Bildirimler
Hepsini Temizle

-  

RSS
TuncayArslan
(@TuncayArslan)
Üye

-

Alıntı
Gönderildi : 25/03/2010 14:14
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

bu konuda bir çalışma yapılıyor ama malum yoğunuz ne zaman biter bakalım..

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/03/2010 14:21
Bilge Tunç
(@BilgeTunc)
Üye

evet böle bi uygulama ii olur :))

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/03/2010 14:59
Burak Çınar
(@BurakCinar)
Üye

uygun görürseniz ücretsiz php+ajax üzerinden çalışan web scriptler araştırabilirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2010 17:15
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Burak bey bu konuda bir ürün var ama sorun Community Server a uygun olması gerekli.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2010 17:26
Gokhan DOGAN
(@GokhanDOGAN)
Üye

böyle bi uygulamaya ne dersiniz

http://omegle.com/

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2010 23:14
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Şahsi fikirlerimdir;

Böyle bir platform kurulabilir. Üyelerin sohbeti, konuşması vb. bir çok nedenden iyi olabilir. Ama şu da bir gerçek ki; Çözümpark'ın çizgisi bellidir. Bu tarz bir oluşumda böyle bir platformda "geyiğin kulağına su kaçıranlar" olabilecektir. Bunun olmasıda sistemi etkileyecektir. Belirli Forum Kurallarımız var. Sohbet odası gibi bir oluşumda ki kimse kusura bakmasın ama kısaca "Chat"tir. Bütün kurallar artık yoktur. Kimse söylediğine dikkat etmez. "Slm, nbr, ii vb." Türkçemizi yanlış kullanımlara sebebiyet verecektir.

İyi yönetilebilmesi durumunda iyi sonuçlar da doğurabilir.

Bunlar şahsi fikirlerimdir. Herhangi bir kişi yada kişileri ithaf ederek söylemedim. Yanlış anlaşılmaması dileklerimle. Saygılar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/03/2010 23:53
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

[quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

Şahsi fikirlerimdir;

Böyle bir platform kurulabilir. Üyelerin sohbeti, konuşması vb. bir çok nedenden iyi olabilir. Ama şu da bir gerçek ki; Çözümpark'ın çizgisi bellidir. Bu tarz bir oluşumda böyle bir platformda "geyiğin kulağına su kaçıranlar" olabilecektir. Bunun olmasıda sistemi etkileyecektir. Belirli Forum Kurallarımız var. Sohbet odası gibi bir oluşumda ki kimse kusura bakmasın ama kısaca "Chat"tir. Bütün kurallar artık yoktur. Kimse söylediğine dikkat etmez. "Slm, nbr, ii vb." Türkçemizi yanlış kullanımlara sebebiyet verecektir.

Bunlar şahsi fikirlerimdir. Herhangi bir kişi yada kişileri ithaf ederek söylemedim. Yanlış anlaşılmaması dileklerimle. Saygılar.

[/quote]

[Y] 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/03/2010 01:08
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

[quote user="Hakan UZUNER"][quote user="Erdem CILINGIROGLU"]

Şahsi fikirlerimdir;

[/quote]

[Y] 

[/quote]

[:D]

Bunu daha önce Bilişim harici platformlarda hatta okulumun forumlarında da gördüğümden bu kadar net ifadeler kullandım. Okulun forumu diyorsun ama kazayla bir Chat açıldı. Allahım yarabbim o da nesi. Ne kadar kısaltma varsa o dönem öğrendim. ii ne demek kardeşim. İyi yazsana şuna. Yada Slm nbr nsl gdyr. Yeni bir harf devrimi çıkartıldı ve artık ünlü harfler kullanılmıyor mu? Yazsana kardeşim "Selam, Naber, Nasıl gidiyor" Anlamıyorum 2-3 harf eksik basınca ne oluyor? Neyse Türkçe konusunda doluyum biraz. O yüzden yazmayayım daha fazla. =)

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2010 00:30
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

IRC ya da herhangi bir chat ortamında gerçekten dizginleri ele almak mümkün değil, eski bir IRCOP olarak pek sıcak bakmıyorum 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/03/2010 18:17
Paylaş: