Bildirimler
Hepsini Temizle

Çözüm Park Bir Şirket Olsa =)  

RSS
Serkan KURT
(@SerkanKURT)
Üye

Çözüm Park bir şirket kuruluşu olsaydı nasıl olurdu..

Buradaki ekip ile bir şirket kurulsa mesela.. Uzmanlar,mtv'ler,mct,mcp, daha niceleri..  Eğitim ve Teknik Ekip =)

Alıntı
Gönderildi : 09/08/2010 02:18
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;

Kısa ve öz bir cevap. Kısa zamanda batardık (:

bir çoğumuz teknik adamlarız ve para işlerini fazla yönetebilme özelliğine sahip değiliz. İyi bir danışmandan destek almadığımız sürece uzun soluklu bir şirket hayatımız olacağını pek düşünmüyorum...

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 03:08
Onur Serhat Uygur
(@onurserhatuygur)
Üye

Bir şirket yönetimi yapılandırılması eğer yüksek kalite düşünülüyorsa anonim şirket olmak zorundadır.Kurumsal şirketler genelde anonim şirket tarzındadır.Limited şirketlerde vardır ama yapısı itibari ile kobi statüsünde değerlendirilir.Çözümparkın sanaldaki kalitesini reel kaliteye dönüştürmek gerekirse bu anonim şirketten aşağı olmaması daha sağlıklıdır ama 50.000 tl kuruluş gideri vardır o biraz zorlayabilir.Fakat hocamınızın söylediği gibi teknik bir alanda uzman olan bir yapılanmada malesef işletme yönetimi vekullanımında  zorlanabilirler heleki kaliteyi tutturmak sanaldaki gibi değildir ciddi bir teknik altyapı yatırımı ile birlikte bir çok alanda konusunda uzman arkadaştan destek almak zorundasınızdır işin yapılan teknik bölümünden farklı olarak birde sosyal ve ekonomik boyutu vardır  bir çok dalda uzman bulmak zorunda kalırsınızki buda bilişim uzmanlarının BT yönetimi mezunu olan kişiler haricinde oldukça zorlanabilicekleri bir alandır yönetimi ve kullanılması bir şirketin cidden eğer ciddi ve kurumsal adınızdan türkiye geneli söz ettirmek istiyorsanız epey maliyet ve gideri göze almak zorundasınızdır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 04:10
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

ÇözümPark eğer bir şirket olsaydı, piyasadaki firmalar iş alamazdı 🙂

Ama ben batacağımızı düşünmüyorum aksine iyi bir şirket olurduk, zaten ben teknik işlerden ziyade idari, pazarlama, işletme tarafıyla ilgilenirdim :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 11:51
Serkan KURT
(@SerkanKURT)
Üye

Mesut abi beni de çaycı olarak alın 😛 Tavşan kanı güzel demlerim =)))

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 12:14
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Bende zaman zaman bu tip düşüncelere kapıldım. Hatta iş belli eğitim ve danışmanlık hizmetleri.

Mesut Hocama katılıyorum. İdari tarafı halledebilir ve batmamayı başarabilir hatta şuan nasıl IT Community tarafında Sektörün parlayan yıldızıysak, aynı şekilde iş alanında da iyi noktalara gelirdik.

Şahsi düşüncemdir. Saygılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 12:48
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

[quote user="Mesut SARIYAR"]

ÇözümPark eğer bir şirket olsaydı, piyasadaki firmalar iş alamazdı 🙂

Ama ben batacağımızı düşünmüyorum aksine iyi bir şirket olurduk, zaten ben teknik işlerden ziyade idari, pazarlama, işletme tarafıyla ilgilenirdim :))

[/quote]

Mesut' um tek eksik tarafımız bu olduğunu düşünüyorum. Sende bu tarafı kapatırım diyorsan istifa dilekcelerimizi hazırlayalım bu gün (:

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 13:43
Serkan KURT
(@SerkanKURT)
Üye

Bir dakika ana fikir bana ait :p 5846 Fikir ve Sanat eserleri yasasına saygı lütfen 😛

Abi bugün işe girdim ama istifayı basmak için can atarım.. : ))

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 14:35
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)

Aman patronlarınız duymasın 🙂 

Kısa vadede yok arkadaşlar böyle bir planımız ama böyle birşey olursa bile cp dışında gerçekleşir ve cp etkinlenmez. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/08/2010 15:38
Samil Altundal
(@SamilAltundal)
Üye

ben gelirim 🙂

markette ekmek satmaktansa, fırında ekmek yoğurmak gibi bir şey olur...

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 01:07
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Çözümparkın en önemli yanı gönüllü kişilerin oluşturduğu bir grup olmasıdır. Buradaki kişiler bildikleri konuları bir karşılık beklemeden paylaşıyorlar. Şirket olayı ve en önemliside işin içinde para olan bir ortaklık olayı tamamen farklıdır. Kurulan şirkette çalışacak kişilerin şu an mevcut yaşam standartlarını devam ettirebilmeleri gerekir ki buda günümüz piyasa şartlarında zor görünüyor. Piyasada mevcut bayileri küçümsemeyin pekçok insana iş imanı sağlayıp birde piyasa koşullarıyla ayakta kalmaya çalışıyorlar. Çözümpark başarısını gönüllülerle kazandı bu şekildede devam edebilmeli.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 02:46
Serkan Konak
(@serkankonak)
Üye

[quote user="Mesut SARIYAR"]

Aman patronlarınız duymasın 🙂 

Kısa vadede yok arkadaşlar böyle bir planımız ama böyle birşey olursa bile cp dışında gerçekleşir ve cp etkinlenmez. 🙂

[/quote]

İş görüşmesinde tuttuğum kapı kolunun rengini sormazsanız ben başvuruya gelmem 🙂 [ Erdem Çilingiroğlu Hocam'a atfen 🙂 ]

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 09:26
Hasan KOROGLU
(@HasanKOROGLU)
Üye

Mülakat Komisyonunda kimler olacak 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/08/2010 16:12
Paylaş: