Forum

Rapor problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Rapor problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
916 Görüntüleme
(@erdemyavuz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba üstadlar,

dimension'da reports'larda most active clients tabına tıkladığımda username ve ip isimleri düzgün bir şekilde gelmiyor. Bunu nasıl çözebiliriz. Hata ekteki resimde görülmektedir.

Yardımlarınız için teşekkürler.

dimension

Gönderildi : 26/12/2019 11:30

(@alperonarangil)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Erdem Bey Merhaba,

Dimension kurulumu sırasınında Anonymized Mod açık olarak kurulmuş, bu sebepten dolayı client bilgileri (IP, Host Name, User, Device) gizlenerek/şifrelenerek gösteriliyor, kurulum sırasında Anonymized Officer için bir şifre belirlemiş olmanız gerekiyor, aşağıdaki ekran görüntüsünde kırmızı kare içerisinde işaretlediğim gözlük ikonuna tıklayıp, oluşturduğunuz kullanıcı ve adını girmeniz durumunda raporlarınızı şifrelenmemiş şekilde görebilirsiniz. 

image

Anonymized Modu komple devre dışı bırakmak isterseniz, sağ üst kösedeki dişli işaretinden ayarlara gelip, Server Management >> Configuration >> Visibility altında; Enable Anonymized Mode yanında bulunan check işaretini kaldırıp, sayfanın en altında bulunan save butonuna basabilirsiniz. 

Bu işlemi yaptıktan sonra, oturumunuzu kapatıp tekrar oturum açmanız gerekecektir, sonrasında raporlarınızı normal olarak görebilirsiniz. 

image

Detaylı bilgileri de aşağıda ilettiğim yardım portalımızdaki linklerde bulabilirsiniz. 

https://www.watchguard.com/help/docs/help-center/en-US/Content/en-US/Fireware/dimension/log-server_anonymized-mode_d.html?Highlight=Anonymized

https://www.watchguard.com/help/docs/help-center/en-US/Content/en-US/Fireware/dimension/log-server_visibility_d.html?Highlight=Anonymized

Gönderildi : 29/12/2019 01:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Erdem bey Alper bey sağ olsun o kadar yazmış sizde zahmet edip bir cevap verseydiniz keşke?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2020 23:01

(@erdemyavuz)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Paylaşımı yaptığım gün problemi çözdüm. Alper Onarangil Paylaşımınız  ve yardımınız için çok teşekkürler dediğiniz gibi visibility 'i pasif ettiğimde problem ortadan kalktı. Paylaşımınızı ancak şimdi gördüm ve şimdi cevap yazıyorum.  Hakan Uzuner  hocam geç bildirim yaptığım için herkesden özürdilerim.

Gönderildi : 10/01/2020 22:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/01/2020 02:05

Paylaş: