Bildirimler
Hepsini Temizle

in & out(s)  

RSS
 Anonim

Merhaba,

Her şeyi konuştuk bir tek in ve out lar kaldı. 🙂

E tabi konuyu ben açtığım için öncelik bende. 😀 Bakalım nereye varacak bunun sonu. 🙂

Meselaaaa himmmsss düşünüyorummm ve buldum 😀

GPO'lu gıdalar out, organik gıdalar in. Yoksa GDO muydu.:P   Sonraaaa,

Çok çalışmak in, kendine hiç zaman ayırmadan çalışmak out,

Tv.de akşam haberlerini izlemek in (Magazin gibi ne güzel.:P) Imternet gazetelerini okumak Out,

Maria Callas'tan Avea Maria'yı dinlemek in, ;), (Gerçi bu her zaman in di. :P) Pop müzik, rock, heavy metal, techno dinlemek out.:),

Forumlarda, bir konuda takılan arkadaşları bilgilendirmeye çalışan  ya da  ilgili makalelere link verenler in, çözüm yolunu anlatmayıp üzerine makale linki bile vermeden "aradığınız yanıt makalelerde mevcut" deyip kestirip atan arkadaşlar Out.:) (Sözüm meclisten dışarı. ::D)

Espritüel, mütevazi ve hoşgörülü insanlar in, hoşgörüsüz ve 'düşünmeyen' insanlar out.

Ha bir de unutmadan, 'Eline sağlık' gibi güzel bir ifadeyi sarfetmeyipyte sırf farklı görünmek için  'emeğine sağlık' gibi enteresan bir cümle sarfeden arkadaşlar... out demeyeceğim ama biraz daha dikkat, böyle bir tabir olmaz ki.::D

Isteyen istediği konuda in ve outlarını yazsın lütfen. Böyle alakasız konularda yazmamın sebebi sizin de istediğiniz konularda yazmanızı sağlamak içindir.

😉 

Alıntı
Gönderildi : 11/04/2010 10:25
Uğur BURMA
(@ugurburma)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Arama yapmadan direk soru sorup cevabını hazır beklemek in, biraz vakit harcayıp arama zahmetine girmek out....

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/04/2010 15:53
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

O zaman Uğur hocam in, hepimiz out 🙂 güzeldi abi, harikasın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/04/2010 15:56
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Benim in olmak gibi bir derdim yok. Aşağıdaki cümlelere istinaden yazdım. Link veren kişi arama yaparak veriyor o linki. Birkaç dakika ayırıp arama yaptığınızda cevabını bulamıyorsanız bilgisi olan arkadaş zaten yardımcı olur. Ama arama yapma işini bir başkasına atmayalım.

Forumlarda, bir konuda takılan arkadaşları bilgilendirmeye çalışan  ya da  ilgili makalelere link verenler in, çözüm yolunu anlatmayıp üzerine makale linki bile vermeden "aradığınız yanıt makalelerde mevcut" deyip kestirip atan arkadaşlar Out.:) (Sözüm meclisten dışarı. ::D)

Ha bir de unutmadan, 'Eline sağlık' gibi güzel bir ifadeyi sarfetmeyipyte sırf farklı görünmek için  'emeğine sağlık' gibi enteresan bir cümle sarfeden arkadaşlar... out demeyeceğim ama biraz daha dikkat, böyle bir tabir olmaz ki.::D

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/04/2010 16:13
 Anonim

Biraz hedef şaşmış. Arama yapmak en güzeli ama yeni üyeler bilmeyebiliyor bu konuyu. Tabi bir de insan kısa yoldan çözüme ulaşmak istiyor, acelesi olabiliyor. Yoksa forumun ne anlamı kalırdı. 😉

Diğer yandan birilerini out göstermek değildi amaç, olumlu yönlendirmekti. Birde arkadaşları dolaylı yoldan daha yakından tanımaktı. İlgilendikleri ve ilgilenmedikleri şeyler açısından.

Neyse, yetkim olsaydı konuyu silebilseydim iyi olurdu. Yanlış anlamalara sebebiyet vemiş oldum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/04/2010 07:41
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Bir bilişimci için her ne kadar uğraşsada

Asosyalleşme IN, Sosyalleşme OUT

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/04/2010 11:25
Uğur BURMA
(@ugurburma)

Sosyalleşme için kendinize vakit ayırabilmeli, randevu verdiğinizde gidebilmelisiniz. Maalesef bizim işimizde bu mümkün değil.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/04/2010 12:27
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Ugur BURMA"]Sosyalleşme için kendinize vakit ayırabilmeli, randevu verdiğinizde gidebilmelisiniz. Maalesef bizim işimizde bu mümkün değil.[/quote]

Kesinlikle katılıyorum biz ve vakit ayırmak. =) Komik

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/04/2010 16:08
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

[quote user="Ugur BURMA"]Sosyalleşme için kendinize vakit ayırabilmeli, randevu verdiğinizde gidebilmelisiniz. Maalesef bizim işimizde bu mümkün değil.[/quote]

[/quote]

Evlenince ayırırsın kardeşim:))ama sosyalleşme ne güzel ya geçenki buluşmanın tadı damağımda kaldı çok güzeldi.:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/04/2010 16:09
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Rıza SAHAN"][quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

[/quote]

Evlenince ayırırsın kardeşim:))ama sosyalleşme ne güzel ya geçenki buluşmanın tadı damağımda kaldı çok güzeldi.:))

[/quote]

Rıza alemsin. Çok ta sosyalleştik ya. Kandırma kimseyi.

Arkadaş çay içerken bile yok TMG yok Rule yok Active Directory yok Alper Hocamın Exchange down olmuş. Yok Server 2008 R2 kuramıyorum makinayı değiştirmem lazım. Askerlik konusu açıyorsun konu oradan bilişime geliyor. İşte komutanın çocuğu oyun manyağıydı ben paso Kadıköy Yazıcıoğlu'na geliyordum. İşte komutanlara ağ kurdum. =) =)

Yok arkadaş. Tekrar buluşup bilgisayar, bilişim, server, computer ve türevi bütün kelimelere yasak koyup tabu vari yasak kelime söylediğinde zooonk diye bir ses çıkartmak lazım. =)

Saygılar herkese...

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2010 00:27
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Erdem CILINGIROGLU"][quote user="Rıza SAHAN"][quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

[/quote]

[/quote]

Rıza alemsin. Çok ta sosyalleştik ya. Kandırma kimseyi.

Arkadaş çay içerken bile yok TMG yok Rule yok Active Directory yok Alper Hocamın Exchange down olmuş. Yok Server 2008 R2 kuramıyorum makinayı değiştirmem lazım. Askerlik konusu açıyorsun konu oradan bilişime geliyor. İşte komutanın çocuğu oyun manyağıydı ben paso Kadıköy Yazıcıoğlu'na geliyordum. İşte komutanlara ağ kurdum. =) =)

Yok arkadaş. Tekrar buluşup bilgisayar, bilişim, server, computer ve türevi bütün kelimelere yasak koyup tabu vari yasak kelime söylediğinde zooonk diye bir ses çıkartmak lazım. =)

Saygılar herkese...

[/quote]

Abi renk verme yoksa buluşmaya başkalarını çekemeyeceğiz:))

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2010 00:34
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Bizde yalan yok kardeş. =)

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2010 00:51
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba Arkadaşlar,

İn out olayından çok şu cevap verme işinde tüm cümleleri alıp alıntı yapmak pek güzel durmuyor. Adı üstünde bir kelime veya cümleye istinaden yanıt vermek için veya açıklamak veya vurgu yapmak için kullanıyoruz. Ama onun yanıtını al öbürününkinin üstüne ekle diğerinede onunkini altınada tek bir cümle okumak bile güç oluyor inanın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2010 01:32
hasanelisert
(@hasanelisert)
Üye

Selam ;

Veee bomba aylar sonra Alper YAZGAN in Rıza SAHAN out 🙂 , Rıza arkadaşımızın profil resmi forumlar sayfasının demirbaşları arasına girmiş durumda 🙂 ,şaka bir yana ikiside çok başarılı arkadaşlar sadece espirili yaklaştım konuya 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2010 02:16
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Sadece in kısmına cevap versem yeterli olur sanırım.

ÇözümPark in [Y]

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2010 03:38
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)

Konu başlığına göre mesaja cevap vermek in, amaca uygun olmayan mesajlar vererek konuyu kaynatmak out [H]

TV out, internet üzerinden hd film in

skype out, msn in

xp out, win7 in

teknik kitaplar out, sosyal kitaplar in

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2010 11:43
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Benim için bu aralar

Eski şarkılar IN, yeni şarkılar OUT

Uğur ne güzel yakalamış ve yazmış. ÇözümPark innnnnnnnnnnnnn.... Out'ları yazmaya gerek yok. =)

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/04/2010 00:43
Paylaş: