Eğitmenlik Adayı Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eğitmenlik Adayı Kursu Hakkında  

serkanozkan
(@serkanozkan)
Üye

Öncelikle herkese merhabalar,

Böyle güzel bir bilişimci ortamı hazırlayan tüm emektarlara teşekkürü bir borç bilirim aranıza katıldığım için mutluyum

Benim bilişim sektöründe çalışan veya bilişim&eğitim akademilerinde eğitmenlik yapan üstadlara birkaç sualim olucaktır

Bana bir eğitim akademisinden yetiştirilmek üzere eğitmenlik adayı için bir iş teklifi geldi gittim görüştüm koşullar gayet açık ve net fakat benim bu işi yapan insanlara birkaç sorum olucak;

İşte ilk 6 ay eğitim ( sanırım bu
süreçte herhangi bir maddi olanak yok tüm masraflar bana ait
)

Sonrasında 1 yıl kadar asistan
eğitmen olarak kalıyoruz

Sonrada normal eğitmen oluyoruz
diye hatırlıyorum

-         
Fakat kaç senelik onu sormayı
unuttum

-         
Şartları nelerdir onuda tam
bilmiyorum

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 01/09/2009 20:59
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

firma kendisini garantiye almak istiyor o sözleşme ile.

Eğitmenlik konusuna gelince ; 5 yılımı doldurdum 6. yılıma gidiyorum eğitmenlikte ancak eğitmenlik okadar da kolay bişi değil. yada 5-6 ayda yetişilecek bir meslek değil öyle diyim yada ben meslek olarak görmüyorum o işi.

bugüne kadar başlangıcım da dahil olmak üzere HOBİ olarak başladım kazanç düşünmemiştim. ancak her işin bir hakkı vardır deyiminden yola çıkarak bu işten de kazanç elde ediyoruz.

ama en iyi kazanç MANEVİ kazançtır ben eğitmenlik kariyerim boyunca en çok bundan haz aldım ve almaya devam ediyorum.

eğitmenliği full time yapmıyorum yapmam da.

mali açıdan bakarsanız eğer; ilk başlarda yada ilk bir iki yıl çok iyi paralar alamazsınız. daha sonrasında da peformansınıza bağlı olarak değişir.

15 TL - 50 TL arasında değişir saat ücretleri. full time çalışanlar genelde maaş üzerinden anlaşırlar ve eğitim kurumu bundan kazanç elde eder çünkü sizi 4-5 sınıfa sokabilirler sözleşmenizde buna da dikkat edin.

50 TL üzerinde alanlar da var :)) yaptığınız işe göre değişir oda.

benim tavsiyem eğitimciliğe hiç bulaşmayın... hele ki paylaşımcılığı sevmiyorsanız maddiyat için düşünüyorsanız hiç ama hiç girmeyin. bir süre sonra siz mutsuz olacaksınız bunun garantisini verebilirim size.

başarılar dilerim...

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2009 22:15
Paylaş: