Forum

40 yaşında IT de ne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

40 yaşında IT de nerede olmak istersiniz

Sayfa 1 / 2
der_per
(@der_per)
Üye

su an 27 yaşında bilişim sektorundeyim - 40 yaşında ben ne iş yapıcam sorusunu kendine kendine soran karamsallığa kapanan varmı benim gibi?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 02/05/2010 02:01
Ahmet ALTUNTAS
(@ahmetaltuntas)
Üye

merhaba 

bu soruyu bende kendi kendime zaman zaman sorarım .Verebildiğim en mantıklı cevap 40 yaşına geldiğimde edinmiş oldugum bilgi birikimiyle daha iyi yerlerde olacagıma inanmak.Umarım öyle olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2010 02:26
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Spencer Johnson - Armağan kitabını okumanızı tavsiye ediyorum.

Kitapta o kadar güzel noktalar var ki. İçlerinden bir tanesini ki kitabın özlerinden biridir aslında. O nu aktarıyorum.

Geçmiş için üzülme, Gelecek için endişelenme.

Bugünü düşün, Anı Yaşa...

Kaderci olursak; Yarına çıkacağımızın garantisi yok.

Karamsar olursak; Bu kriz ortamında yarın ne olacağımızın da garantisi yok. O yüzden zor da olsa anı yaşamak lazım.

Hoş ben 40 yaşında ne olacağım diye kendi kendime sorduğumda. Hani bir ayı esprisi vardır ya. Baba olurum herhalde diye. Bir cevapla sizi delirtmek isterim. Hoş işin şakasıdır.

14 sene sonra giyilebilir bilgisayarımla markete alış-verişe gider. Hangi ürünün içinde neler olduğunu, nasıl hazırlandığını ürünün paketine yansıtılan projeksiyon görüntüsüyle görür, dokunabilirlik hayatımın her alanına girmişken, dokunma duyularım artmış bir IT Yöneticisi olurdum herhalde. =)

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/05/2010 02:46
Selçuk ÜNAL
(@SelcukUNAL)
Üye

[quote user="der_per"]

su an 27 yaşında bilişim sektorundeyim - 40 yaşında ben ne iş yapıcam sorusunu kendine kendine soran karamsallığa kapanan varmı benim gibi?

[/quote]

Sevgili der_per, ben de son dönemde kendime sık sık soruyordum. 29 yaşımdayım ve 40 yaşıma gelince hala koşuşturan bir Bilgi İşlem'ci mi olacağım diye. Beynimden gelen cevaplarda şunlar vardı,

* Sektörde kazandığım deneyimden dolayı bir firmada IT Yöneticisi olurum. IT ekibindeki arkadaşları yönetirim. Yılların verdiği deneyimle IT projelerini yönetirim. Birçok böyle firma var. 1 IT Directör ve 3-4 kişilik IT ekibi.

* Sevgili Erdem'in bahsettiği kitapta geçenlere yakın şeyleri de düşünüyorum, dün bir şekilde geçti, yarından emin değiliz ne olacak bilemeyiz, çok endişe etmeye gerek yok. Bugünü değerlendirme lazım. Rızkımız neredeyse yaratan bizi oraya götürecektir zaten. Devamlı geleceği düşünüp karamsar olmamalıyız. Bir düşünüyorum da 5-6 yıl önce hiç aklımın ucundan geçmezdi ki ben 70 client'lık bir sistemi tek başıma yöneteceğim. Ama nasip oldu yapıyoruz işte. Devamlı geleceği düşünüp karamsar olmamalıyız dedim ama, yakın geleceği düşünüyorum ben. Mesela lise mezunuyum ve buradan çıktığımda iş bulmam zorlaşır. Bu yüzde önümüzdeki yıl sınava girip üniversite mezunu olmalıyı diye düşünüyorum.

Yani bence geleceği düşün ama çok derinlere inme. 40 yaşına gelirim ne olur. Şu olur mu bu olur mu hiç kasma bence.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 12:41
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Emekli

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 12:53
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Yapmayın Sinan Hocam 40 yaşında hangi emeklilik. =( Daha sektöre çok şeyler katacaksınız. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 18:38
Onur Serhat Uygur
(@onurserhatuygur)
Üye

Türkiyede 40 yaşında IT sektöründe ancak 3 durum yaşayabilirsiniz

1.Emekli olursunuz

2.Müdür veyahut sorumlu olursunuz

3.İşsiz olursunuz

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 20:05
Selçuk ÜNAL
(@SelcukUNAL)
Üye

[quote user="Onur Serhat Uygur"]

1.Emekli olursunuz

3.İşsiz olursunuz

[/quote]

Katılıyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 20:11
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

önümde 6 sene var desenize :))

1.emekli olamam bu yasalarla

2. sorumlu olarak devam

3. işsizlik (aklıma bile getirmek istemem)

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 20:24
Yasar KIYAK
(@yasarkiyak)
Üye

[quote user="johndazake"][quote user="Onur Serhat Uygur"]

1.Emekli olursunuz

3.İşsiz olursunuz

[/quote]

Katılıyorum. 

[/quote]

Ya da bir gün saçbaş yolduran bir olay veya bir yönetici yüzünden beddua ederek meslek değiştirerek farklı bir işe de yönelebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 20:28
der_per
(@der_per)
Üye

herkez benim gibiymiş demek 40 yaşında bu işin yapma garantisi yok - su an server pdf okuyorum ama muhasebeci 40 yaşındada maaş alıcak ama ben 40 yaşında server 2040 olucak pdf okuyamıcam yada pozisyon bulma sıkıntısı yaşıcam . gecmiş olsun arkadaşalar parayı şimdiden biriktirin sanırm

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 03/05/2010 21:12
Selçuk ÜNAL
(@SelcukUNAL)
Üye

Çok ta endişe etmeye gerek yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2010 21:26
 Anonim

bugünün şartlarıyla 40 yaşında olduğumuzdaki şartlar aynı olmayacak emin olun...

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 17:06
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bu günkü şartlarda 40 yaşında işten kovulmamış çalışan emeklilik bekleyen konumda olmak isterdim:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2010 17:29
Serdem AKSOY
(@SerdemAKSOY)
Üye

kendimi dağa taşa verir kuşlar böceklerle uğraşırdım herhal 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/08/2010 00:30
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Steve Ballmer'ın yerinde olmak isterim. 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/08/2010 23:05
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

40 yaşında nerde olduğunuz değil, sağlığınızın nasıl olduğu önemli bence. Doktora gittiğinizde size anti-depresan vermemeli, şeker, kilo veya kas-eklem probleminiz olmamalı.

Bilgisayar Kaynaklı Hastalıklar

Tekrarlanan Zorlama Yaralanması (Repetitive Strain Injury)

Karpal Tünel Sendromu (Carpal Tunnel Syndrome)

Bilgisayar Görme Sendromu (Computer Vision Syndrome)

Göz Yorgunluğu (Computer Eyestrain)

kaynak: http://www.turanuslu.com/2008/05/07/bilgisayar-kaynakli-hastaliklar/

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/08/2010 00:12
tolga_hazat
(@tolga_hazat)
Üye

Bir göl kenarında gözümde güneş gözlüğü elimde kitabım yanı başımda oltam ve bilgisayarım. Öyle uzaktan destek veririm ona buna.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2010 15:24
Aykut Dulger
(@AykutDulger)
Üye

[quote user="Yasar KIYAK"][quote user="johndazake"][quote user="Onur Serhat Uygur"]

1.Emekli olursunuz

3.İşsiz olursunuz

[/quote]

bende katılıorum.çok acı ama ya.. 🙁

[/quote]

Ya da bir gün saçbaş yolduran bir olay veya bir yönetici yüzünden beddua ederek meslek değiştirerek farklı bir işe de yönelebilirsiniz.

[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2010 17:13
Sayfa 1 / 2
Paylaş: