Anasayfa » Forum

istanbuldan ankaray...

Bildirimler
Hepsini Temizle

istanbuldan ankaraya geliyorum

re public
(@republic)
Üye

Merhaba,

Siteye bugün üye oldun. Üye olmadan önce çoğu yazıyı okudum. Gerçekten çok faydalı bilgiler var. Emeği geçen herkese öncelikle teşekkür ederim.

Benim durumuma gelirsek; İstanbulda önemli bir bankada it uzmanı olarak çalışmaktayım. Bu şirkette 3.5 senelik bir deneyimim bulunmakta. Ama ailevi sebeplerden dolayı Ankara'ya gelmeyi düşündüm. Burada bir şirketten olur aldım. İstanbul'da 4800 maaş alıyordum. Ankara'daki teklifse 3750 civarı. İş aklıma yattı ama ben daha yüksek kariyer hedeflerken daha az bir maaşa çalışacak olmak biraz canımı sıkıyor. Siz değerli meslektaşlarımın bu konudaki yorumlarını almak isterdim. Maaş ankara için normal mi? Yaşam şartları çok mu daha iyi ?Vaktinizi ayırdığınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla,

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 04/08/2009 19:26
Rahmi DILLI
(@rahmidilli)
Tecrübeli Üye

Merhabalar,

Portalımıza hoşgeldiniz. Yeni işiniz hayırlı olsun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/08/2009 19:56
yaynet
(@yaynet)
Üye

Bence Ankara için iyi bir fiyat.

İstanbul'daki firmanız eleman arıyor mu hala? 😀

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/08/2009 03:34
Umut Şimşek
(@UmutSimsek)
Üye

Bankalar'da GM'lerini taşıyınca (vakıfbank'la merkez bankası kaldı sadece sanırım?) Ankara tamamen Kamu kurumlarına ve Savunma Sanayii'ne kalacak.Kariyer kaygın yoksa seni uzun yaşatacak bir karar,ama İstanbul'dan Ankara'ya gidip de pişman olan çok arkadaşım var.Ben de üniversiteyi orada tamamlamış ve iş hayatına da Tübitak'ta atılmış biri olarak diyorum ki şimdiki aklım olsa bir İstanbul üniversitesini bitirir, İstanbul'da da çalışmaya başlardım.3750 TL'nin 3.5 yıllık tecrübeli biri için Ankara ortalamasının biraz üzerinde olduğunu ve bu parayla orada sıkıntı çekmeyeceğini söyleyebilirim.  maasara.com belki fikir verebilir.Hayırlı olsun.

Saygılar

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/08/2009 20:20
Paylaş: