Forum

Xtm 505 İnternal to...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xtm 505 İnternal to External Napt

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@AhmetKececiler)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

11.5.1 versiyonlu xtm 505 üzerinden bir port translate etmem gerekli. Seneryo şu sekilde iç networkden dış networke giden tüm 25 port trafiğinin 587 olarak translate edilip çıkışı isteniyor. Nasıl yapılacağını bir türlü bulamadım. Tam tersi seneryoda sorun yok ancak iç networkden dış networke olunca işin içinden çıkamadım . Daha önce bu durumu tecrübe edebilen oldumu ?  

Gönderildi : 12/01/2012 15:12

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

merhabalar,

Aşağıdaki resim büyük bir ihtimal ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2012 23:14

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Bunu yapamazsınız.

Gönderildi : 14/01/2012 00:38

(@AhmetKececiler)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gokhan bey cevabınız için teşekürler ancak bu tam olarak benim istediğimin tersi burda zaten sorun yok. Sanırım watchguard da bu mumkun değil.

Gönderildi : 23/01/2012 18:12

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Gokhan bey cevabınız için teşekürler ancak bu tam olarak benim istediğimin tersi burda zaten sorun yok. Sanırım watchguard da bu mumkun değil.

Watchguard ile ilgili bir şey değil bu, routing yasalarına aykırı bir şey istediğiniz.

Gönderildi : 24/01/2012 12:22

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Arkadaşlar Merhaba,

11.5.1 versiyonlu xtm 505 üzerinden bir port translate etmem gerekli. Seneryo şu sekilde iç networkden dış networke giden tüm 25 port trafiğinin 587 olarak translate edilip çıkışı isteniyor. Nasıl yapılacağını bir türlü bulamadım. Tam tersi seneryoda sorun yok ancak iç networkden dış networke olunca işin içinden çıkamadım . Daha önce bu durumu tecrübe edebilen oldumu ?  

Merhabalar,

Hüseyin Bey'in de ifade ettiği gibi bunu yapmanız mümkün değildir. Eğer 25 yerine 587. port üzerinden çıkış yapmak istiyorsanız, bunu posta sunucunuzun özelliklerinden yapmanız gerecekecektir. Daha sonra da WG üzerinden 587. portu açmanız yeterli olacaktır.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 05/02/2012 21:44

Paylaş: