Forum

Watchguard Vpn Ssl ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Watchguard Vpn Ssl Bağlantı Hatası

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,110 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Elimde Watchguard Firebox X55eW mevcut.Bilgisayarıma Watchguard Vpn ssl programını yüklüyorum. Bağlantı yapmaya çalıştığım zaman "Could not read configuration" diye bir hata alıyorum.Çözemedim problemi sizde sorunu yada hatayı nerede yapıyorum.443 portu açık.

Teşekkürler

Gönderildi : 09/02/2010 00:56

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar, cihaz üzerinde SSLVPN servisinin aktif olduğunu kabul ederek wan tarafından bağlantı yapıldığında başarılı olamıyorsunuz anladığım kadarıyla. Anladığım kadarıyla cihaz üzerindeki SSLVPN bağlantı dosyasını engelleyen bir durum var yada cihaz üzerindeki ayarlar değiştirilmiş olabilir. SSLVPN bağlantısını cihaz üzerinde tekrar oluşturmayı denedinizmi?

Gönderildi : 09/02/2010 01:58

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şimdi şöyle birşey keşfettim.Antivirüs olarak Mcafee kullanıyorum.Antivirüsü disable ettim baglandı.Sonra bir daha deneyeyim dedim baglanamadım.Acaba antivirüsten mi kaynaklanıyor diye test ediyorum şimdi.SSLVPN'i iki defa olusturdum.Düzeleceğini bilsem 30 defada oluşturabilirim:)Ama 2. denemelerimde hep bu hatayı alıyorum.

Gönderildi : 09/02/2010 02:05

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Cihazın üzerinde çalışan fireware sürümü nedir?

Gönderildi : 09/02/2010 02:13

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Yarın bakıp soyleyecegim.Teşekkür Ederim Hüseyin Bey,

Gönderildi : 09/02/2010 02:29

(@huseyinertugrul)
Noble Member

Bu konuda şikayeti olan bir arkadaşım fireware update ederek çözmüştü bu işi. Kolay gelsin.

Gönderildi : 09/02/2010 03:09

Paylaş: