İnternet Üzeri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet Üzerinden Kontor yukleme siteleri  

RSS
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Biraz inceledim ancak tam olarak istedigim bilgilere ulasamadım.

İnternette giderek çogalan internet üzerinden online parca ve tam kontor yukleme siteleri;

Hemen mi kontor yukluyor yoksa gecikmeli olarak mı,

Kredi kartı ile kontoru aldım diyelim, bunu birisi siparis olarak görüyor daha sonra gidip bir yerden kontoru benim hattımamı yukluyor yoksa gsm şirketleri ile otomatik olarak baglantı kuran bir api mi söz konusu?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatabilirse sevinirim.

iyi günler.

Alıntı
Gönderildi : 28/12/2009 15:36
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

arkadaşlar bu konularda hiç bilgisi olan arkadaşlar yokmu acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2009 17:49
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

GSM sistemlerinde aynı B2B sistemleri gibi Post sistemi var.Yani sen site üzerinden işlemi gerçekleştirdiğin anda GSM şirketine Kredikartından ödeme çekiliyor ve hizmet karşılığı da arada olan API sayesinde senin şebeken senin hattına konturu yüklüyor..genelde bu tarz şirketlerin birde alternatifleri bulunmakta. ücretsiz konturleri toplayıp (cipsten çıkan,benzinci kapmanyası vs vs..) size paket halinde yüklüyorlar..oradaki de GSM şebekesi ile anlaşmalı bir havuz sistemi yapıp elindeki mevcut konturden düşülerek sizin telefonunuza gönderiliyor..umarım yardımcı olabilmişimdir..

Cenker Çetin
Bilgi Teknolojileri Danışmanı

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2009 18:01
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

ilginize tesekkurler cenker bey, merak ettiğimi ögrenmiş oldum.

Bununla ilgili hazır sistemler ve bu işi yapmak isteyenlere kısaca işten bahseden yazılar veya dökümanlar varmı acaba, bu konuda da destek olabilirseniz sevinirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2009 18:21
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

Daha öncesinde bizde böyle bir proje içine girmeye çalışmıştık ancak getirisi fazla olmadığı için vazgeçmiştik..şu anda dışarıdayım..eve geçtiğimde dökümanları sakladıysam eğer paylaşırım..

Cenker Çetin

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2009 18:26
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

teskler cenker bey, ben iş olarak değilde ek gelir olarak düşünüyorum böyle bişi..

Gelir yeterli değil demişsiniz ancak ortalama olarak nedir geliri?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2009 19:44
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

sürüm mantığı ile gitmen gerekli çünkü bu servisi veren site/firma çok olduğu için fiyat kırarak yada reklam yaparak ön plana geçmen lazım..e ek gelir düşünüyosan reklama para yatıracak değilsin..o yüzden de güzel bi site iyi bir SEO optimizasyonu..sonrasında iyi backadv.(sanal reklam) sonrasında da satışlar..ama dediğim gibi fazla bir kar marjı yok.. % 5-15 gibi..

Cenker Çetin

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 10:45
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

bu konu ile ilgili olarak hazır yazılmıs sistemler mevcut mu, bu sistemlerin güvenlik konusunda zafları ne durumda?

ve böyle bir sistemi sıfırdan kurmak ister isek bize maliyeti nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 16:31
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

Öncelikli olarak hali hazırda kullanılan sistemler mevcut..sonuçta altyapı ister PHP olsun ister .NET olsun..açığı olmayan sistem yoktur mantığı ile %100 güvenlik sağlayamazsınız..siz önleminizi alırsınız gerisi şans 🙂 

mesela google de birsürü kontor sitesi çkıyor arattırdığınızda..ama çoğuna dikkat edin birbirlerinin içinde yönleniyorlar..reklama girer diye isim vermiyorum incelediğinizde görürsünüz. mesela www.xxxyukle.com adresine tıklıyorsunuz yükleme işlemine geçtiğinizde yyykontor.com adresine yönlendiğini görüyorsunuz..çoğunda SSL sertifikası kullanılmıyor..ne derece güvenli olur cleartext giden kredi kartı bilgileriniz siz düşünün..eğer piyasada sivrilmek istiyorsanız..ya daha ucuza satacaksınız yada çok güvenli olup tercih edilir olacaksınız.. 3Dsecure ile bildiğim kadarıyla B2B siteleri bile çok az var..böyle bir kontor sitesi tutabilir diğerleri arasından sıyrılabilir..Birsürü Warez sitesinde bu tarz scriptleri bulabilirsiniz arama ile..ama tavsiye etmiyorum..kendiniz yazdırsanız bile yazan kişinin o sisteme girmeyeceğini nereden bileceksiniz..en iyisi bir ortak bulmanız yazılımcı :)) (sistemciler için söylüyorum) ..

Cenker Çetin

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/12/2009 16:51
serhat özer
(@serhatozer)
Üye

Bankaların internet şubeleri artık 50 kontore kadar satış yapıyor.Bence kimse baska bir siteye yönelmeyecektir.Hem kredi kartı bilgilerini vermeyecek hemde hesaptan otomatik düşüyor 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2009 11:36
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

ben bu işte ne yapacagımı şaşırdım açıkcası 🙁

Yazılımcı olmak gerek sanırım bu hayatta, sürekli bişiler geliştirmek için.

En iyisi bir an önce mcse olayımda sonra yazılımcı olayım diyorum bilmiyorum artık..

Alt yapı var ancak prof için zaman ve çalışma gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2009 19:39
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

benim asıl yapmak istediğim dogup büyüdügüm yerde ve küçük maketlerde falan sürekli kontor bulunmaz, yada 150 kontor varsa 250 kontor yoktur vs vs..

oradaki telefoncu ve marketleri baglayarak internet üzerinden kontor satışı yapmayı düşünüyorum ancak tam karar verebilmiş değilim, hayırlısı..

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2009 19:42
Paylaş: