Bildirimler
Hepsini Temizle

Çözüm Park İZMİR  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba Arkadaşlar;

Çözüm parktan görüştüğüm birkaç İzmir li arkadaş ile aynı kanıda olmamız üzerinde forum da böyle bir konu açmaya karar verdim.

İzmir de bilişim konusunda organizasyon eksikliği olduğu bariz ve kaçınılmaz bir gerçek, bu organizasyon eksikliğini gidermek adına çözüm parkta “Çözüm Park İzmir” adında bir grup oluşturmayı, bu grup ile forumda birbirimiz ile tanışmayı, ilerleyen dönemlerde belirli aralıklarla yüz yüze görüşmeyi ve böylece İzmir de bilişim alanında bir örgütlenme ve yardımlaşma ağı oluşturmayı hedeflemekteyim.

İlerleyen dönemlerde İzmir den sponsorlar bularak İzmir de çözüm park kurucu heyetini ağırlamak ve onların verecek oldukları seminerler ile İzmir e bilişim alanında bir şeyler katmayı hedeflemekteyim.

Çözüm parkta İzmirli olup ta benim gibi düşünen tüm arkadaşların aktif katılımlarını bekliyorum.

Katılım ve destekler için şimdiden teşekkürler…

NOT: Konu Hakan hocanın izni dahilinde açılmıştır.

Alıntı
Gönderildi : 05/12/2009 22:21
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

Kayhan;

Öncelikle konuyu ve fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim. Ben, İzmir'in, bilişim konusunda, nasibini almamış bir şehir olarak düşünüyorum. Çözümpark gibi , özellikle şu andaki işime sebep olan bu portalda, bu konuda yardımcı olmayı çok isterim. Çözümpark gibi bir grubun, İzmir'de vereceği seminerlerin, hem bize, hemde bilişim konusunda bir çok kişiye yardımcı olacağını düşünüyorum.

Bu konuda elimden geleni yapacağıma hazır olduğumdan emin olabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/12/2009 23:06
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Konuya göstermiş olduğun ilgi ve alakadan dolayı teşekkürler Korhan.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/12/2009 23:11
Adem KIRBIC
(@AdemKIRBIC)
Üye

Merhaba.

Mesajınızı aldım sayın Kayhan89.Ve hemen mesaj yazmayı istedim.Gerçekten çok güzel bir konuya değinmişsiniz.İzmirde maalesef bilişim sektörü çok kötü.Ben bu şekilde düşünüyorum.Biz Bilişimciler , IT uzmanları ya istemediğimiz sevmediğimiz işlerde çalışıyoruz ve böylece gerçekten yapmak istediğimiz işten uzaklaşıyoruz yada istediğimiz işi yapıyoruz ama başımızdaki insanlar yüzünden zevk alamıyoruz.üstüne üstlük çoğumuzda düşük rakamlara çalışıyoruz.Bu sadece izmirdemi var? hayır ama izmir bu durumda çok olumsuz maalesef.

Şimdi konu ile ne alakası var diceksiniz ama bu bir başlangıç olabilir ve belki bir bakmışsınız izmirde hafif bir kıpraşma bile yaratabiliriz.Bu nasılmı olur ? Çözümpark ın değerli MVP leri,değerli uzmanları ve değerli,gerçekten işini bilen ve tam bir profesyonel olan insanları burada ağırlayarak ses getirmek.Sunumlar,seminerler yapmak.Bilgi ortamı yaratmaya çalışmak.İnsanların tanışması,bilgi alışverişi yaratması.Çevrelerini genişletmesi.Sosyalitenin bile artması mümkündür.

Bende elimden geleni yapabilirim.

İzmir den herkese sevgiler ve saygılar..

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 01:46
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Merhaba Arthas;

Öncelikle mesajımın üstünden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, konuya göstermiş oldugun ilgi gerçekten beni sevindirdi.

İzmir de bilişim sektörü gerçekten kan ağlıyor, umarım bu konuda mücadele edip bir nebzede olsa olumlu bir hava yaratabilirsek ne mutlu bizlere..

Forumdaki diğer izmir li arkadaşlara da pm ile konu linkini iletebilirsek onlarında haberlerinin olmasını saglar isek eminin onlarda bizler gibi konuyu ilgi gösterecek ve bize destek olacaklardır.

Umarım en kısa sürede örgütnelenerek bu konu ile ilgili olarak olumlu çalışmalar gerçekleştirebiliriz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 02:04
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Merhaba,

Öncelikle bir İzmirli olarak bu konudaki fikrinizi sonuna kadar desteklyorum ve İzmirde planlanan organizasyona ilk gelecek kişilerden biriyim.

Bakalım bu konu için kaç İzmirli bulacağız 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 02:53
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

[quote user="Serhat AKINCI"]

Merhaba,

Öncelikle bir İzmirli olarak bu konudaki fikrinizi sonuna kadar desteklyorum ve İzmirde planlanan organizasyona ilk gelecek kişilerden biriyim.

Bakalım bu konu için kaç İzmirli bulacağız 🙂

[/quote]

Serhat abi, sen İzmir'den ne ara gittin İstanbul'lara [:)] Adamlar 6 şeritli yola sığamıyorlar yau [:D]

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 03:28
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Sorma 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 13:20
Gokhan MANKARA
(@GokhanMANKARA)
Üye

Merhabalar,

Bencede çok güzel olur. Her seminerde keşke istanbulda olsam demekten sıkılmaya başlamıştım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 13:47
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Arkadaşlar katılımlarınız için tesşekkürler..

Çözüm Park Yönetimi İzmir Bilişime susamış bir şehir, duy izmir im sesiini..

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 15:04
Serhan CABALAR
(@SerhanCABALAR)
Üye

Bende bir izmirli olarak bu konuya tam destek veriyorum,en kısa zamanda bir çok arkadaşımızında bu konuya destek vereceğine inanıyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 15:42
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Benim nacizanefikrim öncelikle en kısa zamanda yüz yüze tanışmanız. Aranızda bir oeganizasyon yapın ve buluşun 🙂 Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2009 16:46
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

[quote user="Sinan KAHRAMAN"]Benim nacizanefikrim öncelikle en kısa zamanda yüz yüze tanışmanız. Aranızda bir oeganizasyon yapın ve buluşun 🙂 Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.
[/quote]

Sizinle aynı fikirleri paylaşmaktayım, umarım en kısa sürede izmir deki arkadşlarla yüz yüze görüşerek bu konuda neler yapabileceğimizi görüşecegiz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2009 00:30
Kayhan KAYIHAN
(@kayhankayihan)
Üye

Arkadaslar Lütfem verecek oldugum linkteki video yu sonuna kadar izleyin.

Eminim sizleride derinden etikileyecek ve neden izmir olmasin diyeceksiniz.

Video Izlemek Için Tikla

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2009 02:04
Murat GUCLU
(@muratguclu)
Üye

Güzel bir fikir arkadaşlar. Tebrikler. İzmir evet kısır bir nokta. Fakat kendinizi geliştirmek sizin elinizde. Yeni yeni eğitim kurulumları oluşmaya başlıyor.
Bilge Adam şb açtı vs. Orginizasyona seve seve katılırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2009 10:01
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Organizasyonlar oluşturulduğunda elimden geldiğince yardımcı olabilirm.

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2009 20:11
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

Açıkçası İstanbuldaki büyüklerimizden de böyle destek almayı ummuyordum. Yolumuz daha çok açıldı demektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2009 23:22
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Ne gibi bir destek mesela? Siz bir organizasyon yaptınız ve davet ettinizde bizden katılan mı olmadı 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/12/2009 10:14
Korhan Köseoğlu
(@korhankoseoglu)
Üye

Demek istediğim şu ; eğer böyle bir şeye kalkışacak olsaydık en başında bu desteği alacakmışız. Şu anda önemli olan zaman değil, yapılacak olan olaylardır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/12/2009 11:05
Sayfa 1 / 2
Paylaş: