Forum

Report Manager Soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Report Manager Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@edipdemir)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Report manager de default olarak 24 saat, 7 gün , ve son 30 gün secme yeri var ben 7 günü seciyorum connection sağlanıyor report server ile. diyelimki 05.09.2011 ile 12.09.2011 arasındaki raporlar gelmesi lazım çıkan tarih bu 05.09.2011 ile 06.09.2011 arası. diyelimki 30 gün olarak sectim connection dan sonra 12.08.2011 ile 13.08.2011 arası raporları bana getiriyor normalde 12.08.2011 ile 12.09.2011 i getirmesi gerekmiyormu ? Bu bir sorunmudur. yoksa herhangi bir ayarla bunu çözebilirmiyiz.

Gönderildi : 12/09/2011 19:24

(@erdalorsavas)
Gönderiler: 140
Estimable Member

Selamlar,

Hayır bu bir sorun değildir. 7 gün yada 30 gün olarak seçtiğiniz yer geriye dönük olarak kaç güne bakmak istediğinizi belirttiğiniz bir yerdir, 7 günlük yada 30 günlük rapor değil. Zaman periyodları ile rapor almak isterseniz, On-demands raporlardan istediğiniz zaman dilimlerinde rapor alabilirsiniz. 0 günlük raporlar sizi biraz bekletebilir, bilginize.

iyi günler. 

Gönderildi : 13/09/2011 12:16

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhabalar,

Watchguard Report Manager ekranında iki sekme var. Bunlar "Available Reports" ve "On-Demand Reports" şeklindedir. Available Reports sekmesindeki raporlar, sizin tanımladığınız görevler neticesinde oluşturulmuş mevcut raporlardır. Söz konusu raporlar, Report Server uygulamasının bulunduğu sunucunun diskinde yer almaktadır. On-Demand Reports'da ise görüntülediğiniz raporlar anlık olarak oluşturulur. Yani görüntülediğiniz raporlar sunucuda hazırda beklemez. Her iki sekmedeki raporları, "Generate" kısmından "Specify a range" seçeneğiyle filtreleyebilirsiniz. Burada belirttiğiniz tarihler arasındaki raporların gelmesi gerekir ve bunun için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Eğer rapor tarihlerinizde sıkıntı varsa, bunlar seçilen aralıklarda raporların alınmamış olmasından kaynaklanabilir.

On-Demand Reports sekmesinden de filtereleme yaptığınızda aynı şeyle mi karşılaşıyorsunuz?

Gönderildi : 13/09/2011 12:26

(@edipdemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Erdal Hocam Teşekkür ederim bilgi için.

Gönderildi : 13/09/2011 15:13

(@edipdemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Harun hocam orda on-demands ta sorun olmadı. ancak birşey soracagım mesela diyelimki ben bloklanan uygulamaları görmek istedim connection oldu bekleme oldu raporu gördüm. aşağıda client ların girdiği adresleri görmek istedim birdaha connection oluyor yine bekliyorum oradaki, tüm secenekleri tek seferde raporlasa bende bekleme yapmadan görüntülesem olmaz mı? varmı böyle bir ihtimal.yani tek secenekte bütün raporları hazırlasa ve diğer secenekleri secmemde bekleme yapmasa olurmu?

Gönderildi : 13/09/2011 15:19

(@HarunAydemir)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Beklemenin nedeni, log ve report server uygulamalarının kurulu olduğu bilgisayarın donanımsal yetersizliği olabilir. Aksi halde belirttiğiniz şekilde bir beklemeyle ben karşılaşmadım.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 13/09/2011 17:18

Paylaş: