Forum

Watch Guard yenilem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Watch Guard yenileme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
846 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

Bu ayın 16 sında WG yenileme tarihim geliyor, alımı gerçekleştirdim, lisans key geldi elime bugün.

1- WG internet sitesi üzerinden ne yapmam gerekiyor

2- Cihaz üzerinden ne yapmam gerekiyor.

yardımcı olur musunuz rica etsem?

teşekkürler

Gönderildi : 02/12/2011 17:50

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Merhabalar,

Öncelikle cihazın register olduğu hesap ile watcguard ın sitesine girip elinizdeki key ile cihazı etkinleştirip feature key almanız gerekmektedir.

Aldığınız keyi ise Watchguard Sistem maneger üzerinden policy manegeri çalıştırıyorsunuz ve setup > Feature key kısmından etkinleştiriyorsunuz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/12/2011 20:38

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler cevabınız için bir sorum daha olacak;

Ben geçen sene 2010 Aralık ayında cihazı aldım fakat sisteme şubat 2011 de ekledim WG cihazını, firma arayıp yenileme zamanı geldi deyince gönderim dedim ve key geldi, fakat cihaz üzerinde 14 Şubat 2012 tarihinde expire oluyor diye gözüküyor, şimdi benim 14 Şubat tarihinde mi bu yenileme feature keyi yüklemem gerekiyor. 

sorum şu : Bu key'ler satın alındığı tarihte mi aktif oluyor yoksa ne zaman register edip cihaza yüklediğimiz tarihte mi aktif oluyor, keyi önceden satın almak bir sorun yaratır mı veya ne kadar süre içinde active etmem gerekir.

Gönderildi : 03/12/2011 13:34

(@gokhanvarol)
Gönderiler: 76
Estimable Member

Keyi önceden de aktif etseniz bir sorun olmaz.Örnek vermek gerekir ise expire tarihine 30 gün var ve siz yeni lisans aldınız ve eklediniz toplam süreniz 1 yıllık lisans + 30 gün olacaktır.

Gönderildi : 03/12/2011 15:27

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhabalar,

Size gönderilen seriali üreticinin sitesinden aktif ettiğiniz anda (feature key bilgisinin oluşturulması) lisansınız aktif olur. Bu lisansı cihaza girmeseniz de lisans süresi devam eder.

Yeni lisansı cihazınıza ne zaman gireceğiniz önemli değildir. Örneğin eski lisansınızın kalan süresi 48 gün ise, yeni lisansınızı uyguladığınızda bu süre 48+365 gün olur.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 03/12/2011 15:29

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Gönderildi : 03/12/2011 15:33

Paylaş: