Forum

Sophos mu Fortigate...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sophos mu Fortigate80e mi?

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
818 Görüntüleme
(@YakupDemir)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde Fortigate80e cihazı var lisans süresi dolmuştu teklif toplarken bir firma sophos xgs126 önerdi işin gerçeği aklımı karıştırdılar. İkisini kullanan arkadaşlar yada sophos kullanan arkadaşların bu konuda fikirlerini rica edebilir miyim?

Gönderildi : 04/11/2021 09:16

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

Merhaba @YakupDemir;

Her şirketin ihtiyaçları farklıdır. 2 üründe ülkemizde hizmet vermektedir. Size önerim forumdan alacağınız geri bildirimler yerine özellikle alternatif olabileceğini iddia eden sophos'dan demo talep edip ihtiyaçlarınız doğrultusunda sistemi kendinizin test etmenizdir. Forum üzerinden yapılacak yönlendirmeler bazı ihtiyaçlarınız ile ters düşebilir ve problem yaşayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 04/11/2021 10:05

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 235
Reputable Member

Merhabalar @YakupDemir;

Serkan bey e katılıyorum yönetim konusunda ve destek konusunda fortinet daha kullanışlı geliyor benim için en iyi cihaz yönetebildiğim cihazdır.

Gönderildi : 04/11/2021 12:03

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Her zaman derim en iyi ürün Sorun halinde en hızlı desteğini alabileceğiniz. üründür. Açıkçası Forti gayet başarılı Sophos'da kullanım kolaylığı açısından beğenmiştim. Dilerseniz her iki ürününde yanlış hatırlamıyorsam Sanal Demoları olması gerekli, test edebilirsiniz. ihtiyacınıza yönelik karar verebilirsiniz. 

Gönderildi : 04/11/2021 12:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Her iki üründe gayet başarılı, önemli olan iş ihtiyaçlarıdır. iş ihtiyaçlarınız için kimi zaman forti kim izaman sophos daha doğru bir tercih olacaktır. Tüm eko sistem için ancak ürün gamı anlamında forti biraz önde. Hani duvardan duvara ihtiyaçlarınız için tek bir marka olsun derseniz forti daha çok ürün sunuyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/11/2021 13:33

Paylaş: