Forum

XTM 505 de yasak si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XTM 505 de yasak sitelere girme sorunu.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@muratenver)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

XTM 505 üzerinde Firmware 11.9.5 var.

2 adet kural oluşturdum.

1. kural 12:00 - 13:00 saatleri arasında çalışıyor ve facebook ve youtube serbest.

2. Kural mesai saatleri arasında çalışıyor  facebook ve youtube yasak.

Sorunum kullanıcılar 12:00 13:00 saatleri arasında facebook'a veya youtube'a girdi ise ve browser'i kapatmadı ise saat:13:00'den sonra da facebook da veya youtube da kalabiliyorlar.

Yani 2. kurala koyduğum yasak çalışmıyor.

Ne yapmalıyım.

Gönderildi : 06/04/2015 20:21

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Merhaba,

Engelleme yaptığınız kuralda weblocker ile mi Applicaiton control ile mi engelleme yapılıyor siteler? 

Gönderildi : 09/04/2015 00:12

(@muratenver)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba; 

Bu soruyu sorduğunuz iyi oldu. 

Zaten application kontrol'e koyduğun kısıtlama çalışmıyor.

Örn:HTTPS-proxy de facebook'u yasaklıyorum ama genede kullanıcılar zaman farkı olmadan giriyor. Bende webbloker'dan yasaklama getiriyorum.

Ama bu yaptıklarım öğle molasında açılan ve kapatılmayan tarayıcılardaki facebook'un çalışmasına engel olmuyor.

Gönderildi : 09/04/2015 15:31

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Sizde çalışan sürüm yeni release edildi fakat benim cihazımda yüklü olan beta test sürüm bu yüzden bire bir kıyaslama yapamıyorum. Belki sizde çalışan sürümde bug olabilir belki de kural uygulama hatanız olabilir.

Çalışan konfig dosyanızı bana email olarak atabilirseniz bir inceleyip daha net cevap verebilirim. 

Merhaba; 

Bu soruyu sorduğunuz iyi oldu. 

Zaten application kontrol'e koyduğun kısıtlama çalışmıyor.

Örn:HTTPS-proxy de facebook'u yasaklıyorum ama genede kullanıcılar zaman farkı olmadan giriyor. Bende webbloker'dan yasaklama getiriyorum.

Ama bu yaptıklarım öğle molasında açılan ve kapatılmayan tarayıcılardaki facebook'un çalışmasına engel olmuyor.

Gönderildi : 10/04/2015 03:07

Paylaş: