Forum

Cyberoam Konfig Yed...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam Konfig Yedeği Nasıl Alınır?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
660 Görüntüleme
(@mustafa-beyaz)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Öncelikle Cyberoam (UTM – Tümleşik Tehdit Yönetimi) cihazı/cihazları genel itibari ile ağ güvenliğimizi sağlayabilmek, filtreleyebilmek ve raporlayabilmek (log) adına omurga ağ yapısı üzerine konumlandırılır. Bu sebeple bu cihazların bizler için önemi yüksektir. Bu doküman aracılığı ile adım adım Cyberoam cihazımızın konfigürasyon yedeğinin nasıl alınacağını birlikte inceliyor olacağız.

1. Cyberoam cihazımıza bağlanıyoruz.
  2. Sol alanda yer alan System menüsü altından Maintenance kısmını seçiyoruz.
  3. Akabinde herhangi bir değişiklik yapmadan Backup Now butonuna tıklıyoruz ve hemen sağ tarafta Last backup taken on date and time ibaresini görüyoruz.
  4. Son olarak yapmanız gereken Download Now butonuna tıklayarak, ilgili konfigürasyon yedek dosyasını bilgisayarınıza indirmek ve muhafaza etmek.

Ek olarak Email sekmesini seçerek, konfigürasyon dosyasını düzenli periyotlarla sizlere mail atmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak unutmamak gerekir ki; olumsuz durumda yedek dosyaları her zaman hayat kurtarıcı bir role sahiptir.

Gönderildi : 07/08/2017 20:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/08/2017 17:42

Paylaş: