Forum

Ne oldu durup durur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ne oldu durup dururken anlamadım.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Sanırım ben XTM440 yüzünden sonunda kafayı yiyceğim.Bayramdan önce herşey normal seyrinde çalışıyordu. Bayram dönüşü bir geldim. Birde ne göreyim bütün web blocker ayarları yerli yerinde olmasına rağmen, millet yaldır yaldır Facebook, Youtube vb.. geziniyor. Allahını seven üstüme toprak atsın. 

Önerileri bekliyorum.

Gönderildi : 20/09/2016 13:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Lisans suresi bitmiş olabilirmi ?

Gönderildi : 20/09/2016 13:45

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Serhat bey merhaba,
Konuda paylaştığınız ifadeler net bir ip ucu vermiyor bu yüzden ayrıntı gerekli biraz daha. Öncelikle yasaklı kullanıcılar kendileri için oluşturulmuş kuraldan mı internete çıkmakta bunu tespit etmelisiniz. Trafik monitör izleme aracı ile bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Sonrasında bu kural üzerinde weblocker aktif mi buna bakmak gerekli.
Webblocker bulut tabanlı kullanıldığında bir ayar var, eğer firewall bulut sunucularına erişemezse trafik engellensin ya da izin verilsin şeklinde. Genelde izin verilsin olarak seçilir insanlar sıkıntı yaşamasın diye. Belki sizde böyle bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 20/09/2016 18:51

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serhat bey merhaba,
Konuda paylaştığınız ifadeler net bir ip ucu vermiyor bu yüzden ayrıntı gerekli biraz daha. Öncelikle yasaklı kullanıcılar kendileri için oluşturulmuş kuraldan mı internete çıkmakta bunu tespit etmelisiniz. Trafik monitör izleme aracı ile bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Sonrasında bu kural üzerinde weblocker aktif mi buna bakmak gerekli.
Webblocker bulut tabanlı kullanıldığında bir ayar var, eğer firewall bulut sunucularına erişemezse trafik engellensin ya da izin verilsin şeklinde. Genelde izin verilsin olarak seçilir insanlar sıkıntı yaşamasın diye. Belki sizde böyle bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

Tarfiği izlediğim zaman sadece iki makine bu kuraldan internete çıkıyor. Durup duruken nasıl olduda diğer makineler bu kuraldan ayrıldı bilemiyorum. Web blocker aktif. Nasıl bir yol izleyeceğim.

Gönderildi : 20/09/2016 19:43

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunun çözümü için eski backuplardan geri döndüm cihazı yeniden başlattım ve sorun çözüldü. Şuan için sıkıntı yok ilginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 20/09/2016 19:56

Paylaş: