Forum

WatchGuard & Cy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WatchGuard & Cyberoam ??

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@yakuptaskent)
Gönderiler: 64
Trusted Member
Konu başlatıcı

WatchGuard XTM505 mi  Cyberoam 200i mi? sizce hangisi

mevcut yapılandırmam da juniper SSG-140 var. VPN, port yönlendirme ve basit URL filter olarak kullanılıyor. wan bacağında metro, dmz kanadında hp wifi controler var. yeni alacağım cihazı juniper arkasına özellikle içerik filitreleme, loglama, ve tabi güvenliği arttırmak için koymayı planlıyoruz. wifi için bol sayıda misafir kullanıcı var. bunu düşündüğümde cyberoam bir adım önce çıkıyor gibi.

sizlerinde öneri ve düşüncelerini almak isterim 

Gönderildi : 10/02/2012 12:32

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba, Cybroam bilmiyorum Cihaz özelliklerini fakat ama WatchGuard için bir kaç şey söylemek isterim, WatchGurad, Cihazı ücretsiz log tutulabilir, ve log Server olarak sakalabilmekte, XTM 505 ile XTM 530 arasında Donanım farkı yoktur, yazılımsal olarak CPU kilitli gelir Lisans alım durumunda XTM 505 direkt olarak XTM 530 olabilmekte, Yönetim yazılımı basit ve kullanışlı, içerik filtreleme olarak database güncel kullanıyor, başarılı SatateFull olarak içerik filtreleme yapmakta yani Layer 7 seviyesinde, aklıma gelen bu kadar faydalı olmuştur umarım

kolay gelsin 

Gönderildi : 11/02/2012 03:09

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

mevcut yapılandırmam da juniper SSG-140 var. VPN, port yönlendirme ve basit URL filter olarak kullanılıyor. wan bacağında metro, dmz kanadında hp wifi controler var. yeni alacağım cihazı juniper arkasına özellikle içerik filitreleme, loglama, ve tabi güvenliği arttırmak için koymayı planlıyoruz. wifi için bol sayıda misafir kullanıcı var. bunu düşündüğümde cyberoam bir adım önce çıkıyor gibi.

sizlerinde öneri ve düşüncelerini almak isterim 

XTM 505 ürününü sisteminize konumladırıp gönül rahatlığıyla SSG-140 ı rafa kaldırabilirsiniz. Temel firewall özelliklerinin haricinde 5651 yasalı kanuna göre loglama, ekstra ücretsiz raporlama, çok sağlam çalışan Spam taraması, kolay yönetimi, yüksek performansı ile sizi memnun edecektir.

Fiyatlandırma kısmını satış ekiplerinden alabilirsiniz.

Gönderildi : 11/02/2012 18:06

(@FerdiSEVER)
Gönderiler: 12
Active Member

Merhaba;

Cyberoam özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak, Ücretsiz ve kullanıcı sınırlaması olmaksızın IPSec,PPTP,L2TP,SSL VPN gelmektedir. SSL VPN de "Tunnel Access" , "Web Access" ve "Appliacation Access Mode" ile ofis kaynaklarına dışardan güvenli bağlantılar oluşturabilirsiniz. Ayrıca AD,LDAP,RADIUS, LOCAL Authentication a ek olarak, şu anda beta olan ve yakında tüm kullanıcılar için ücretsiz bir özellik olarak sunulacak olan misafir kullanıcılarınız için SMS Kimllik Doğrulama kullanabilirsiniz.USB portlarından 3G modem kullanabilir, WAN hatları arasında Aktif-Aktif ve Aktif-Pasif yük dengeleme yapabilir, bunlara ek olarak Kullanıcı,IP,Servis bazlı trafikleri bu WAN ağgeçitlerine yönlendirebilirsiniz.Ayrıca cihaz üzerinde disk bulunduğundan bütün imza dosyaları cihaz içerisinde bulunmaktadır, bu da size web erişimlerinde hız avantajı sağlamaktadır. Ücretsiz olarak sunulan Harici Raporlama yazılımıyla istediğiniz kadar geriye dönük raporlama sağlayabileceğinizi ve 5651 sayılı kanuna uygun olarak imzalama olanığınızın da bulunduğunu belirtmek isterim.

İyi Çalışmalar..

Ferdi SEVER

Gönderildi : 13/02/2012 16:15

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

sizlerinde öneri ve düşüncelerini almak isterim.

Merhabalar,

Watchguard ile Cyberoam arasında bazı belirgin farklılıklar var. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, Watchguard'ın geçmişi Cyberoam'a göre daha eskidir. Bu durum nedeniyle Watchguard'ın avantajı sadece Cyberoam'a göre değil bir çok UTM'e göre hala daha fazladır.

Yönetim, anlık trafik ve analiz (hostwatch, traffic monitor vb.) gibi özellikleri nedeniyle Watchguard'ın kullanımı kolay ve olağan üstü durumlarda hata tespit ve sorun giderme yönünden oldukça başarılıdır. Çok sayıda bilgi işlemci arkadaşlardan da bizzat bu yönde dönüşler aldığım için, bunları gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum.

IPS/IDS, spam filtreleme, gateway antivirüs, webblocker, content filtering vb. servisler için kıyasmalama yapmacağım; çünkü bunlardan bazıları her iki cihazda da aynı. Örneğin spam filtreleme de her cihaz da Commtouch firmasının alt yapısı vardır ve spam filtrelemede bu firmayı tek geçerim.

5651 uyumluluk, ücretsiz loglama ve raporlama gibi özellikleri nedeniyle Watchguard oldukça iyi. Bunların yanı sıra, VPN, Active Directory vb. sunucularla olan authentication özelliği de gayet başarılı çalışıyor; ancak Layer 8 olarak adlandırılan kullanıcı yönetiminde Cyberoam, Watchguard'a göre oldukça ilerde.

Donanım ve post bağımsız yapısı ve bazı özellikleri nedeniyle Watchguard benim için bir adım daha önde. Tabiki burada kararı verecek yine sizsiniz...

Eğer Watchguard ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, watchguard.tk adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gönderildi : 15/02/2012 03:47

Paylaş: