Forum

Iphone 4S yasaklama

Bildirimler
Hepsini Temizle

Iphone 4S yasaklama

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
333 Görüntüleme
(@MuratUnver)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

XTM 505 model bir firewall'ım var

Şirkette hotmail, yahoo vb. mail proğramlarına girme yasağı getirtildi.

Bende bunun üzerine firewall'ın web blocker -Categories kısmından web-based mail'i seçtim.

Böylece yasaklama sağlandı.

Lakin farkettimki IPhone 4 kullanan kullanıcılar Wlan'dan bağlı olmalarına rağmen hotmail'e yahoya rahatlıkla girebiliyorlar. Bende bu kez application kontrolden mail and collaboration'ı seçip ilgili kural satırında aktif hale getirdim. Ama gene sonuç vermedi. 

Sizce nasıl engellerim Iphone 4'u?

Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 13/07/2012 16:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Mobiliron kullanabilirsiniz. son derece başarılı. 

Gönderildi : 13/07/2012 19:32

(@MuratUnver)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Mumin Çiçek arkadaşım cevabın için teşekkür ederim. Ama Mobiliron nedir?

google arattım alakasız sayfalar geldi.

Iphone'u Watchguard üzerinden kısıtlama yöntemi yokmudur?

iyi çalışmalar

Gönderildi : 13/07/2012 19:59

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Firewall üzerinden geçen trafiği analiz etmek için Traffic Monitor ekranını kullanarak mobil cihazların hangi kural üzerinden yasaklı sitelere girebildiğini görmeniz gerekli. Sonrasında o kural üzerinden yasaklama yapabilirsiniz.

Gönderildi : 15/07/2012 00:08

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

watchguard gelen paketle ilgili ne yapacağını policy listenizde yukarıdan aşağıya inceleyerek paket kaynağına bakıp uygun hangi policy ise onu uyguluyor.

yani siz yukarıda hotmail herkese geçiş verip aşağıda iphone kullanıcılarına deny verdiyseniz ilk kural geçerli.

policyleri dizme şekli auto olduğundan manual order dizmeyi seçebilirsiniz. böylelikle kısıtlamaları yukarı taşırsınız.

Hüseyin Bey'in dediği gibi system manager girip > firebox system manager seçin. traffice monitor ile hangi kuralın izin verdiğini görün.

Gönderildi : 15/07/2012 14:56

Paylaş: