Forum

firewallda ultra so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

firewallda ultra sorf programını engelleme

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@aykutersoy)
Gönderiler: 208
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,

watchguardda ultra sorf nasıl engelleye biliriz ? 

Gönderildi : 11/10/2012 14:02

(@aykutersoy)
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar kimse bu sorun ile karşılaşmadı mı ?

Gönderildi : 11/10/2012 18:39

(@cemcezik)
Gönderiler: 86
Estimable Member

Merhaba,

Application Control kullanıyorsanız "Wujie/UltraSurf" ü "Drop" seçin ya da "Select By Category" den ByPass Proxy lerin tümünü Block layın. Daha sonra "Setup-Default Threat Protection-Blocked Sites" a aşağıdaki ip leri girin ve kuralı basın. Aplication Databaseleri güncel olmalı. Bu şekilde blocklanacaktır.

65.49.14.0/24

65.49.2.0/24 

Gönderildi : 11/10/2012 19:32

(@aykutersoy)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam,

Application Control kullanıyorsanız "Wujie/UltraSurf" sadece denedim ama yine yemiyor, diğer seçeneği yaptım şimdi oldu ama herkese uygulandı sadece belirli bir bölüme uygulama şansımız varmı? 

Gönderildi : 15/10/2012 18:21

(@cemcezik)
Gönderiler: 86
Estimable Member

1 tane Tüm Portları Kapsayan "Any" "Denied" Kuralı oluşturun, "From" engellemek istediğiniz lokal ip veya kullanıcıları yazın. "To" ya da

65.49.14.0/24

65.49.2.0/24 

iplerini yazın ve uygulayın. Kural "Denied" Kuralı olduğu için ilk sıralara yerleşecektir. Bu sayede sadece sizin belirlemiş olduğunuz ip lerde bu kural geçerli olacaktır.

Gönderildi : 15/10/2012 19:35

(@aykutersoy)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam dediğin gibi kuralı uyguladım fakat 3 gün sonra denediğimde tekrar ultra surf açılıyor bu ultra surfun devamlı iplerimi değişiyor kalıcı olarak nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 19/10/2012 11:18

(@erdalorsavas)
Gönderiler: 140
Estimable Member

hocam dediğin gibi kuralı uyguladım fakat 3 gün sonra denediğimde tekrar ultra surf açılıyor bu ultra surfun devamlı iplerimi değişiyor kalıcı olarak nasıl yapabilirim.

Merhaba, 

Kesin ve kalıcı olarak engellemek istiyorsanız HTTPS Inspection özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun uygulama iki tane zorluğu vardır. 

1- Özellikle bankalarda kullancıların karşısına "güvensiz sertifika" uyarısı gelir. Bunu da banka IP'lerini tek tek bypass ettirerek düzeltebilirsiniz.

2- Bypass list e eklediğiniz IP'lerden biri değişirse, manuel olarak eklemek zorundasınız.

Ultrasurf geçerli sertifikalar kullanan ve binlerce server a sahip akıllı bir proxy programıdır. Bu tip zorluklar çıkarması gayet normaldir.

Bu arada eğer yanlış hatırlamıyorsam bir de şöyle birşey vardı: Bir bilgisayardan UltraSurf ile bir kere bağlandığınız zaman firewalldan yasaklamadan önce o bilgisayarın temp,cache vs gibi alanlarının temizlenmesi gerekiyordu.

Bilginize.

Selamlar. 

Gönderildi : 19/10/2012 18:55

Paylaş: