Forum

Karantina Server

Bildirimler
Hepsini Temizle

Karantina Server

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@MuratYaman)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bildiğiniz üzere watchguard da spam olarak algıladığı mailleri karantina servera atiyor bunlari attiktan sonra hergun belli bir saatte kullanicilara mail atiyor diyorki karantinada senin adina spam olarak isaretlenmis bir mail var bunlari gormek icin go to quarantine server tiklayip karantina servera ulasiyorsun. Fakat benim sorunum su go to quarantine server linkini tikladiginda benim serverimin local adini yaziyor haliyle uzak lokasyonlardaki outlook anywhere ile bağlanan kullanicilarimin dnsleri o ismi cozumleyemedigi icin o karantina servera baglanip gelen maillerini goremiyorlar bunu degistirmenin bir yolu varmı ?

Gönderildi : 06/06/2012 16:32

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4271
Co-Helper

Bunu basit olarak host dosyasına alan adını olması gereken ip adresine yönlendirme ile çözebilirsiniz tabi karantina sunucunun net'e açık olması gerekir.
Bunun dışında ikili bir konfigürasyon ayarı varsa Hüseyin Ertuğrul bey yardımcı olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/06/2012 18:21

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

35 tane userım outlook anywhere ile farkli lokasyonlardan baglaniyor hatta localimde user yok gibi birsey hepsini tek tek host dosyasi eklemek gerekcek daha pratik bir cozum ariyorum ben yoksa o cozum cepte garanti ama serverin local adini degilde benim istedigim adi yazacak birsey olsa daha iyi olurdu.

Gönderildi : 06/06/2012 18:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4271
Co-Helper

Bunu intercomp'a sorarak hız kazanabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/06/2012 18:59

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar Murat,
Tam emin olmadığımdan hemen cevap yazmadım bu posta, watchguard teknik servisi ile görüştüm ve cevabı buraya iletiyorum.
Şu an karantina sunucusunun yolladığı email üzerinde özelleştirme yapılamıyor, dolayısı ile gelen maili olduğu gibi kullanmak durumundayız.

Eğer yapınız dışarıdan çalışmaya uygun kurulursa rapor mailindeki link sizin istediğiniz gibi olacak ve dışarıdan erişim olacaktır. Bunu sağlamak için iç yapınızda bir active directory yapısına ihtiyaç var, bu yapının isimlendirmesi ise dış dünyadan erişilebilir örneğin cozumpark.com gibi olmalı. Karantina sunucunuz domain üyesi ise ismi quarantine.cozumpark.com olacaktır bu senrayoya göre, dolayısı ile ofis dışındakiler karantina rapor mailindeki linke tıkladığında karantina sunucunuza yönlenerek içeri ulaşabilecekler.
Bu yöntem ile kurulan yapıda sistem çalışacaktır ama örnek domain ismi cozumpark.local olunca dışarıdan bu isim çözümlenemediği için ulaşılamaz olacaktır.

Bu arada watchguard teknik ekibindeki arkadaş bu sorumuza istinaden sonraki sürümlerde karantina rapor mailini edit edebilme özelliğini yapıya eklenebileceğini belirtti.

Gönderildi : 07/06/2012 14:42

(@MuratYaman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hüseyin bey,

Gercekteki domain isminin local yapidaki ile ayni olmasi microsoft tarafindan onerilmeyen bir senaryo oldugunu hatirliyorum. suan icin bu sorunu asmanin iki yolu var

1-) Outlook Anywhere kullanicilarinin bilgisayarlarina bir hosts dosyasi gondericem orada local domain ismimi cozumleticem.

2-) Dis dunyadaki domain ismim ile ic ortamdaki domain ismim ayni olacak ki buda eğer bu server uzerinde bu domain ismiyle bir web sitesi host edersem DNS de bir kac ufak problem dogurur.

Bu vesile ile watchguard bunu editleyebilirse hepimiz icin daha kullanisli bir yapi olur.

Suan icin en mantiklisi hosts dosyalarini degistirmek gozukuyor. Tessekkurler

Gönderildi : 07/06/2012 14:56

(@mehmetsertce)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Merhaba

Quarantina Server Message and User Management altında gördüğümüz bir maili alıcısına ulaştırmak istersek; En basit şekilde Nasıl gönderebiliriz. 

Gönderildi : 14/05/2013 23:10

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Merhaba

Quarantina Server Message and User Management altında gördüğümüz bir maili alıcısına ulaştırmak istersek; En basit şekilde Nasıl gönderebiliriz. 

Bahsettiğiniz ekranda Edit menüsünde Release Message ile mailin kullanıcısına ulaşmasını sağlarsınız.

Gönderildi : 18/05/2013 17:21

Paylaş: