Forum

xtm 330 vpn sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

xtm 330 vpn sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@mustafabel)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

şube ve merkez arasında vpn kullanıyoruz.

merkezde watchguard xtm 330, şubede draytek vigor 2710 modem var.

bu 2 lokasyon arasındaki bağlantı 1 gün çalışıyor 2 gün mutlaka kesiliyor ve hiç birşey yapmadan 1-2 gün bekleyince kendiliğinden bağlantı tekrar geliyor.

bağlantı koptuğunda firewall da aşağıdaki mesajı alıyoruz.

2014-12-13 15:55:50 iked (şube ipx.x.x.x<->merkez ipx.x.x.x)IkeFindIsakmpSAByP1saId: try to find sa with src 0x4ebbd0ed, dst 0x5c2df856, p1saId=2188010278 Debug

2014-12-13  iked (şube ipx.x.x.x<-> merkez ipx.x.x.x)ignore the received SA_DPD message, because P1SA(merkez ip x.x.x.x<->şube ipx.x.x.x) cannot be found via p1said(0x826a6326)Debug 

firewall u kapatıp açınca bağlantı hemen geliyor ama bir süre sonra yine kopuyor.

bu sorun için TRN teknolojiyi defalarca aradım fakat artık bu ürüne bakmadıkları için destek vermiyorlar.

Watchguard ın yeni distribütör ü kimdir bilen var mı acaba veya bu sorunun çözümü konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

teşekkürler

kolay gelsin 

Gönderildi : 13/12/2014 19:19

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar,
VPN bağlantılarını yapılandırırken Watchguard marka ile 3. party ürünler arasında bazı farklılıklar oluyor, bunları yaptığınızdan emin olunuz. Bağlantının bağlanıp çalışması konfig ayarlarınızın doğru olduğunu gösteriyor ama kesinti olması farklı etkenlere bağlı olabilir.

TRN ürünü getirmeyi bıraktı bu doğru, yeni distribütor firma Komteradır. Destek ekibinin durumunu bilemiyorum fakat sizin için watchguard destek hakkı var yani direk üreticiden destek alabilirsiniz.

Gönderildi : 15/12/2014 14:03

Paylaş: