Bildirimler
Hepsini Temizle

webblocker  

  RSS
Mustafa Köseoğlu
(@MustafaKoseoglu)
Üye

Merhaba. System manager ın içinde webblocker indirebileceğimiz bir menü/buton felan yok mudur? İllaki log server mı kurmamız gerekir?

System Manager da aradım bulamadım. Veyahutta bir link? 

Alıntı
Gönderildi : 08/01/2013 23:40
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Weblocker kullanmak için bunun kurulu olması gereklidir. Policy manager kısmında sadece webblocker ayarları mevcut.
Bir sisteme weblocker rolünü kurduktan sonra policy manager üzerinden ayarlamaları yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2013 12:08
Mustafa Köseoğlu
(@MustafaKoseoglu)
Üye

[quote user="Hüseyin ERTUGRUL"]Weblocker kullanmak için bunun kurulu olması gereklidir. Policy manager kısmında sadece webblocker ayarları mevcut.
Bir sisteme weblocker rolünü kurduktan sonra policy manager üzerinden ayarlamaları yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.[/quote]

 

Hüseyin bey teşekkürler. Ama webbocker ayarlarını yapıyorum. Sorduğum şey webblocker da Servers kısmına 206.191.171.105 ipsini yazıyoruz. Bu ip ile işlem yapması amerikada ki sunucuya bağlanması demek oluyor. bunun yerine webblocker servisini indirip kendi sunucumuza kuruyoruz. ve servers kısmına kendi yerel ip mizi ilk sırada veriyoruz. bunu log server kurunca Watcguard Server Center'ın webblocker server kısmından indirebiliyoruz. benim istediğim log server kurmadan bunu indirebiliyor muyuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/01/2013 17:04
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

watchguard server center kurulumu sırasında size yüklemek istediğiniz özellikleri soruyor, burada management, report, log, web blocker ve quarantine seçenekleri vardır.

webblocker hariç diğer seçenekleri kaldırırsanız yalnızca bu özelliği kurabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/01/2013 06:57
Mustafa Köseoğlu
(@MustafaKoseoglu)
Üye

Teşekkürler Efe bey

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2013 23:11
Paylaş: