Forum

XTM 26 11.9.1 upgra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XTM 26 11.9.1 upgrade sonrasi cihaza erisememe sorunu hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@boracosgun)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba

XTM 26 yaptigim guncelleme sonrasinda ne SSL web  UI uzerinden nede system manager uzerinden firewall a erisemiyorum . Fakat firewall un tum islevleri calisiyor, tum interfacelerine ping atabiliyorum ,  VPN ler bagli .

Elimde 2 adet daha var bu urunden ayni guncelleme islemlerini onlara da uyguladim herhangi bir sorun olmadi . 

Sikinti ne olabilir bir fikriniz var mi acaba ?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim .

Gönderildi : 13/09/2014 13:42

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Firewall internal interface erişiminiz var mı (ping atılıyormu cihaza)?
Bağlantı yapamıyor olmanızı biraz daha açmanız gerek, şifre hatası mı veriyor yoksa erişim mi yok?

Eğer elinizde çalışan XML yedeğiniz varsa cihazı resetleyerek elinizdeki yedekten geri dönebilirsiniz. 

Arkadaslar merhaba

XTM 26 yaptigim guncelleme sonrasinda ne SSL web  UI uzerinden nede system manager uzerinden firewall a erisemiyorum . Fakat firewall un tum islevleri calisiyor, tum interfacelerine ping atabiliyorum ,  VPN ler bagli .

Elimde 2 adet daha var bu urunden ayni guncelleme islemlerini onlara da uyguladim herhangi bir sorun olmadi . 

Sikinti ne olabilir bir fikriniz var mi acaba ?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim .

Gönderildi : 16/09/2014 04:58

(@boracosgun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Cihaza ping atabiliyorum fakat

https://10.0.1.1:8080

Web uzerinden erisim sagliyamiyorum

Ayrica WatchGuard System Manager  uzerinde de cihaza baglanamiyorum  

Console uzerinden baglanip username password  bilgisini girdigimde su hatayi aliyorum

WatchGuard-XTM login: admin

Password: 

%Error: Failed to load configuration.

Cihazi Factory-Default Settings e aldim fakat yine ayni sekilde hicbir sekilde ulasamiyorum . 

Sanirim guncelleme esnasinda cihaz cakildi ... 

WatchGuard U-Boot seceneklerinden SYSB takiliyor herhangi veri gostermiyor

Digerler SYSA ve SAFE MODE dada  sifreyi girdigimde %Error: Failed to load configuration. hatasini aliyorum .

|WatchGuard (SYSA)    

|WatchGuard (SYSB)     

|WatchGuard (SAFE MODE)      

Gönderildi : 16/09/2014 13:26

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Benim tecrübelerimde ping ile erişilebilen cihazlar genelde çalışır. Safe mode olarak açtığınızda setup wizard ile kurulum denediniz değil mi?

Gönderildi : 17/09/2014 14:12

(@boracosgun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Zaman ayirdiginiz icin tesekkuler Watchguard servisi ile gorustuk yazilimsal bi sorun olmadigini degismesi gerektigini ilettiler  degisimi bekliyoruz . 

Gönderildi : 25/09/2014 13:33

Paylaş: