Asus Dsl-N16 Modem ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Asus Dsl-N16 Modem Bridge Modu  

  RSS
selim yesil
(@selimyesil)
Üye

Merhabalar şirketimizde Watchguard xtm330 kullanıyoruz.Daha önce adsl olarak 8 mbit alıyorduk ve airties modem kullanıyorduk.Şimdi 16 mbit VDSL e geçiş yaptık.Modem olarakta Asus DSL-N16 modelini seçtik.Yaşadığımız sıkıntı ise modemi normal olarak ayarlarsak sıkıntı yok internete bağlanıyoruz fakat modemi bridge mode alamıyoruz. Bridge modu seçtiğimizde internete bağlanamıyoruz.Watchguard üzerinde ADSL ve VDSL diye bir seçenek bulamadık.Asus ile görüştüğümüzde menüde bridge yazmasına rağmen müşteri temsilcisi bize VDSL i bridge mode alamayacağımızı söyledi ve kafamız karıştı. VDSLe geçmek ile yanlışmı yaptık diye.Watchguard yada modem üzerinde nasıl bir ayarlama yaparak sorunumuzu çözebiliriz yardımcı olabilirseniz seviniriz yoksa tekrar telekom ile geri dönüş yoluna çıkacağız.

Alıntı
Gönderildi : 12/05/2016 19:31
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Merhaba,

Belirttiğiniz ASUS modem ile ilgili ayrıntılı bilgim yok fakat bridge mode Watchguard tarafında hem adsl hem de vdsl için desteklenmektedir. Bridge mode olarak konfigure edilip internet bağlantısı yapılamadığı durumlarda mecburen Route mode yapılacak modem. Ek olarak DMZ yapılandırması ile modeme gelen tüm istekler firewalla yönlendirilecektir. Sizin için en mantıklısı da budur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/05/2016 21:17
İlyas YILDIZ
(@ilyasYILDIZ)
Üye

Merhaba,

Vdsl'e geçmekle doğru yaptınız fakat dediğiniz gibi Asus-vdsl bridge mode desteği olup olmadığını bilmiyorum. Buna benzer bir problemi zyxelde yaşamıştık.

Eğer dedikleri gibi gerçekten yok ise Airties vdsl modem alabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/05/2016 17:26
Hasan Emre EROGLU
(@hasanemreeroglu)
Üye

Selim Bey , 

Öncelikle WG üzerinde ADSL , VDSL , external seçeneklerde pppoe  , use dhcp (uydunet , metro internet vs.) , kullanılan seçenekler var , siz modemi bridge mod aldıktan sonra , LAN bacagını WG 0 portuna girip , WG üzerinden External seçeneklerinde pppoe seçeneğini seçip , ADSL yada VDSL bilgilerini gireceksiniz. xxxx@ttnet gibi VDSL'de böyle bir hizmet yok ise external seçeneklerinden use static ip seçeneğini seçip gataway modem olarak gösterip ip bloğunu gireceksiniz. 

 

Kolay Gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2016 16:44
selim yesil
(@selimyesil)
Üye

Herkese teşekkürler. Emre beyin yönlendirmesi ve biraz uğraşlarımız sonucunda başardık.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/05/2016 13:18
Paylaş: