18 Mart Çanakk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

18 Mart Çanakkale Destanı  

RSS
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Bir Milletin varoluş mücadelesinin bel kemiğini oluşturan ve tarihin en büyük savaşlarında biri olan Çanakkale savaşının 95. yıl dönümünü kutlarken aradan geçen bunca seneye rağmen dahili ve harici düşmanlar bu necip milletin üzerine karabasan gibi çökmeye devam etmektedir. Bize düşen Çanakkalede destanlaşan Mehmetçikler gibi bir yüreğe, imana ve Vatan sevgisine sahip olup bu milleti ve ülkeyi dünya muvazenesinde hak ettiği yere çıkartmak için canla başla çalışmaktır.

Çanakkale destanını vatan şairi merhum Mehmet Akif'in şiirine havale ederek O şiirden kısa bir bölümü yazıyor ve Şehit olan bütün Mehmetçiklerin Ruhları Şad olsun diyorum..

....

Eski Dünya, Yeni Dünya bütün akvam-ı beşer

Kaynıyor kum gibi, Mahşer mi, hakikat mahşer.

Yedi iklimi cihanın duruyor karşında,

Osrtralya’yla beraber bakıyorsun ; Kanada!

Çehreler başka, lisanlar, deriler rengarenk.

Sade bir hadise var ortada : Vahşetler denk.

.....

Alıntı
Gönderildi : 18/03/2010 12:17
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Kamil Bey

Hassasiyetinizden ötürü teşekkür etmek isterim. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Bende baştan bir bölüm paylaşmak isterim.

Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?
En kesif orduların yükleniyor dördü beşi.
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya-
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!
Nerde-gösterdiği vahşetle 'bu: bir Avrupalı'
Dedirir-Yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi,
Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2010 13:07
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bugun Google Türkiye den homepage için bugüne özel sayfa beklerdim. Sevgililer günü vs. gibi günlerde yapıyorlar ancak. 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2010 19:04
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Ugur DEMIR"]

Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bugun Google Türkiye den homepage için bugüne özel sayfa beklerdim. Sevgililer günü vs. gibi günlerde yapıyorlar ancak. 🙁

[/quote]

Bu tarz zafer günlerinde yapmıyorlarmış.Bu google ana ekranında çıksada çıkmasada yüreğimizde her zaman yerini alacak.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/03/2010 19:06
Gurcan Boduroglu
(@GurcanBoduroglu)
Üye

Çok zor kazanılmış bir ülke çok. O kahramanların destanları sayesinde bukadar rahatız. Hepsi yerde değil nurda yatsınlar. Herkeze kesinlikle katılıyorum.

Saygılarımla,

Gürcan 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2010 17:24
Paylaş: