Yeni bir iş teklifi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni bir iş teklifi var, yapabilirmiyim emin değilim, hocalarıma sormak istiyorum, ne yapmalıyım, Lütfen tamamını okuyun  

delidumrul
(@delidumrul)
Üye

Merhaba,

Ben şu anda 40 kullanıcılı bir firmada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyorum. Çok ciddi bir bilgi işlem değil aslında, oldukça basit. Yeni bir iş teklif geldi ve yeni işte herşey baştan kurulacak ve binlerce kullanıcıya hizmet verilecek. 20nin üzerinde bilgi işlem elemanı alacaklar, başımızdada ayrıca bir sorumlu olacak. Bende bu 20 elemandan biri olabilirim. Kısacası benim yaptığım işten çok daha profesyonel olacak diye düşünüyorum.

Daha önce yaptığım bazı çalışmalar aşağıda, sizce bu teklifi kabul etmelimiyim. Benim kaygım daha önce Microsoft Clusters veya SAN storage gibi konularda çalışmamış ve tecrübesiz olmam. Burada bu işi çok iyi bilen arkadaşlar var. Sizce bu tür konuları kurulum esnasında öğrenebilirmiyim. Kaç gündür düşünüyorum, siz ne dersiniz, yapabilir miyim?

Cisco ASA 5505 Firewall Kurulum ve Konfigürasyonu

Cisco Router ve Switch Konfigürasyonu

Cisco Call Manager Express - IP Telefon Konfigürasyonu

Sun Solaris 10 Cluster Grid Kurulumu

Red Hat Linux Network Monitoring Server Kurulum

Debian Linux Hyla-AvantFax Server Kurulum

Untangle Proxy Server - Firewall

FTP Servers (Filezilla, Ceasar)

MS 2000 - 2003 Active Directory, Exchange, DNS, DHCP, Terminal, VPN,  File Server Kurulum ve Konfigürasyonları

Microsoft SQL 2000 ve 2005

Apache Web Server, Abyss Web Server, IIS Web Server, Joomla Web Server

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 25/03/2010 18:23
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

şartlarda önemli hocam ,  kendini geliştirebilecegin daha çok tecrübe edinip yeni bilgiler edineceğin aşikar sanırım

tercihin kabul etme yönünde ama çekincelerin var diye tahmin ediyorum

fakat mutfaga girmeden yemek kitabı okumakla aşçı olunmaz bence 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/03/2010 18:29
delidumrul
(@delidumrul)
Üye

[quote user="Vasfi UYSAL"]

şartlarda önemli hocam ,  kendini geliştirebilecegin daha çok tecrübe edinip yeni bilgiler edineceğin aşikar sanırım

tercihin kabul etme yönünde ama çekincelerin var diye tahmin ediyorum

fakat mutfaga girmeden yemek kitabı okumakla aşçı olunmaz bence 🙂

[/quote]

Kafam öyle karışıkki, bir taraftan diyorumki önce gidip sertifikaları toplıyayım, orada öğrenirim diyorum. Sonra forumlardan okuyorumki, sertifika kurslarında da gerçek bir uygulama ortamı yok. Sertifikayı alsamda gene öğrenemeyeceğimi ve işi yaparken öğrenceğimi anlıyorum. O halde kabul etmeliyim diye düşünüyorum ama .... sizlerin yorumları bana karar vermede yardımcı olacak, bekliyorum.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 25/03/2010 18:36
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Gelişmenize imkan tanıyacaklar ve ileriye yönelik uzun vaadeli çalışma suancakalar ise düşünmeyin.Emin olunki o iş yeri kriz yaşasa sizi zaten çıkaracak hemen sizi düşünmez.Profesional anlamda amaç para kazanmak iyi şartlarda yaşamak ise iyi şartlar için uğraşılmalıdır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/03/2010 18:48
hasanelisert
(@hasanelisert)
Üye

Gitmezsen haber ver de başka bir arkadaşı yönlendirelim 🙂 , şaka bir yana 20 kişilik bir ekipte daha basit görevler alarak başlıyabilirsin(en basit) zamanla kendini geliştirirsin (istersen) belki birgün 20 kişinin başınada geçersin olay sende bitiyor , korkmana gerek yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2010 00:30
delidumrul
(@delidumrul)
Üye

Arkadaslar hepinize yanitlarinizdan dolayi tesekkur ederim. Iyiki bu soruyu sormusum 🙂 Sormaya bile cekiniyordum. Tekrar tesekkurler

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 26/03/2010 02:19
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Yine bekleriz [:)] Başarılar, iyi şanslar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2010 02:59
Gokhan DOGAN
(@GokhanDOGAN)
Üye

durman hata,

git tüm işi sana yyıkacak değiller sende zamanla aşina olurusn :=))))

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2010 23:51
Paylaş: