Traffic Management ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Traffic Management çalışmıyor !  

Edip Demir
(@edipdemir)
Üye

Tanımlamış olduğum bir kuralda traffic management ayarlarını yapıyorum. mesela web yayını yapan bir makina için en düşük 2048 en yüksek bağlantı için de 5120 kb diyorum interface i hem dış ip olarak denedim hemde iç networkum olarak ayarladım 2 sindede çalısmadı. Acaba eksik birşeylermi yapıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 11/10/2011 13:20
Harun Aydemir
(@HarunAydemir)
Üye

Merhabalar,


Yapmanız gereken şey, hem WAN hem de LAN için ayrı ayrı hız sınırlaması yapmanızdır. "Bandwidth configuration for outgoing traffic" alanına bir den fazla limitleme tanımlayabiliyorsunuz. Burada, internetinizin ve yerel ağınızın bağlı olduğu interface'leri seçerek ayrı ayrı limitleme yapmanız yeterli olacaktır.


Kolay gelsin... 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/10/2011 16:58
Edip Demir
(@edipdemir)
Üye

Harun hocam "Bandwidth configuration for outgoing traffic"  bu alan nerededir ?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 11/10/2011 17:32
Edip Demir
(@edipdemir)
Üye

Harun hocam network kısmına geliyorum  WAN  kısmında Advanced tabına giriyorum orada Traffic management kısmı var orada outgoing interface bandwith var oraya ne yazmalıyım benim normaLDE hızım 10 mpbs.burada 10 mpbs yazıyor LAN da ise 0 LAn daki hız ne olmalı. ben LAN ı 5 mpbs yada 3 mpbs yazarak buradan genel olarak sınırlandırmak istemiyordum, herhangi bir policy i sınırlandırmak istiyordum. ben buraya ne yazmalıyım şimdi 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 11/10/2011 18:00
Harun Aydemir
(@HarunAydemir)
Üye

Merhabalar,


Watchguard kural bazında trafik limitlemesi yapmanıza imkan tanır. Bunun için ilgili kuralın sağ özelliklerden Modify Policy>Advanced>Traffic Managment adımıyla özel bir profil oluşturun. Dilerseniz bu profili başka kurallarda da kullanabilirsiniz.


İyi çalışmalar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/10/2011 02:19
Paylaş: