Ugur DEMIR"][quote user="Serdem AKSOY"]

merhaba.

teşekkürler..

[/quote]

Serdem merhaba,

Mesajı yeni okuma fırsatım oldu. Diğer arakdaşlar görüşlerini belirtmişler zaten. Benimde düşüncem mademki kısa dönemyapcaksın önce askerliği bitir, sonrasında iş durumunu halledersin. Ayrıca yaz ya da kış kısa dönem isen bişey olmaz merak etme. 🙂 Şimdiden hayırlı teskereler.

[/quote]

sağolasın uğur. herkes o konuda hemfikir. en iyisi bu olacak sanırım 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/08/2010 01:14
Paylaş: